Islandija su Ukraina

Taip, kai kalbėjomės apie „ukrainietiškus” projektus ir radom tokius beveik ant kiekvienų virbalų, būtent Jolanta ir pastebėjo, kad šitos spalvos yra labai mūsų, tai nieko nuostabaus, kad ir spintoje tas pats. Ji pati ant savo virbalų tada turėjo kaip tik šį megztuką 😉 .Ir pradžia jo – tikrai ne šių dienų aktualijos.

Tai visai nereiškia, kad Jolantai nerūpi karas ar mūsų kaimynų likimas, net ir mezgimo pasaulyje (o jis – mūsų gyvenimo dalis) vienas megztinis tik jam skirtas. Bet tame mezgimo pasaulyje Jolanta turi ir lokalių problemų. Lokalių žiūrint plačiai į visas gyvenimo sritis, bet mezgimo pasaulio mastu ta problema yra globali ir vadinasi „likučiai”. Tai Jolanta jau kelintu megztuku bando šią problemą spręsti ir sumažinti turimų atsargų kiekį.

Likučiai likučiams nelygūs, turim podėliukuose tai, iš ko paprastai mezgam – Jolantos atveju pasitaikė įvairių spalvų moheris ir jos mėgstama labai plonytė vilna. Nesunku nuspėti, kad tokios atsargos taip ir prašosi suporuojamos, o kur prasideda melanžai, eksperimentai ir bandymai, iš ten tiesus kelias į gilius kūrybinius vandenis ir nuostabius atradimus.

Žaidimams su spalvomis Jolanta pasiėmė pačią paprasčiausią formą (reglaną) ir visai lygų kojininį raštą su pabrėžtomis keliom ripso akytėmis modeliavimo linijomis, pereinančioms į menamą siūlę.

Visi, bandę praktiškai sunaudoti likučius, žino, kuo tai paprastai baigiasi – ko nors pritrūksti, eini prisipirkti ir… pasaka be galo. Todėl kas megztinius skirsto pagal spalvas ar stilių, o Jolanta turi savo klasifikaciją”: megztinis-mama, megztinis-vaikutis, megztinis-anūkas… Iš mamos likučių gimsta megztinis-vaikas, iš šio truputį pasipildžius – nauja karta. Šis megztukas dar tik vaikas, tai po kiek laiko laukiam tęsinio 😉 .

Jolantos Vainutienės megztas megztukas, siūlai – Lace Ball 100 2309, Rowan Fine Lace 933, Isager Silk Mohair 44, truputukas Aade Long 8/1, Isager Alpaca 1 100, Isager Alpaca 2 E3S ir kt.

1 komentaras apie “Islandija su Ukraina”

  1. Tai dar vienas įrodymas, kad kūrybingumas + likučiai duoda neprastesnį rezultatą, nei „gatavi spalvinimai”. O dažnu atveju – net geresnį.
    Puikus megztukas!

    Atsakyti

Parašykite komentarą

Item added to cart.
0 items - 0,00