Neįtikėtinas Gražvydės šalikas

Ketvirtadieniais mezgimo klubas renkasi kartu pamegzti, todėl nenuostabu, kad ta diena dažnai būna premjerų – visiems smagu ir pamatyti naujus kolegų darbus, ir savus parodyti. Tą ketvirtadienį, kai Gražvydė atnešė mums parodyti savo baigtą šaliką, kaip tyčia, buvo nedaug mezgėjų – kas sirgo, kas šalo, kas buvo išvykęs, bet net tame mažame rate jos mezginys sukėlė sprogstančios bombos efektą (atsiprašau už tokį palyginimą, niekaip nerandu tinkamesnio). Atrodo, ir mezgė kažkurią dalį prie mūsų, ir pasakojo apie daugiau nei 500 akių ripsu, kas skambėjo kaip naujienos iš kalėjimo, nes kur kitur žmogus turi laiko tokiems pojektams 😉 , ir siūlą – tokį amžinatilsį Jurgitos močiutė vadindavo musės žarnom – pažįstam, aš pati iš jo net mezgiau skarą ir su dideliu malonumu, nors ilgai bijojau pradėti dėl jo begalinio plonumo, bet visi tie dalykai staiga pasirodė mums prieš akis visiškai nauju ir netikėtu pavidalu.

Kaip Gražvydė sugalvojo imti tokį ploną siūlą ir ne tradiciniams kiauraraščiams, o rimtam solidžiam ripsiniam raštui, akivaizdu, buvo jai vienai žinoma paslaptis. Toks plonas siūlas per visą šaliko ilgį paprašė, kaip jau minėjau, daugiau nei 500 akių ir kai Gražvydė sužinojo spalvyno pavadinimą (Ilgas suolas), juokėsi, kad turbūt jos mezginiui specialiai sukurtas – nes viena eilė buvo kaip laaaabai ilgas suolas 😉 . Nesumezgė nusipirktų dviejų kamuoliukų – sakė, nusibodo, bet tiesa turbūt yra ta, kad pločio užteko tiek, kiek sumegzta – dabar šalikas yra tobulų proporcijų.

Tai, kaip efektingai išilginiame mezginyje susidėliojo spalvos, galite pamatyti iš nuotraukų – toks man gražus ir subtilus tas nesimetriškas pasikartojimas. Ir ne per margas, ir ne nuobodžiai vienspalvis. Juostelės ripse taip gražiai susimargavo – kaip persiliejimai akvarelėje. Bet ko niekaip neperduoda nuotraukos, tai to pojūčio, kaip mezginys jaučiasi rankose. Jis plonas, bet ne skystas ir tiesiog fantastiškai krenta!

Vyšnaitė ant torto buvo tą vakarą dar viena intriga – Gražvydė niekada neslepia, kam mezga, ir mes visos pirmos sužinom, ką gaus ir patys artimiausi, ir tolimesni draugai bei šeiminykščiai, o šį kartą ji atkakliai laikė būsimą šaliko nešiotoją paslaptyje, teišdavė lytį, sukeldama dar didesnę spėlionių audrą – koks vyras galės įvertinti šitokį stebuklą!

Kiek sėklų šis lengvutis, vos virš 100 g, mezginys tą vakarą pasėjo, dar vėliau pamatysim, bet dar vienas jau tikrai pakeliui. Židronė suplanavo tokį savo vyrui, kuris labai myli šalikus ir jos juvelyrinis mezginys tikrai paklius į geras rankas 🙂 .

Gražvydės Norkienės megztas šalikas ir nuotraukos. Siūlai – Schoppel-wolle Lace Ball 100 2398 (Ilgas suolas).

3 komentarai apie “Neįtikėtinas Gražvydės šalikas”

  1. Na čia jau tikra juvelyrika! (net išsitraukiau kamuoliuką lace pačiupinėti, jei kartais užsimanyčiau megzti…) labai gražu!

    Atsakyti

Parašykite komentarą

Item added to cart.
0 items - 0,00