Pavasario kojinės

Paskutinė pavasario diena yra puiki proga pasigirti mūsų su Gitana pavasariniu Westknits Year of Socks 2024 kojinių derliumi – nors ir ne Kalėdos, dizaineris gegužės mėnesiui sukūrė net du modelius vietoj vieno, todėl ir mes giriamės visomis aštuoniomis poromis (per du mezgimo ūkius) vietoj šešių ;).

Kovo mėnesio pora turi labai įmantrų nukeltų akių raštą, kuriam dizaineris ne veltui davė akmenuoto upeliuko vardą, dviejų spalvų derinys su nukeltom akim ir pynėm sukuria purslotos ir vingiuotos srovės įspūdį.

Gitana nepasidavė tiesioginiam modelio idėjos perteikimui ir išsirinko, mano galva, tokį turtingo rudens koloritą – jos srovės greičiau iš vėjyje besisukančių lapų (ačiū gražiajam Wunderckleks kamuoliukui už tokį tapybišką efektą).

Aš tai į reikalą pažiūrėjau kaip fotoaparatas be fantazijos – vanduo turi būti žydras (teko kombinuoti dviejų panašių atspalvių likučius), o akmenukai tamsūs ir samanomis apžėlę, jiems man puikiai tiko jau ne pirmoje poroje naudojamas Opal Schafpate likutis. Ir likutis nuo Dalios poros! Panašu, kad šis siūlas truputį iš pasakos (gamintojas akivaizdžiai norėjo mus suklaidinti pavadinęs šį spalvyną „Viržių pieva”, tikras jo vardas yra Koščėjus nemirtingasis 😉 ), truputį iš fantastikos (perpetuum mobile), nes Dalia man atidavė, kas jai liko po normalios pilnos poros. Aš jau pirmai porai (Pierre Socks) jį naudodama buvau prisiruošus, ką pridurti, kai jis baigsis, bet… jis nesibaigė! Ir ta pati istorija pasikartojo antrą kartą 🙂 .

Balandžio mėnesį į Lietuvą trumpam užsuko vasara ir abiejų mūsų šio mėnesio porose tas atsispindi – kaip fotografijose atminimui 🙂 .

Gitanos pora tokia saulėta, kad norisi net prisimerkti, visai kaip nuo pirmų ryškių šiltų spindulių iš dangaus. Kuo šviesesnė saulė, tuo tamsesni šešėliai – tas pats Gitanos Wunderklecks kamuoliukas ir čia pasitarnauja, mat jis tikras chameleonas, tiek spalvų savyje turi, kad gali pasiimti kokį noris segmentą savoms idėjoms.

Aš tai apsvaigusi nuo pirmos veržlios žalumos išsirinkau tokių pat spalvų dryžiuką, prie kurio derinau skirtingus vienspalvius kulnus, kraštelius ir pirštus. Tiesa, raštas taip man priminė verbas, kad turėjau didelę pagundą iš Grundl Hot Socks Madena lentynos išsitraukti ne žalsvai gelsvą (2), o rusvesnį (4) kamuoliuką, bet šių metų žaluma nugalėjo pernykščių 😉 .

Gegužės mėnesiui, kaip jau minėjau, dizaineris paruošė ne vieną, o dvi poras, ir abi savo varduose turi žodį „ramunėlė”, nes abejose yra tas pats gėlytes primenantis raštas iš trijų akių. Tik pirmoje poroje Mingling Daisies Socks tos ramunėlės dar pasibarstę tarp kitų raštų, o dizaineris dar ir pasiūlo trijų pereinančių spalvų versiją, tai antroji pora vadinasi Lazy Daisy Socks ir jei mezgimo pasaulyje būtų tokia pat mada garsiai rengti protestus prieš ką nors tau nepatinkančio (siūlus, modelius, pavadinimus, spalvas), tai aš visai dešimčia skaudančių pirštų protestuočiau prieš pirmą pavadinimo dalį (gal ir Gitana prisijungtų, nes ji taip pat nematė šioje poroje nieko lazy) – nuo kada nuolat (nuolat!!!) suiminėti tris akis iš jų vėl padarant 3 naujas yra tinginių užsiėmimas??? Numezgusi jau netoli dvidešimties šio dizainerio kojinių porų, galiu drąsiai užtikrinti, kad šios lazy gėlytės mezgimo prasme buvo pats sunkiausias modelis. Bet nesiginčysiu dėl jo išraiškingumo ir grožio (protestuočiau tik prieš pavadinimą ;)) ).

Vienintelis niuansas, ką reiktų turėti galvoje, jei norėsite šio „tinginių” rašto imtis, kad jis stipriai sutraukia mezginį. Aš išskaičiau tą vienos testuotojos pastabose ir perklausiau Gitanos, kuri jau buvo savo porą numezgusi, tai patvirtino, kad įprastas 64 akių dydis šiuo raštu tikrai nebus įprastas 64 akims kitu raštu. Kadangi mezgiau vyrišką porą, tai stulpeliui uždėjau 72 akis, o raštui padauginau net iki 80.

Gitana išbandė margą Opal Van Gogh siūlą ir aš jau galėjau ramiai imtis savo vienspalvės poros, nes nebereikėjo pačiai numegzti, kad sužinočiau, kaip tas raštas draugauja su margu siūlu (o labai rūpėjo!). Tikros pievos įspūdis! Su melsvu dangumi virš jos ar nedideliu miško ežerėliu 🙂 .

Margą idėją „realizavusi” svetimomis rankomis, aš ramiai galėjau pradėti savo vienspalvę porą. Mes abi su Gitana šio mėnesio poras mezgėm sava tvarka – ji pradėjo nuo „Lazy Daisy” modelio ir antra pora buvo „Mingling Daisies socks”, aš – atvirkščiai. Pastarojoje poroje mane sužavėjo skirtingų raštų kompozicija ir aš visai nenorėjau blaškyti dėmesio dar ir skirtingomis spalvomis, tad pasirkau tokią visai neišraiškingą rudą siūlą su lengvu vintažo šleifu, o jei jau visai tiksliai pasakoti kiekvieną detalę, tai prisiminiau kiauraraštes Kulli pėdkelnes iš savo praeitų metų kelionės į Estiją (vienoje nuotraukų jos matosi).

Antroji gegužės mėnesio pora savaip pratęsė dviejų praeitų porų spalvas. Pagrindinis raštas buvo gegužės rudojo atspalvio, o pėdos galai prie pirštų – iš margo dryžuoto kamuoliuko, likusio nuo balandžio. Mezgiau vyrišką porą ir įsivaizdavau, kad apsiavęs tokią su batais žmogus atrodys kultūringai nuobodžiai, o nusiavus pasimatys linksmoji ir netikėta jos pusė.

Gitanos antra gegužės pora – tik šviežiai nuo virbalų 🙂 . Į vasarą žengiame be jokių skolų 🙂 .

Ji pasinaudojo dizainerio pasiūlymu, kaip suderinti tris spalvas ir suderino, vieną iš jų pasirinkusi margą, kurioje labai gražiai sudera abi vienspalvės. Į trasą sėkmingai ėjo galiukai, bet čia toks neišariamas laukas, kad vien West’o kojinių modelių neužteks – kojininių siūlų galiukai tai kaip daržų piktžolės gegužės mėnesį, vieną išrauni, penkios į jos vietą išdygsta 😉 .

Visas kojines mezgėme kartu su Gitana Griciene ir kiekviena fotografavo savąsias. Pirmosios, kovo mėnesio, poros modelis – „Stony Stream Socks„, Gitana savo porą mezgė iš Grundl Hot Socks uni 63 kartu su Schoppel-wolle Wunderklecks 2433 (Shinkyo tiltas). Mano pora megzta iš Regia uni 4-ply 2743, Regia Fashion Shine 6853 ir Opal Schafpate 9415 (Viržynas).

Balandžio mėnesio poros modelis – „Fir Rib Socks„. Gitana mezgė ją iš Grundl Hot Socks uni 69 kartu su Schoppel-wolle Wunderklecks 2433 (Shinkyo tiltas). Aš savąją mezgiau iš Grundl Hot Socks Madena 2 kartu su krašteliais iš Regia uni 4-ply 2019, 2903 ir Regia Premium Bamboo 00070.

Gegužės mėnesis buvo turtingas dviem porom – „Mingling Daisies Socks” ir „Lazy Daisy Socks” (PROTESTUOJU!). Pirmąją porą Gitana mezgė iš Opal Van Gogh 5437 (Sirenų restoranas Anjere) kartu su Opal solid 4-ply 9932. Aš savąją porą mezgiau iš Regia uni 4-ply 2903. Antrąją porą Gitana mezgė iš Grundl Hot Socks 25, Schoppel-wolle Admiral 5860 ir Drops Fabel 623; manoji mezgta iš Regia uni 4-ply 2903 kartu su Grundl Hot Socks Madena 2.

Parašykite komentarą

Item added to cart.
0 items - 0,00