Afrika moja Grenlandijai

Afrika moja Grenlandijai su laikina stotele Danijoje ir nuolatine – Lietuvoje 🙂 . Nėra geresnio ir greitesnio idėjų laidininko už kūrėjo minties vingius. Skirtingų Žemės rutulio kampelių tekstilė, gamta, spalvos ir ornamentai, įkvėpę danų dizainerę M. Isager perkurti pamatytas idėjas į nuostabaus grožio mezginius naujos knygos pavidalu dabar plinta po gausią mezgėjų bendruomenę ir daigindama naujus kūrinius 🙂 .

Ne visos idėjos taip greitai duoda vaisius, bet kai kurios, panašu, pateko į labai tinkamas rankas 😉 . Tik prieš Kalėdas išleista antroji M.Isager trilogijos „A Knitting Life” dalis, o sausiui dar tik įpusėjus Daiva jau turi du megztukus iš jos 🙂 .

Pirmasis, taip gražiai ir ryškiai sužibęs snieguoto Vilniaus peizažo fone, yra įkvėptas Afrikos SHOOWA tekstilės, kuriai skirta knyga yra visuomet po ranka Marianos darbinėje lentynoje. Šios šalies tekstilė jau seniai yra didelė ir sena dizainerės meilė, jos įkvėptiems modeliams skirta atskira knyga „Knitting out of Africa”, o 1999 metai Kopenhagos dizaino muziejuje suorganizuota jos darbų pagal Afrikos ornamentus paroda.

Naujoje knygoje išleistas ir Daivos jau numegztas modelis taip ir vadinasi – „Shoowa”. Originali Afrikos tekstilė pakliuvo patyrusios mezgimo dizainerės akiratin ir jai tuoj pat susidėliojo logiška technikų seka: entrelac, domino (arba modulinis mezgimas) ir zigzagai.

Originalus modelis laikosi ir originalios tekstilės spalvinės gamos, tik šiaurietiškai prislopintos – geltona su natūraliais rusvais ir pilkais atspalviais. Daiva, kurios įkvėpimo šaltinis buvo jau ne Afrika, o daniškas dizainas, nuėjo tolėliau, prisitaikydama jam savo spalvyną, nes spalvas ji myli, likučių nestokoja, o kadangi niekuomet dar joks siūlo storių skirtumas jai nebuvo stabdys, tai ir siūlus rinkosi iš visų gausių savo atsargų, ką imdama viengubą, ką sudėdama kartu prireikus. Pabaigoje jos laukė gana nemenkai darbo kaišiojant visus galiukus, bet kuri mezgėja kada dėl apdailos atsisakė savo idėjos?

Visą tariamą margumyną truputį apjungė vieno gamintojo spalvoti siūlai (Schoppel-wolle siūlus pagal jų spalvas turbūt ne aš viena atpažįstu 😉 ), bet pagrindiniai vienijantys žaidėjai buvo maži balti kvadratėliai, pabaigiantys kiekvieną skirtingų spalvų kvadratą ir tamsiai pilka vilnelė, iš kurios megztos rankovės ir krašteliai – ji kaip rėmas paveikslui suteikė struktūrą spalvotiems segmentams ir karkasą, o ir derinti tokį daiktą yra daug paprasčiau.

Daili detalė, susišaukianti su megztuko spalvomis – panašios tamsiai žalios spalvos pėdkelnės su vos vos matoma fuksine kojinių juostele. Taip pat įkomponuotos juodame – sijno ir batų – fone 🙂 .

Antras megztukas įkvėptas visai priešingo pirmajam planetos taško – Grenlandijos sniegynų. Sniegas šitoje fotosesijoje būtų tikęs labiau, bet Vilniaus orai turi savus planus 😉 .

Daiva ieškojo, ką šitam megztukui pridėjus prie turimo plono balsvo su juosvais taškeliais tvido ir iš visų vilnų išsirinko… plonytį vasarišką Trio siūlą. Pasiteisino idėja – patys matote! – idealiai. Abi spalvos (balsva vilnelė ir pudros rausvumo augalinis siūlas) kartu susijungė į labai gražų ir subtilų melanžą, super darniai žaidžiantį su pagrindiniu ledynų reljefą imituojančiu raštu.

Augalinis pluoštas suteikė megztiniui dailų kritimą ir švelnų blizgesį, kartu paversdamas rūbą tinkamą visiems sezonams – bus ir švelnus ir ne per šiltas (kas labai aktualu vasarą!). O kai tos šilumos pritrūks, į pagalbą ateis priderinta skara 🙂 .

Daivos Janavičienės megzti megztukai iš naujosios M.Isager knygos „A Knitting Life. Out into the World”. Pirmojo modelis – „SHOOWA„, siūlai – Schoppel-wolle Zauberball100, Lace Ball 100, Edition 3.0 ir (arba) 6.0 (spalvas matote autorės nuotraukose). Antrasis megztas iš balsvo tvido kartu su Isager Trio 1 (Powder), modelis – „INUIT„.

3 komentarai apie “Afrika moja Grenlandijai”

  1. Abu megztiniai gražesni už originalus! Pirmasis ypač nustebino savo įdomiu ir puikiu spalvų pasirinkimu.
    Nuostabios Isager knygos leidžia skleistis įvairiausioms fantazijoms ir norams, atrasti naujus siūlų derinius ir raštų galimybes. Įkvepiantys Daivos mezginiai iš įkvepiančios knygos!

    Atsakyti
  2. Daivos mezginiai visada įkvepia, bet rausvojo megztinio siūlų derinys paliko be amo… NUOSTABU!

    Atsakyti

Parašykite komentarą

Item added to cart.
0 items - 0,00