Skuduriukai

Dar prieš metus sunkiai įsivaizdavau save tiek mezgančią pašluostukus, tiek juo labiau juos dovanojančią, bet, prašom, praeitą vasarą atradimai kitų šalių muziejų parduotuvėse (pašluostės ten yra prekė-suvenyras-rankdarbis numeris vienas!), žiemą – kalėdiniai mainai MZ ir ratas per metus apsisukęs rado mane bemezgančią pašluostukus dovanų.

Mes turim tradiciją per Karolio gimtadienį birželio mėnesį organizuoti laimės šulinį, iš kurio visi šventės dalyviai išsitraukia po dovanėlę (mano mama organizuodavo tokį per mano gimtadienius ir aš pagal išgales prisidėdavau prie gaminamų rankdarbių). Tai yra, iš pradžių tai buvo dovanėlės ir nors nebepamenu reikalo pradžios, spėju, tai buvo kokie mieli niekučiai kaip švelni paguoda kitiems vaikams, prisiminimas ir „ačiū” suaugusiems. Palaipsniui šis reikalas išaugo ir išsiplėtė, į jį įsijungė kone visi dalyviai ir Karolio šventė tapo antromis Kalėdomis pačiame vidurvasaryje, kurioms panašiai rimtai ir iš anksto ruošiamasi.

Kristė aktyviai dalyvavo dovanų ruošime būdama Prancūzijoje ir savaime supratama, negalėjo ramiai praeiti Marselyje pro senovinę vietinių prekių krautuvėlę, iš kurios be kitų dalykų atkeliavo ir tradiciniai Marselio muilai, tinkami viskam – ir rūbams plauti, ir žmonėms prausti. Jie buvo išskirstyti dviems ekologiškai gyvenančioms jaunoms šeimoms ir aš prie kiekvieno numezgiau po komplektą pašluostukų, kuriuos gali naudoti su tuo pačiu muilu taip pat visur – ir indams plauti, ir save pašveisti, ir stalą nuvalyti.

Pirmas komplektas megztas iš perdirbto džinso paprastais tekstūriniais raštais – perliniu, ripsu, langeliais. Tik viduriniame pašluostuke panaudojau idėją iš Isager knygos – prie stambių langelių priderinau plačias vertikalias gerų bei išvirkščių akių juostas, kas eilutę dryžuotas kita spalva. Isager idėja buvo taip suderinti visiškai skirtingų sudėčių bei storių siūlus, kurie taip tolygiai pasikartodami duoda labai mielą ir vienodą medžiagą, čia aš pažaidžiau tik spalvomis, kurios gražiai išsiskiria megztos geromis bei išvirkčiomis akimis.

Kitas komplektas – spalvingas 🙂 . Raštai tokio pat paprastumo – vafliukas, langeliai, tik žaliai melsvam pašluostukui pasinaudojau aprašymu.

Po šventės gavau žinutę, kad vienintelis, nebijantis pradėti naudotis dovana, yra vos per metus persiritęs jauniausias šeimos narys, ir oi, kaip aš jam pavydžiu… 😉

Pirmas pašluostukų komplektas megztas iš Rosarios4 Re-Use 01, 25, 20, antrasis – iš Rosarios4 For Nature 08, 11, 15, elektrinio žalio pašluostuko modelis – „Wicker Dishcloth„.

Parašykite komentarą

Item added to cart.
0 items - 0,00