Šilti sluosniai

Loreta labai smalsi visokių vilnų rūšių, mielai jas bando, o likučius kūrybiškai panaudoja. Gaudykit nuostabią idėją ateinantiems šalčiams:

Aš ką tik numezgiau visą krūvą naudingų dalykų iš Einband (po du siūlus) ir iš Isager Spinni (irgi po du siūlus). Sugalvojau taip: kadangi žiemą dažnai pasičiumpu tik vienas pirštines ir paskui šalu rankas, tai tas bepirštes laikysiu kišenėj ir, jei bus šalta, mausiuosi ant pirštinių. Ir su anūke sutarėm, kad jinai irgi taip mausis. Todėl čia ne pabaiga, o tik pradžia, nes anūkai, kaip žinia, pirštines vis kur nors pasėja pakeliui iš mokyklos 🙂 .

Loretos megztos riešinės ir nuotraukos. Siūlai – dvigubas Isager Spinni ir Istex Einband.

Mamos globa

Išlydėti vaiką į svetimą šalį su savo rankų darbo megztiniu – patikimiausia apsauga, kurią mama gali suteikti per atstumą. Šilta bus visomis prasmėmis 🙂 . Tik va mamoms perfekcionistėms tenka dėl to kartais ir dvigubai padirbėti 😉 .

Pirmas dublis. Ateina Anna į ketvirtadieninį mezgimo klubą su mezgamu megztiniu ir konsiliumas šalia nustato netinkamą tankumą. Girdisi pavieniai balsai apie tai, kad dar reikia išskalbti ir pažiūrėti, mezginys gali atsileisti, bet – įtarimo sėkla jau pasėta! Anna grįžta namo ir nebeturi ramybės. Gana didelis gabalas megztinio išardomas ir pradedamas iš naujo kitais virbalais. Kaip ir būtų laiminga istorijos pabaiga, bet…

Antras dublis. Sūnus pasimatuoja ir šeimyna vieningai nusprendžia, kad rankovės per ilgos ir reikia permegzti. Vyras dar pajuokauja, kad palikti tokį gražų megztuką ne iki galo tobulą, tai tas pats, kas nusipirkti mersedesą ir rankenėle atsidarinėti langus. Anna atsineša į klubą megztinį, kad pasitartų su labiau patyrusiomis mezgėjomis, kaip čia gražiau ir neskausmingiau tas rankoves patrumpinti. Visos turi patarimų, bet vienas sveiko proto balsas suabejoja, ar tikrai reikia jas trumpinti. Anna sako, kad tikrai, bet dėl visa ko išsikviečia netoliese gyvenantį sūnų, kad kompanija galėtų įvertinti. Ir va čia jau ta laukta ir kantriai uždirbta laiminga istorijos pabaiga – visos vieningai nutaria, kad žmogus su drabužiu juda, rankų tiesiai kaip pagalių ištiestų niekas nelaiko, rankovės linkusios nešiojant kiek pakilti, jokiu būdu nereikia ardyti, nes kitaip teks artimiausiu metu trumpinti.

Šaltos žiemos išvykusiam ir labai šiltų metų!

Annos Dambrauskienės megztas megztinis sūnui, siūlai – Drops Karisma 77, modelis – „Moby„.

Raudona bedugnė

Kai matau ar galvoju apie šį megztuką, vienintelė ir pagrindinė mintis galvoj – SPALVA! Tokia gili, turtinga, magiškai traukianti raudona, kad gaudydavau šio megztuko gabaliukus kiekvienoje Daumantės instagram paskyros nuotraukoje.

Smagiausia, kad šitą stebuklingai įtraukiančią spalvą ji rinkosi ne pati, o draugė iš karšto taško, aka MZ, siuntė pasiūlymus. Raudona spalva buvo pačios Daumantės pageidavimas, bet kaip visi žinom, raudona raudonai nelygi. Draugė rinko, fotografavo, derino, po to išsiuntusi visus rastus variantus Daumantei ir išsirinkusi reikalingus siūlus sau atsisveikino ir… po kelių minučių sugrįžo atgal. Draugė liepė pirkti 😉 .

Ir panašu, kad nuotoliniu būdu išsirinkti siūlai tapo ne kate maiše, o aukso puodu (na, gamintojas irgi yra tam tikra garanto forma, neneigsiu), nes megztukas nusimezgė – mano akimis žiūrint iš šono – kosminiu greičiu. Ir labai džiugina ❤.

Tokiam ryškiam rūbui bet koks modelio įmantrumas būtų ryškiai perteklinis, čia jau medžiagos solo partija. Tereikia gero, madingo ir nešiojamo, silueto, o tokius 110% užtikrina PetitKnit modeliai 🙂 .

Daumantės Strelčiūnienės megztas megztukas ir nuotraukos. Siūlai – Isager Spinni 32 kartu su Isager Silk Mohair 32, modelis – „Sonja Sweater„.

Atostogų derlius

Ką geriausia megzti aktyviai atostogaujant? Aišku, kojines. Nei matuot, nei galvot, nei kelius šildo, nei krepšy daug vietos užima. Gražvydė, aišku, jas ir pasiėmė į Latvijos pajūrį.

Ir netrukus atskriejo žavingi pajūrio vaizdai naujų kojinių fone.

Pirma pora megzta smulkučiu nukeltų akių raštu (firminis raštas tokiu lieka visuose projektuose 😉 ), prie labai nuosaikaus rudo kolorito priderinant ypač ryškaus ir nenuspėjamo Wundercklecks kamuoliuko pirštukus, atnaras ir kulnus. Kamuoliukas ne tik ryškus ir nenuspėjamas, bet dar ir labai gražių sezoninių spalvų – viskas kartu susijungia į dailų rudenišką koloritą.

Antroji pora atrodo kaip iš vieno kamuoliuko, bet Gražvydė atsiuntė nuotrauką, ką su kuo derino – du skirtingai spalvoti, o rezultatas – super vieningas. Spalvos čia jau groja pirmu smuiku, pagrindinė detalė – ryškus kulno išplatinimas dvigubu stulpeliu.

Gražvydė atsiuntė kojinių nuotraukas kartu su aplinkos vaizdeliais ir pastaba, kad nedaug kojinių per atostogas užderėjo, nes sutrukdė…

tikrai ne rūkai ar saulėlydžiai su voratinkliais 😉 . „Dar tiek grybų savo gyvenime nesu mačiusi…kur tik pasisuki miške, kad tik neužmintum… Ugdom valią – užsimerkiam ir bėgam iš miško, kad daugiau nerinktume„.

Kojinių megztų aš savo gyvenime mačiusi tiek ir tiek, ir tai jokiu būdu nesumenkina nei jų vertės, nei grožio – aš kiekvieną kartą užgniaužus kvapą trumpam nustoju kvėpuoti įspūdingą porą pamačiusi. BET. Tiek grybų savo gyvenime aš dar nesu mačiusi, todėl šiandien jums patiems palieku spręsti, prie ko padūsauti 😉 .

Gražvydės Norkienės megztos kojinės ir nuotraukos. Pirmoji pora megzta iš Drops Fabel 300 ir 101, spalvoti krašteliai – iš Schoppel-wolle Wunderckleks 2433 (Shin-Kyo tiltas). Antra pora megzta iš Opal „Mažasis princas” 7765 (Mažasis princas ir gyvatė) kartu su Opal Ocean 9970, modelis – „Vanilla is the New Black„.

Item added to cart.
0 items - 0,00