Herkaus ir Dominyko šalmukai

Jei šalmukai suaugusiems yra stiliaus ir mados dalykas, tai vaikiškoje spintoje jie pats patogiausias būdas užtikrinti šiltas mažojo ausis ir apsaugoti kaklą. Iš tokio realaus poreikio gimė šį rudenį naujas MZ modelis – „Ado šalmukas” ir man labai smagu, kad jis žiemą įgijo naujų vardų 🙂 .

Eglė, atėjusi rinktis siūlų šalmukui savo krikštasūniui, norėjo apžiūrėti visus variantus. Aš paslaugiai parodžiau tokio pat storio, kaip orginalo, siūlus, kurių nespėjau išbandyti 😉 . Eglė pasijuokė iš mano pastangų svetimom rankom darbus dirbti ir išsirinko du sport storio minkšutėlės merino vilnos variantus. Vieną, žalią Life Style – vienspalvį, kitą, Edition 3.0 – margą.

Nauji “Mezgimo zonos” modeliai man visada būna įkvėpimo šaltinis juos išbandyti. Tobula, kai yra ir galimas gavėjas. Šį kartą mezgiau savo pusantrų metukų krikšto sūnui. Didysis rebusas – apsispręsti dėl dydžio. Visaip vaizduotėje matavau, svarsčiau ir pasirinkau 2.5 mm virbalus. Šalmukas gavosi nuostabiai gražus. Megzti buvo smagu, nes modelis turi daug mielų detalių. Tik gavosi labai lygiai kaip tik. Pasirodo, vaikai auga greičiau, nei atrodo. Ir tai visai ne bėda, nes tikiu, kad ateis ta diena, kai vaikiukas sulauks brolio ar sesės, ir šalmuko perėmėjo(-s), o dabar čiupau 3.00 mm virbalus ir naujas, didesnis šalmukas jau pakeliui.

Pirkdama dviejų spalvų siūlus, turbūt netyčia užprogramavau ir antro šalmuko mezgimą, nes pirmasis gavosi lygiai kaip tik, o maži vaikai auga valandom, o ne dienom. Antrajam ne tik padidinau virbalų storį, bet ir skraistelės daliai pridėjau 6 pirmyn-atgal eiles, kad būtų užtikrintai geras!

Bedovanojant antrąjį šalmuką paaiškėjo, kad vasarą megztos kojinytės jau per mažos, taigi projektas veja projektą – kojinytės pakeliui!

Aušros šalmukas turi Dominyko vardą ir gimė jis taip pat iš rūpesčio, mat ji yra pagrindinė megzto anūkėlio garderobo kūrėja. Kaip ji sugebėjo suderinti skirtingo storio siūlus veido krašteliu ir pagrindinei šalmuko daliai, man yra paslaptis, bet čia ne vienintelė mezgėjiška Aušros paslaptis 😉 .

„Ado šalmukas” nebuvo pirma tokio pobūdžio kepurytė Aušros repertuare – prieš tai jos mažiukas jau buvo aprūpintas kitu šalmuku iš tos pačios merino vilnos 🙂 . Atkreipkite dėmesį ir į „Sophie Scarf” ant kakliuko: jei kam ir tinka visokie, tai jos Dominykui tik pati švelniausia – Cashmere Queen – versija 🙂 .

Pirmi du šalmukai megzti ir fotografuoti Eglės Lašinskienės su jos rašytomis pastabomis. Pirmasis megztas iš Schoppel-wolle Life Style 6080 (Žolė), antrasis – iš Edition 3.0 2266 (Kelrodis). Kiti du megzti ir fotografuoti Aušros Svarauskienės. Pirmojo šalmuko siūlai – WYS Bluefaced Leicester DK 864 (Miško karvelis) ir Istex Einband 1202, antrojo – Istex Kambgarn 968. Trijų pirmų kepurių modelis – „Ado šalmukas„, paskutinės – „Everyday Balaclava„.

Parašykite komentarą

Item added to cart.
0 items - 0,00