Mėtinė efemerija

Žiemos šventėms artėjant, ne tik apie dovanas ir vaišių stalą galvojame, galvojame ir apie tai, kuo puošimės. Ir sunku rasti jaukesnį žieminį rūbą nei megztas, o tarp jų – puošnesnį už moherio. Gal tik pastarojo derinys su plonyčiu merinu bei šilku konkuruotų, kad megztuką būtų galima nešioti vieną, ne tik kaip persišviečiantį sluoksnį.

Naujasis Daivos mezginys toks ir yra – ir nuteikiantis, ir įkvepiantis šventiniam sezonui. Labai gaivios ir puošnios bei žiemiškai skaidrios ledo spalvos, prisodrintas pačių įvairiausių detalių ir niuansų, pakankamai universalus, kad ir prie kelnių, ir prie suknutės jaustumeisi vietoj ir pasipuošęs – šiais metais kaip niekada norisi šventės, pobūvių ir… naujų drabužių jiems, tiek prasėdėjus namie su labai specifiniu ir ribotu garderobu.

Megztukas nėra toks viens-du numezgamas, bet į priekį projektą stipriai stums šventinė nuotaika tarp pirštų ir žiburiuojančios žiemos tamsoje svajos bei įdomios, nuobodžiauti neleidžiančios detalės. O ką, jei vienerius metus praleistumėte mėnesį vergovės Kalėdų senelio galerose ir užsiimtumėte savimi, brangiausia (juk nuo moters būsenos šeimoje iš tiesų ir priklauso, įvyks ta gyvenimo šventė ar ne ;))? Viskas tikrai įmanoma. Ypač jei kam pasisekė namuose turėti porelę paslaugių pagalbininkų ;).

Daivos Janavičienės megztas megztukas iš WYS Exquisite 337 (viskontas) kartu su Isager Silk Mohair 66; modelis – „ito-yuu“ ir proceso nuotraukos :).

Nešalkite patogiai

Židronė įgyvendino tai, apie ką aš nuolat galvojau (kaži kodėl nuo intensyvaus galvojimo daiktai neatsiranda???), žiūrėdama į Isager Highland wool lentyną – smalsu, kaip atrodytų iš jo numegztos pirštinės, toks gražus siūlas ir toks tinkamas storis… Kol dar žiema nepriverčia mūsų lįsti į storesnes ir šiltesnes kumštines, pirštuotos pirštinės yra toks elegantiškas ir toks patogus būdas šiltai džiaugtis pirma žvarba.

Nereikėjo būti kaži kokiu orakulu, kad įžvelgtum toje nepaprasto gražumo siūlo lentynoje ne vieną porą dailučių pirštinaičių, bet realybė pranoko ir mano įsivaizdavimus, ir gal net Židronės, kurios numegzta pora jau kitą dieną iškeliavo savo gyvenimo gyventi. Ant dukros rankų :).

Židronės Stankevičienės megztos pirštinės ir nuotraukos, siūlai – Isager Highland Wool (Sky), modelis – „Family Gloves„.

Kojinių paradas

Tokio tipo įrašo MZ dienoraštyje nebuvo jau porą metų – su pandemija kuriam laikui užsidarė ir mokomieji susitikimai parduotuvėje ir pagaliau po tiek laiko rodomės, ką „pasėjome“ spalio mėnesį. Pirmieji kursai, atidarę mokslo metus, buvo tradiciškai skirti kojinėms, nes šaltomis kojomis sutikti mokslo, kuris sutampa ir su šaltuoju periodu, yra labai nekas ;).

Labai smagu pasidžiaugti, kad kojinių numegzta tikrai daugiau, nei šiandien matote nuotraukose, todėl visų vėluokių burtų nykštukas dar laukia iki vakaro (Edita, ku-kū!).

Kojinių medžio pradžia – Jūratės Tamošauskienės derlius. Pradžia, nes tai ne pirmos ir ne paskutinės poros (dar tikiuosi daugiau vaizdų sulaukti ;)). Abi poros demonstruoja ir naujai išmoktą praplatintą kulną, ir kaip gražiai susidėlioja spalvos iš tokių iš pirmo žvilgsnio nelabai išvaizdžių Das Paar sruogų (2207 ir 2321).

Dar dvi poros – Editos Jankevičienės (tikrai yra daugiau, alio!). Trumpų kojinaičių pora iš Drops Fabel 151 su trumpų eilių kulnu ir nuo pirštų megztos kojinės su praplatintu kulnu iš Opal Schafpate 9606.

Ir dar dvi poros – Jurgitos Sadauskienės. Margosios, pasipuošusios spurgelių vėriniu, demonstruoja patį patogiausią prancūzišką kulną, o tabako spalvos pora iš Admiral 7398 be trumpų eilių kulno gali pasigirti ir labai įmantriu tekstūriniu raštu.

Džiaugiamės naujomis šiltomis poromis ir laukiam tęsinio – dar ne vakaras ;)).

P.S. Ir net vakaro nereikėjo laukti – dar viena pora nuotraukų iš Živilės Mažeikienės namų. Išlaikė pasikartojantį dvejetą, bet dviejose nuotraukose matote net keturias poras iš kojininių siūlų likučių (kokie spalvų ir raštų deriniai!!!) su praplatintu kulnu.

Kaip ir tikėjausi, Jūratės Tamošauskienės kojinių medis pasirodė turįs daug daugiau vaisių :)). Visą savo grožį demonstruoja dar vienas nuostabus Das Paar spalvynas (2320), šiltas Skrudintų migdolų Zauberball kamuoliukas šildys ne tik vilna, bet ir labai skania spalva. Kaip ir mėtinės lazdelės arba Pepės ilgakojinės vardo kojinaitės iš Regia Stadion Color 5392. Visos poros praplatintu kulnu, kuris antroje poroje dar papildomai pabrėžtas 2*2 stulpeliu, susišaukiančiu su elastingu aulo raštu.

Na, dar ne vakaras (gerai, tamsu kaip naktį, bet čia žiemos ypatumai, o ne tikra vėluma 😉 ), o mūsų smagi draugija sparčiai auga (Edita, alio!). Saulė V. išsiskyrė iš kompanijos ir išbandė originalų HG kulną (Drops Delight 06):

Prancūziškas kulnas iš Zauberball Crazy naujausio spalvyno Foninis triukšmas (2475) ir kad visai iš kompanijos neišsiskirtų, „privaloma“ visiems pora praplatintu (pageidautina stulpeline eglute). Saulė parašė, kad į burtus su nebaigta pora nepretenduoja, bet manau, kad ji nusipelno dar papildomo – už genialią idėją! (Siūlai – WYS Signature 4-ply 011 ir 735.)

2021 – 12 – 02. Nykštukas pagaliau pabudo (?) ir tiesia savo ranką ištraukti laimingą mezgimo krepšelio nugalėtoją:

Saulė, atsiuntusi savo kojines pačią paskutinę dieną, kaip į vandenį žiūrėjo, parašiusi, kad ir jai norisi sudalyvauti žaidime :). Pavasariškai žalias mano mamos pasiūtas kubiliukas, kuriame taip patogu ir gražu laikyti mezginį, keliauja pas ją :). Ne tuščias – su siūlais dar vienai kojinių porai, iš vienos pirmųjų Kaffe Fassett kolekcijos Regiai.

Sveikinimai nugalėtojai, o labiausiai – visoms Jums, pabaigusioms, kažką naują išbandžiusioms, pasirodžiusioms ir sėkmingai gražinančioms gyvenimą sau ir artimiems :).

Žiemos pradžiai

koks mėlynas vakaro sniegas
koks sniegas vakaro mėlynas
jauties nei priekin užbėgęs
nei į save pasivėlinęs

ramu-
jau tik tu ir sniegas

o gal:
jau tik sniegas mėlynas

D. Kajokas. Šio vakaro sniegas

Virginijos Sankalienės megztos kojinės ir nuotraukos. Siūlai – Wunderklecks 2147 (Skystas mėlis) kartu su Opal 4-ply 3081 ir Wunderklecks 2139 (Bella Patina) kartu su Opal 4-ply 5187.

Item added to cart.
0 items - 0,00