Didelėms ir drąsioms širdims

Buvau tikra, kad megztų grafičių laikas liko praeityje. Paskutiniai jiems sukaupti ir saugoti siūlai iškeliavo kitų šalių pabėgėliams stovyklose užimti bei Maltos ordino atstovei. Ir tada atsitiko karas. Kiekvienas žmogus tuo laiku pradėjo galvoti, kaip padėti ir prisidėti tuo, kuo gali.

Laikai, kai susibūrusios moterys mezgė kariams kojines, šalmus ir kitus šiltus daiktus, bijau, jau praeityje – nupirkti pigiau, greičiau ir patogiau. Ar tikrai virbalai liko tik nervų raminimo priemonė tokiu metu (svarbi taip pat be galo, neatmetu ir neneigiu)? Knygų mugėje susitikimas su tekstilės menininkėmis ir ypač baltarusių menininkės Rufinos Bazlovos (kryželiu išsiuvinėti pastarųjų metų įvykiai Baltarusijoje) paroda priminė, kokią galingą vizualinę jėgą turi tekstilė. Prisiminiau ryškius MZ komandos kurtus vizualinius ženklus Vilniuje – mūsų megztus ir kurtus grafičius V. Kudirkos aikštėje, Senojoje ledainėje, žibintų alėjoje Gedimino kalno papėdėje, Sereikiškių parke, skverelyje prie šv. Onos bažnyčios. Kartais tik smagius ir nuotaiką keliančius, o kai kada ir atkreipiančius dėmesį į apleistus ir dėmesio reikalaujančius objektus.

Kuo, sakysite, kariaujantiems žmonėms gali padėti tokie daiktai, kaip megzti grafičiai? Tuo pat, kuo gali bet koks menas – parodyti palaikymą ir solidarumą. Ir megzti ženklai gatvėje skamba dažnai garsiau už dažais kurtus analogus. Todėl labai kviečiu visus mezgančius prisijungti skambiai ir ryškiai palaikymo akcijai – iš kvadratėlių ir trikampių sukurti didelę geltonai mėlyną širdį.

Kvadratėlio kraštinė yra apie 9 cm (tokia ir trikampio trumpoji), reikės po lygiai mėlynų ir geltonų, daugiau, žinoma, kvadratų, trikampiai tik padės suformuoti širdies formą. Aš pradėjau nerti, bet tai visai nebūtinai – detalės gali būti tiek nertos, tiek megztos, ir visai nebūtinai vienodų atspalvių, svarbu tik išlaikyti pagrindines geltoną bei mėlyną kryptis. Spalviniai niuansai skambės dar ryškiau – juk šalies širdį sudaro daug skirtingų žmonių širdžių.

Numegzti tokį daiktą tikrai daug laiko neužims, todėl labai labai kviečiu visus jungtis ir atnešti savo numegztus ar nunertus kvadratėlius į MZ. Jungtis kiek įmanoma greičiau – jei pavyktų surinkti reikiamą krūvelę iki ketvirtadieninio klubo susitikimo, tai prašysiu visų tuo metu susirinkusių, kurie norės prisidėti, kartu sudėlioti kvadratėlius bei trikampius ir susiūti iš jų vieną didelę širdį. Ar pamegzti vieną kitą trūkstamą. FB nuolat rodysim progresą. Ir skelbsim kabinimo datą.

Apie siūlus. Grafičiams tai visai nesvarbus dalykas, bet labiausiai tinka tie, kurių šiaip MZ lentynose nėra – gryna sintetika ar jos mišiniai. Peržvelkite savo podėlius – galbūt rasite geltonam ar mėlynam akrilo kamuoliukui patį geriausią pritaikymą ;). Jei visai neturite laiko ar galimybės megzti, bet norėtumėte prisidėti, galite tokį kamuoliuką atnešti į MZ, kad klubo susitikimo metu jis virstu didelės Ukrainos vėliavos spalvų širdies dalimi.

Apie vietą. Bendradarbiaujame su Lietuvos Nacionaliniu muziejumi ir kartu parinksime matomą jų dispozicijoje esančią vietą. Planuojam šį projektą paruošti kovo 11 dienai.

Labai laukiam!

Iš anksto atsakau į galimus priekaištus, kad vietoj nesąmonių užsiiminėjimu geriau megzkite vaikams (seneliams, ligoniams… sąrašą pratęskite patys), kurių sulaukdavome kiekvienos akcijos metu. Tai esu įsitikinusi, kad šis atvejis yra iš tų laimingų, kai neturime rinktis arba – arba, o galime rinktis ir – ir. Megzkite, dovanokite, džiaukitės ir taip kiekvienas sau priimtinu būdu gražinkite bei šviesinkite pasaulį.

Ir dar – kas norėsite nusinerti tokias širdeles, kokios kaba ant durų rankenos, raštą radau čia, siūlai kojininiai.

2 komentarai apie “Didelėms ir drąsioms širdims”

  1. Sveiki, ačiū už puikią idėją. Iki kelintos dienos vyks rinkimas kvadratėlių? Kokio dydžio planuojama širdis?

    Atsakyti
    • Labai norėtùsi šià savaitę, bet kaip išeis, skelbsim progresà FB. Dydis taip pat priklausys nuo surinktù kvadratèliù ir surastos vietos. Būtinai tikslinsim ten pat :).

      Atsakyti

Parašykite komentarą

Item added to cart.
0 items - 0,00