Pasaulis kojinėse

Kas nemezga ar nemezga kojinių, gali žiūrėti į jas kaip į nedidelį aksesuarą, svarbią, bet nedidukę garderobo dalelę, vieną iš visumos dėlionės elementų. Iš tų laikų, kai megzti teko beveik visiems ne iš entiuziamo, o iš reikalo, atėjęs dar gajus vyresnės kartos požiūris, kad kojinėms tinka bet kokie likučiai, atlikę nuo kitų, „rimtesnių”, mezginių. Kojinės buvo storos, netelpančios į paprastus batus ir jas nuolat reikėjo adyti – tai buvo įprasta situacija.

Šiais laikais pradėjęs jas megzti, gilintis į joms skirtus siūlus, konstrukcijos elementus, spalvas, raštus ir modelius, supranti, kad gali niekur daugiau ir nebekeliauti, čia rasi viską! Imi puikiai suprasti, kodėl ir kam tiek daug pačių įvairiausių kojinėms skirtų siūlų gaminama ir visai nebestebina parduotuvės, besispecializuojančios vien tik kojinių mezgimui skirtais dalykais. Ir jų gali būti daug bei įvairių – visoms užteks savitų priemonių, tiek jų vis naujų nuolat gaminama.

Niekas, žinoma, netrukdo išmegzti paveikslų, vaizdų ar nuotaikų ir didelių mastelių mezginiuose, bet tai jau ilgo įsitraukimo reikalaujantys projektai, o kai galvoje idėjų ir minčių spiečius ir norisi jas realizuoti kuo greičiau, kojinės yra idealus pasirinkimas. Tai yra pakankamai mažas projektas, kuriam nereikės skirti reikšmingos gyvenimo dalies, gali greitai realizuoti kirbinantį užmanymą ir imtis kito. Tai yra puiki dovana suprantančiam žmogui, kuriai taip pat nereikės metų investicijų ir būtinai solidaus jubiliejaus. Kaip mažas aksesuaras, jos gali būti ir spalvingesnės bei įvairesnės, todėl jei kasdien daug metų nešiojamam paltui-paveikslui pasirašys tikrai nedaugelis, išskirtinės kojinės prigyja ir pačiose konservatyviausiose spintose, kaip puikus būdas šildant kojas suteikti savo įvaizdžiui nuotaiką, reikalingą akcentą ar tiesiog realizuoti išdykėliškai laisvą savo asmenybės pusę.

Eglė mezga ne tik kojines, pačius įvairiausius dalykus, bet ir jos projektuose kojinės turbūt labiausiai yra „pasileidę plaukus” projektai. Įvaldytos technikos, atrasti mėgstami raštai, didelis arsenalas keturgijų kojininių siūlų (ir didelis pastarųjų privalumas, kad gali kombinuoti viską su viskuo) – visa tai įrankiai, kuriais meistriškai manipuliuodama tokiame mažame daikte kaip kojinės Eglė kuria ištisus pasaulius, prisiminkite kad ir kartografines kojines, jau neminint kitų. Taip, poroje kojinių gali tilpti žmogaus spalvos, jo profesija, vidinė konstrukcija, peizažas, receptas, atostogų dienoraštis ar… mėgstamas sportas. Šiandieninė pora skirta būtent golfą žaidžiančiam vyrui.

Ir tai nėra tik paprasti išoriniai visiems žinomi golfo simboliai („18 duobučių su vėliavėlėmis„), Eglės kojinėse išmegzta vietinė specifika („vandens kliūtys„) ir net tokie vidiniai žaidimo momentai, kaip „šabakštynai, į kuriuos kartais nulekia kamuoliukas”.

Pastabose apie savo kojines ji kukliai rašo: „Visko apie golfą neišeina išmegzti, bet kelis svarbius momentus – pabandžiau„. Visko apie ką nors negali pasakyti niekas, bet ji padarė tai, kas yra pats vertingiausias dalykas bet kokioje srityje – sukūrė SAVĄ šio žaidimo matymo versiją.

Kojinės nėra skirtos žaisti golfui, bet turėti su savimi ant kojų tokią vidinę širdies žaidimo aikštelę namie ar keliaujant šaltą darganotą žiemos dieną yra neįkainojama dovana.

Eglės Lašinskienės megztos kojinės vyrui ir nuotraukos. Siūlai – Regia Premium Silk 00056, Schoppel-wolle Admiral 6601, Schoppel-wolle Zauberball Crazy 1702 (Mažas lapiukas), 2472 (Oranžerija), WYS Signature 4-ply 510 (Kajeno pipirai), Opal Hundertwasser 1435 („Lietinga diena” ant meilės bangų) ir 1433 (Sidabrinė spiralė).

Parašykite komentarą

Item added to cart.
0 items - 0,00