Iš kamuoliuko

Praeitą savaitę skyrėme įvairių rūšių kojinėms – raštuotoms, margintoms, juostelėmis megztoms. Pirmadienis pradeda naują savaitę ir vėl grįžtame prie pačių įvairiausių mezginių, bet tarptautinio kojinių mėnesio pabaigai norėčiau dar parodyti kojines iš pačių ištakų – spalvotų siūlų kamuoliukų, mums paruoštų gamintojų. Jie dažyti atsižvelgiant į kojinės dydį, jam tarnauja tiek spalviniai perėjimai, tiek įvairūs raštus imituojantys marginimai. Ir turbūt nėra geresnio pasirinkimo, kai norisi bestresio, daug galvojimo ir derinimo nereikalaujančio mezginio su garantuotu rezultatu.

Kamuoliuko vaizdas neretam mezgančiam žmogui visai nėra savaime suprantamas ženklas, kaip atrodys kojinės (ar kitas mezginys iš jų), todėl tik jos gali pademonstruoti, kokias technologijas yra pasiekęs dažymas ir kokio vaizdo galime tikėtis pasirodant siūlų kamuoliukui virstant megztu nešiotinu daiktu.

Zauberball Crazy kamuoliukus ne vienas mezgantis žmogus (ir toli gražu ne tik MZ) yra įvardinęs kaip tikrų tikriausią spalvinę terapiją. Gamintojas kuria labai unikalius derinius, suteikdamas jiems šmaikščius pavadinimus, o melanžas suteikia papildomo džiaugsmo, nes spalvos nesutampa mechaniškai. Dviejų identiškų kojinių neturėsite (bet kad jos bus vieno lizdo paukščiai, taip pat faktas), užtai atradimo džiaugsmas lydės mezgant iki pat paskutinės akies. Antros kojinės sindromo, spėju, mezgantys iš šio siūlo nepatiria 😉 .

Mezgant iš tokio siūlo galima visai ignoruoti bet kokius raštus, tačiau matote, kad visose demonstruojamose porose mezgėjos pritaikė vienokį ar kitokį stulpelį – ir lašas įdomumo, ir vandenynas praktiškumo: elastingas raštas daug geriau guls bei laikysis ant kojos.

Paprastai, mezgant nelabai ilgo aulo kojines, iš porai skirto šimtagraminio kamuoliuko visai dosniai lieka „galiukų”, ir ta proga vis primenu „Pėdučių” modelį, kurio dėka taip pat be streso ir galvos sukimo sunaudosite visus likučius – ir su didele nauda! Naujos gražios Židronės poros – mano idėjai paremti 😉 .

Siūlų marginimas paprastai neatsižvelgia į akių skaičiaus ar krypties pasikeitimus, bet išmoningos mezgėjos randa išeitį – tereikia pasirinkti ne visai tradicinį kulną ir visi marginimo nelygumai pasislepia po padu 😉 .

Žakardą imituojantis marginimas paprastai yra mažiausiai draugiškas raštams (bet mezgėjos nepasiduoda ir atkakliai bando juos sudrauginti 😉 ), bet elastingas stulpelis, kuriuo Vaida numezgė testines kojines, yra saugus būdas ir spalvoms atsiskleisti, ir geresnę formą kojinėms suteikti.

Apie Schoppel-wolle Wunderklecks kamuoliukus būtų galima pasakyti tą patį, ką ir apie Zauberball Crazy, bet jei pastarieji bent jau keičia spalvas nusakoma kryptimi, tai stebuklingi „kleckai” mezginyje išsivynioja į pačią tikriausią abstrakčią tapybą.

O kadangi tarp jų nerasite dviejų absoliučiai identiškų kamuoliukų, tai tokie siūlai taip ir prašosi virsti kojinėmis porai. Abi poros bus tikrai vieno charakterio ir bus aišku, kad jos – pora 😉 , iš kitos pusės ir savas nuo artimo atskirsi – kiekviena kojinė bus unikali. Dabar pagalvojau, kad jei kojų dydžiai sutampa, tai galimas ir atvirkštinis variantas 😉 . Savo nerandi ar sugebėjai sunešioti, gali tyliai įlįsti ir į šalia esančią spintą ir „atsinaujinti”.

Dvi paskutinės Gražvydės poros „mylimiausiam savo krikšto tėčiui, mane globojusiam, auginusiam ir visur su savimi po miškus vežiojusiam. Dabar iš laiko perspektyvos galiu vertinti, kokia laimė buvo augti, o po to visas vasaras leisti girininkijoje…

Abi poros numegztos tam pačiam nešiotojui – pirmoji kasdienai, antroji – šventinė 🙂 . Paskutinė pora truputį iškrenta iš tiesiai iš kamuoliuko megztų kojinių konteksto (tiesiai iš kamuoliuko megztas fonas), bet kaip dabar vieną dovaną išskirsi 😉 . Kartu tai ir puiki proga dar vienai – žakardinei – kojinių kompanijai kada nauju įrašu virsti. Nes kojinės yra toli gražu ne tik labai praktiškas ir nešiojamas daiktas, jis yra ir labai įdomus bei begalinės įvairovės mezginys. Nespėjusių į Soctober traukinį su dideliu kojininių siūlų pasirinkimu mes laukiame visus metus 🙂 .

Pirmoji pora megzta ir fotografuota Jurgitos Mieželytės, siūlai – Schoppel-wolle Zauberball Crazy 2516 (Vakaro valanda). Antra pora megzta ir fotografuota Dalios Liepuonienės, siūlai – Schoppel-wolle Zauberball Crazy 2429 (Scenovaizdžio kaita). Trečia pora ir dar dvi poros pėdučių megztos bei fotografuotos Židronės Stankevičienės. Kojinių siūlai – Schoppel-wolle Zauberball Crazy 2337 (Marso eksperimentas), pėdutės megztos iš Opal Schafpate X 9606 ir Schoppel-wolle Zauberball Crazy 2473. Kitos trys poros megztos Jūratės TamošauskienėsOpal Schafpate 11193, Opal Country 11297 ir Opal Van Gogh 5430 (Miegamasis Arlyje). Stulpeliu megzta ir fotografuota pora – Vaidos B. M. Testuojamas Tanya Mulokas modelis iš Opal Rudens melodija 11123 (Lapų šnabždesys). Tapybiška pora gitaros dėkle megzta Dalios Liepuonienės, fotografuota Tilo Eckardt, siūlai – Schoppel-wolle Wunderklecks 2193 (Lapkričio lietus). Dvi gintarinės poros megztos ir fotografuotos Editos Jankevičienės, siūlai – Schoppel-wolle Wunderklecks 2152 (Pieniškas šokoladas su riešutais ir razinomis). Paskutinės dvi poros megztos ir fotografuotos Gražvydės Norkienės. Pirmos poros siūlai – Opal Ocean 9970, antrosios – choppel-wolle Wunderklecks 2152 (Pieniškas šokoladas su riešutais ir razinomis).

1 komentaras apie “Iš kamuoliuko”

  1. Pavojinga tokias nuotraukas matyti. Norisi viską padėti į šoną ir tik megzti.. megzti.. Megzti :))

    Atsakyti

Parašykite komentarą

Item added to cart.
0 items - 0,00