Ne tik kojinės

Baigti kojininę savaitę norėčiau vieno stereotipo laužymu. Dar atsiranda mezgėjų, kurie išgirdę žodžius „kojininiai siūlai” sukasi nuo lentynos, nes planuoja megzti kepurę, megztuką, šaliką, dar ką nors, bet ne kojines.

Kojininiai siūlai taip yra vadinami dėl savo sudėties ir specifinio tvirto susukimo (pastarasis nebūtinai). Labiausiai įprasta sudėtis yra 75% vilnos ir 25% poliamido, dabar atsiranda visokių prašmatnesnių versijų, bet iš esmės yra svarbu šiluma ir elastingumas (tuo rūpinasi vilna) bei tvirtumas (čia jau poliamidas prisiima atsakomybę).

Kojininiai siūlai gali netikti kitam projektui, jei jūs iš principo nenorite nieko sintetinio ant savo kūno. Dėl kojinių man ir čia norėtųsi pasiginčyti, bet jei žmogui nesvarbus tvirtumas, jo valia. Galų gale, kur gi tada realizuosi visas kūrybinio adymo idėjas?

Dar yra momentas, liečiantis margus siūlus. Visi kojininiai siūlai yra marginti trumpu žingsniu, galvojant apie pirminę siūlo paskirtį, tai jei ieškote ilgų spalvinių perėjimų, jums prie kitos lentynos. Visais kitais atvejais kojininiai siūlai yra vienas gėris, nes yra tvirti, šilti, elastingi, skalsūs ir labai gražūs.

O kad nedaugiažodžiaučiau, Aušra jums demonstruoja savo naują megztuką kojininio Drops Fabel siūlo. Jis margintas tolygiai, tai akių skaičius jokios įtakos nedaro. Greičiausiai atpažįstate ir populiarųjų M. Isager modelį, skirtą rugpjūčiui, iš jos knygos „Twelve knitted Sweaters from Tversted”, patraukusį ne vieną akylą žvilgsnį, nes labai dailiai derina paprastus, grafiškus raštus efektingame modelyje.

Kalbant apie siūlų išeigą, Aušra nėra tinkamas pavyzdys, nes sugeba stebuklingu būdu sunaudoti beveik dvigubai mažiau nei vidutinė mezgėja, bet ir be fokusų kojininis siūlas tikrai pradžiugins viskuo – ir kiekiu, ir vaizdu, ir tvarumu bei šiluma.

Aušros Svarauskienės megztas megztukas iš Drops Fabel 714, modelis – „August„.

1 komentaras apie “Ne tik kojinės”

Parašykite komentarą

Item added to cart.
0 items - 0,00