Kojininiai siūlai ne ant kojų

Žodis „kojininiai” prie siūlų klaidina vis mažiau žmonių ir nuo jų lentynų nebesisuka net visai kojinių nemezgantys. Šie siūlai išsiskiria iš kitų, kad turi greitus spalvinius perėjimus (kad raštai spėtų atsiskleisti tokiame mažame daikte, kaip kojinės), yra stipriai susukti, lengvai prižiūrimi (toks mezginys nemirs skalbyklėje net patekęs ten su pagrindiniu 40 laipsnių srautu) ir labai tvirti dėl nedidelės dalies sintetikos sudėtyje – visos šios savybės praverčia toli gražu ne tik tokiam siauram pritaikymui, kaip kojinės, juolab kad šitie siūlai paprastai būna labai dailiai ir išmoningai marginti ir jų kolekcijos turbūt sparčiausiai yra atnaujinamos.

Šios dienos įrašo herojai – du nekojininiai projektai iš kojininių siūlų, iš kurių tik vienas yra megztas. Loreta tęsia savo draugystę su audimo staklėmis ir šį kartą matote iš kojininių siūlų austą šaliką.

Apmetimui ji naudojo keturgijus kojininius siūlus iš podėliuko, o ataudė šešiagijais, kas turėjo suteikti šalikui švelnų reljefą. Vienas ataudų kamuoliukas yra Opal, kitas – Grundl, didelis yra kojininių siūlų gerumas, kad dauguma jų yra standartinio storio ir struktūros, todėl puikiai derinami tarpusavyje. Loreta juos mainė tokiu būdu: vieną šeivutę privyniojo vieno siūlo, kitą – kito; vienai pasibaigus šaudyklėje, deda kitą ir taip pakaitom vieną po kitos. Toks marginimo būdas sukūrė plačias juostas, kurias papildomai paraštavo ir nevienspalviai ataudų bei apmatų siūlai.

O Vilma gražųjį Opal siūlą iš Van Gogh serijos panaudojo kėdės pagalvėlei megzti – čia jau tikrai siūlo tvirtumas ir ilgaamžiškumas labai sveikintinas, kaip ir lengva priežiūra ir greiti spalviniai pasikeitimai 🙂 . Prie margojo kojininio priderino melsvą vienspalvį keturgijį siūlą, taip pat kito gamintojo ir taip pat idealiai tinkantį pagal storį, sudėtį bei struktūrą, o jau spalviniai žaidimai – tobulai prie interjero ir autorės džiaugsmo:

Man papuolė Van Gogho 5431 kamuoliukas, dažytas mano mėgstamais mėlynam ultramarinui artimais atspalviais. Įsižiūrėjus matosi, kad jų mėlynos dalies bendrą vaizdą sudaro net keletas labai kontrastingų atspalvių: ir šviesi, ir ryški, ir drumzlina juosva.

Nesunku pridėti vienspalvius siūlus, artimus atspalviui, kurį norisi sustiprinti, arba sunaudoti užsigulėjusius archyvuose — radau abu kriterijus atitikusius kamuoliukus. Aš mezgiau ilgą stačiakampį, kurį susiuvau, bet puikus variantas būtų užsidėti dvipuses akis ir megzti ratu, abiem atvejais gal net skirtingų vienspalvių mėlynų likučius būtų šaunu įdarbinti.

Šaliką audė LoretaOpal Knuddelbande 6-ply 11323 ir Grundl Hot Socks Como (6 gijų) 06. Pagalvėlė megzta Vilmos BukaitėsOpal Van Gogh 5431 (Kavinės terasa naktį) kartu su Drops Fabel 108. Nuotraukos autorių.

1 komentaras apie “Kojininiai siūlai ne ant kojų”

Parašykite komentarą

Item added to cart.
0 items - 0,00