Meilė su laiku

Būna tokių mezginių, dėl kurių nekyla jokių abejonių – idėja iškart prie siūlų materializuojasi ir viskas einasi kaip sviestu patepta, greitai, be jokio ardymo turi savo svajonių rezultatą. O kartais prie to svajonių rezultato veda ilgas ir klaidus kelias. Abu keliai atveda ten pat, tik einant (ar braunantis 😉 ) antruoju labai svarbu nenumesti mezginio, neišardyti tą pat minutę, leisti laikui įsijungti į procesą ir tolimesnius sprendimus priimti bent jau vieną naktį išmiegojus 😉 .

Šis labai dailus ir taip gražiai tinkantis šeimininkei megztukas buvo, kaip turbūt jau spėjat iš įžangos, meilė ne iš pirmo žvilgsnio. Ir prasidėjo jis nuo netolygiai dažytos juosvos Schoppel-wolle medvilnės. Šito siūlo plonumas, minkštumas ir spalvos netolygumas yra jo dideli privalumai, kurie, iš kurios pusės pažiūrėsi, gali virsti tokiais pat riebiais minusais. Pamezgus Danutę nuvylė vieno siūlo liaunumas ir minkštumas, o ir lengvas spalvos margumas nedžiugino, ji buvo tikra, kad labiau jai tinka švarios, intensyvios spalvos, o ši juoda tokia paskiesta…

Pasitarusios į veiksmą įjungėm juodą Trio 1 ir kiek aš pamenu, į mezginį Danutė žiūrėjo be didelio džiugesio ir tik po gero laiko pamačiau ją su šiuo dailiu megztuku bei išgirdau istorijos tęsinį.

Trio 1 suteikė mezginiui ir tolygesnio margumo, ir storumo, ir tvirtumo, ir gerą kritimą, bet nors ir tas derinukas labai stipriai nedžiugino, megztukas nebuvo nurašytas ir baigtas. Po pirmo išėjimo paaiškėjo, kad iškirptė gavosi per gili ir Danutė tiesiog primezgė ją lygiai surinkusi akis po stulpelio.

Po kito išėjimo pasirodė naujas siurprizas – megztukas pasirodė trumpokas. Jau su kaklu kelelis pramintas, tai problema buvo išspręsta tuo pačiu būdu – surinkus akis po stulpelio ir primezgus lygiai bei dar gabaliuką stulpeliu, kad apačia nesiriestų.

Po visų dvejonių ir patobulinimų megztukas pagaliau rado kelią į Danutės širdį ir spintą, rezultatą įvertina stebėtojai, pastoviai apdovanojantys šeimininkę komplimentais (ir ta netolygi juoda spalva super tinka ir labai turtingai atrodo!), o sukūrimo istoriją papasakojau kolegoms mezgėjams, ir kaip įkvepiantį pavyzdį, ir truputį kaip paguodą, kad užstrigę su kokiu projektu nenusimintumėte, nenuleistumėte rankų ir negalvotumėte, matydami gražius kitų mezginius, kad jums vieniems taip nutinka ; ) . Kartais tenka pakeisti požiūrį, kartais siūlą, o trūkumus paversti originalaus dizaino elementais.

Danutės E. megztas megztukas iš Schoppel-wolle Cotton Ball 2271 kartu su Isager Trio 1 (Ink).

1 komentaras apie “Meilė su laiku”

  1. Kaip tinka! Koks gražus! Visi patobulinimai papuošė ir pagerino megztinį, norisi net specialiai daryti tokią apdailą. Nuostabu!

    Atsakyti

Parašykite komentarą

Item added to cart.
0 items - 0,00