Pati pradžia

Klasikinis baktusas pateko į patį galą pavasarinių skarelių parade jokiu būdu ne dėl to, kad būtų mažiausiai svarbus – atvirkščiai, jo buvimas suteikia svorį, pagrindą ir atspirties tašką visiems po jo atsiradusiems šiuolaikinių skarų modeliams. Jo kiekvienas įsikūnijimas yra svarus priminimas nuo ko viskas prasidėjo – neabejoju, ne vienas mezgantis žmogus ar jo artimieji turi ištisą kolekciją šių super patogių, paprastų ir labai nešiojamų skarelių.

Sugalvotas modelis vienam šimtagraminiam kojininių siūlų kamuoliukui tiems žmonėms, kurie žavisi kojininiais siūlais, bet ne kojinių mezgimu. Nedidelis akių skaičius leidžia dažymui atsiskleisti jei ne taip pat, tai bent panašiai kaip kojinėse. Nuo modelio sukūrimo pradžios šitų skarelių atsirado iš pačių įvairiausių siūlų, palaipsniui ir raštai buvo įterpiami („Wavy Baktus” – vietoj ripso stambios gerų ir išvirkščių akių juostos, „Lacy Baktus” – kiauraraščių skylutės kas aštuntą eilę), skareles imta nerti, ne tik megzti.

Ir kokios naujos formos beatsirastų, klasikinis baktusas yra tas bazinis dalykas, kuris yra ir bus visuomet. Super patogus, super universalus, tinkantis visiems amžiams ir lytims , galimas megzti iš pačių įvairiausių siūlų, kad tik kaklui malonu būtų.

Gražvydės naujas baktusiukas anūkėliui (beje, labai mažojo mylimas ir nešiojamas!) iš plonytės margos merino vilnos teprimena mums pačią skarelių bumo pradžią, o gal ir tebūna impulsu šiam pavasariui nusimegzti dar vieną, tos spalvos, kuri šiandien garsiausiai kviečia – aksesuarų per daug nebūna!

Gražvydės Norkienės megztas ir fotografuotas baktusiukas anūkui, siūlai – Edition 6.0 2333 (Ipanema paplūdimys).

Pūkuota burtų lazdelė

Mezgantys žmonės iškart supras, kas slypi po antrašte, aišku, moheris 🙂 . Prie bet ko pridėtas jis sugeba pamainyti ne tik mezginio tekstūrą, suteikdamas jam lengvumo, švelnumo ir dailų pūką, bet stebuklingu būdu pagilinti ir perkeisti daikto spalvą.

Sudėjus kartu giminingas spalvas, iš kurių viena bus moherinė, rezultatas bus jokiu būdu ne melanžas, kaip bet kuriuo kitu atveju – jūs turėsite gana vieningą spalvą, lyg iš sumaišytų dažų paletėje, tik ji bus neplokščia, o turės 3D efektą, kas suteiks turtingumo ir sudėtingumo, bet kokiu būdu ne margumo santūriam elegantiškam stiliui.

Tokį myli Jurgita ir demonstruoja savo pirmą skarelę (o šiandien jau turbūt ir antra panaši nušokus nuo virbalų 🙂 ) iš plonytės alpakųvilnos su moheriu. Nėra jie vienodos spalvos, bet rezultatas – labai vientisas, nors ir sunkiai įvardijamas (abi sudedamosios dalys gerokai pasikeitė bendrame projekte).

Kaip jau turbūt supratote iš nuotraukų, tęsiam šiandien populiariosios skarelės „Sophie Scarf” temą tik iš moherinio požiūrio kampo. „Handcraft” autorių koncepcija – skirtingos technikos ir idėjos mažuose projektuose – puikiai tinka ir mūsų temai 🙂 .

Jolanta, numezgusi tokį pat vienspalvį moherio ir vilnėlės derinį (vakar matėte margų skarelių apsupty), nuėjo toliau – vienos spalvos moherį ji priderino prie plonyčio pereinamo Lace Ball 100 kamuoliuko ar greičiau jo galiuko. Nepamirškite šitos puikios idėjos, kai galvosite, ką padaryti su nedideliu kiekiu (nedaug gramų, bet labai nemenkai metrų) lace kategorijos siūliuku, kai atliks, rodos, sunkiai pritaikomas lašas.

Pirma nuotrauka puikiai iliustruoja pradinį sumanymą – kreminis moheris ir gelsvai rusva merino vilnelė. Kitos – rezultatą, kaip švelniai moheris lengvu filtru suteikia nauja atspalvį ir apjungia pereinamas spalvas.

Gavus Jolantos nuotraukas tegalėjau mintyse pakartoti banaliausią frazę apie ore sklandančias idėjas, nes banalu visai nereiškia netiesos. Tos pačios idėjos nusileido ir į mano mezgimo projektus, tik aš, priešingai Jolantai, lace siūlų turėjau visus kamuoliukus, o moherių – krūvą įvairiausių likučių. Tai savo skarelėms aš paėmiau nedidelį pereinamų spalvų segmentą (skarelėje telpa tik vienas žingsniukas ilgų perėjimų) ir kuo nuoseklesniais spalviniais perėjimais padėliojau moherį.

Bendrose nuotraukose – gatavos skarelės ir sudedamųjų dalių – lengvai atseksite, who is who.

Tą pačią idėją – švelniais perėjimais sudėliotas moheris – panaudojau ir su kitu pagrindu. Labai senai, nuo pirmųjų mugių Kiolne laikų, gulėjo pas mane atsivežtas plonytis merino vilnos siūlas, taip pat lace kategorijos, tik dažytas labai trumpais perėjimais. Jei reikėtų vienu žodžiu nusakyti jo spalvą, tai būtų gelsva, bet man norėjosi akcentuoti ne ją, o kitus įterptus atspalvius – įvairius rusvus, balsvus, žalsvus. Rezultatas – trys truputį skirtingos skarytės, nes viena iš perlinio balsvo nukeliavo prie šiaudų aukso, kita prasidėjo šviesiai žalsvu ir baigėsi švelnia angliška raudona, trečios rausvai rusvas galas šviesesnis, o žalias, atvirkščiai, paryškintas. Tiesą sakant, ir ta pagrindo geltona miegoti neduoda, bet kol kas numegztos yra šios trys.

Iš nuotraukų pabėgo tik intensyvesnis turkio spalvos kamuoliukas, visų kitų sudedamąsias dalis matote. Taip dažytos merino vilnos turime ir pas save, tik kiek storesnės (Special merino lace), bet jei rasite save podėliukuose kokį keistą margutį, prisiminkite, jog jo spalvas galima apžaisti įvairiaspalviu moheriu. O nauja skarytė visada bus prie ūkio 😉 .

Pirma skarelė megzta Jurgitos KasakaitėsAlpaca 1 (Peach) kartu su Isager Silk Mohair 69. Gelsva – megzta ir fotografuota Jolantos Žilinskienės, siūlai – Schoppel-wolle Lace Ball 100 2264 (Šviesa tunelio gale) kartu su Isager Silk Mohair 62. Mano tamsi skarelė megzta iš Schoppel-wolle Lace Ball 100 2229 (Sfinksas) kartu Isager Silk Mohair 33, 68, 37; žalsvai melsva megzta iš Schoppel-wolle Lace Ball 100 2437 (Oki-doki) kartu Isager Silk Mohair 66, 44, 41 ir Rosarios4 Aurora 30. Margoms skarelėms naudotas pridėtas Isager Silk 0, 62, 69, 63 ir Rosarios4 Aurora.

Skarelių derlius

Pasiaurinus tradicinį baktusą dvigubai ir pridėjus kraštuose I-cord juostelę danų dizainerė Petitknit atrado tikrą aukso gyslą – jos skarelės modelis „Sophie Scarf” praeitais metais skynė laurus Ravelry kaip labiausiai mezgamas metų modelis. Ir ką čia bepridursi… nebent kad jaučiuosi stipriai prisidėjus prie statistikos, nes pati numezgiau tų skaryčių jau sunkiai suskaičiuojamą kiekį 😉 . Ir kas pradeda, greitai keliauja tuoj pačiu taku – mezgasi jos super greitai, iš bet kokių siūlų, tai kaip atsispirti pagundai įsitaisyti visus įmanomus atspalvius prie visų rūbų spintoje. O ir dovana yra puiki – darbo nedaug, efektas – kosminis!

Kaip jau minėjau, siūlai šita projektui tinka, kokie tik patinka, svarbu prie kaklo tik, kad nekąstų, bet margi, labai švelnūs ir greitai keičiantys spalvas Edition 3.0 su retomis (dažniausiai taip pat margomis 😉 ) išimtimis yra pastarojo meto favoritas. Liūdintiems, kad jau išmegztos visos patikusios spalvos, turiu gerą žinią – į MZ jau keliauja 5 šio sezono naujienos 🙂 .

Tegu ir funcionali bei šildanti, ši maža skarelė yra nedidelis aksesuaras, tai ko jame bijoti spalvų – jas pakeisti (skareles, turiu galvoje ) gali daug greičiau nei bazinį garderobą, o efektas bus tikrai neproporcingai ryškus įdėtoms pastangoms. Megztais karoliais jas pavadinusi viena šios dienos įrašo herojė Asta taikliausiai apibūdino šiuos mažus margus paukštelius 🙂 .

Jolanta šiandien demonstruoja savo – ne, ne kolekciją, toli gražu – tik naujausią papildymą 😉 . Prie margarspalvių skaryčių iš pereinamų spalvų merino vilnos įsitaisė iš vienspalvė su moheriu (apie šį derinį bus daugiau rytoj),

ir kiek storėlesnė, iš rimtesnio Zauberwolle siūlo – taip pat melanžinio, bet savų spalvų!

Kitos Jolantos skarytė taip pat nėra vieniša, tik pagauta tą dieną užsirišta, nes spalvos tokios, kad tinka labai prie šeimininkės, o tai reiškia, prie visų jos drabužių 🙂 .

Šias mažas skarytes ne tik megzti gali, iš ko nori, dar ir nešioti būdų gali sugalvoti devynias galybes. Jolanta demonstruoja savąją versiją be kabančių galiukų.

Žemiau – Rimutės kolekcija. Artimiausiems dalis skaryčių jau padovanota ir nenufotografuota, nuotraukose – siunta vienai šeimynai į kitą šalį. Po to, kai aprūpini visus artimus žmones plonytėmis dailutėmis kojinaitėmis, šios skarelės yra ne tik nauja idėja, bet ir daug paprastesnė bei greitesnė. Dovanotojui 😉 .

Sau – vienintelė likusi, bet kaip tinkanti!

Dvi Astos skarytės, tos pačios, kuri džiaugėsi šita „megztų karolių” idėja bet kuriam kostiumui pagyvinti. Kam teks antroji, tapybiškoji skarelė, aš nežinau, bet pirmoji – siurprizas 😉 – dovanų draugei, kuri jos nebenusiriša, nes taip – tinka prie visko 🙂 .

O šis margų paukštelių būrys išplasnojo pasirodyti iš Rūtos spintos, taip pat dalis jau naujus namus radusios, nuotraukose – tik pačios šviečiausios 😉 . Nėra ko stebėtis, kai gyveni tarp draugių, marčių, artimųjų…

Rūtos skarelės apima labai platų spalvinį spektrą, kaip ir rūbai – Rūta spalvų nebijo, o ir jos atsilygina tokia pat meile, todėl prie įvairiausių rūbų tinka vis kita, daug reikia spintoje turėti 😉 . Prie naujos raudonai juosvos liemenės tokių pat spalvų skarelė ant kaklo. Rūta atrado savą nešiojimo būdą.

Kitu metu prie kito megztuko priderintą bandžiau pagauti, kaip ji tą reikalą ant kaklo susipina.

Jolantos Žilinskienės megztos skarelės ir nuotraukos. Siūlai – Edition 3.0 2361 (Teta Ema), 2100 (Domino), 2329 (Pajūrio kavinė), Isager Highland Wool (Rose) su Isager Silk Mohair 12, Zauberwolle 2336. Skarelė prie rausvo megztuko megzta Jolantos Vainutienės, siūlai – Edition 3.0 2511(Viskas įskaičiuota). Kita skarelių kolekcija su autore – Rimutės Daugėlienės, siūlai – Edition 3.0 2328 (Diena sode), 2511 (Viskas įskaičiuota), 2329 (Pajūrio kavinė), 2442 (Trečia klasė), 2361 (Teta Ema), 2301 (Rasos lašas). Dvi skarelės po jos – megztos ir fotografuotas Astos Bizevičienės, siūlai – Edition 3.0 2328 (Diena sode) ir Wunderckleks 2185 (Bruokėliai su piktžolėmis). Kita gausi kolekcija – Rūtos Juzėnienės, siūlai – Edition 3.0 2361 (Teta Ema), 2333 (Ipanema paplūdimys), 2401 (Vietomis saulėta), 2511 (Viskas įskaičiuota), 2100 (Domino), 2349 (Mineralų pėdsakai), 2299 (Šiltas paveikslas).

Šilta paukščio plunksna

Dalia, panašu, šį pavasarį pakartoja populiarius skarų modelius, tai ir šios dienos įrašas, skirtas nuotraukose matomų skarų formai, prasideda jos mezginiu. Šią skarą ji mezgė sūnui – tai ta proga atkreipiu dėmesį, kad šios savaitės modeliai visi bus tokie, tinkantys abiems lytims. Turbūt dėl to ir yra populiariausi, kad ir universaliausi – pakankamai minimalistiniai raštų prasme (karaliauja universalusis ripsas), dėl ko puikiai tinka margiems siūlams (spalvos ir raštai nekonkuruoja tarpusavyje, kas gražesnis 😉 ), savo forma truputį priartėja prie šaliko, tik yra dar patogesnės ir įvairiau dėvimos. Dar niuansas – mes kalbame tik apie formas ir jų konstravimo būdus. Tai, kad šios savaitės pavyzdžiuose karaliauja ripsas, visai nereiškia, kad čia tokia taisyklė. Galite savo formas lipdyti iš kokių tik norite spalvų ir raštų – ant to paties kurpalio gims vis unikalūs dalykai!

Šiandieninė forma, kaip ir vakarykštė, yra naudojama tikrai ne viename modelyje ir mezgama gali būti iš abiejų galų. Formos konstrukciją geriausiai atskleidžia besikeičiančios spalvos. Iš kito galo žiūrinti – šios formos dėka spalvos taip dėliojasi kita tvarka ir kitas linijas braižo.

Dalia naudojosi „Mezgimo zonos” modeliu Paukščio plunksna, tai yra formos konstravimo principu. Originali skara yra raštuota, bet niekas nedraudžia ne tik raštus pridėti, bet juos ir nuimti 😉 .

Vyriškai skarai Dalia išsirinko tamsesnus Crazy Zauberball kamuoliukus, tai abi pasigrožėjom fotografuojant (tai yra, aš fotografuodama, Dalia megzdama), kaip dailiai susidėliojo spalvos – ir net beveik tolygiais dryželiais, nepaisant nuolat kintančio akių skaičiaus! Pati skara pakankamai santūri gavosi, bet kokia turtinga!

Vilijos skarelę taip pat matėte vakar, šiandien kita – su pirštuotomis pirštinėmis į komplektą 🙂 . Skaros mezgimo kryptis ir gana ilgi bei konstrastingi Zauberball100 perėjimai joje sukuria ryškų ir skambų grafišką efektą!

Pirmoji skara megzta Dalios Liepuonienės Schoppel-wolle Zauberball Crazy 2475 (Foninis triukšmas), modelis (karkasas) – „Paukščio plunksna„. Antra skarelė megzta ir fotografuota Vilijos Sabonienės, siūlai – Schoppel-wolle Zauberball100 2309 (Žydroji lagūna), modelis – „

Item added to cart.
0 items - 0,00