40 stitches blanket

Penktadienio darbai jau kvepia savaitgalio poilsiu, o toks vėsus oras dar ir žada galimybę daugelio laukiamus lauko darbus iškeisti į jaukų laiką namie su artimaisiais, knyga, geru filmu ar mezginiu, įsisupus į šiltą pleduką savaime suprantama. Pastarieji du punktai sėkmingai gali būti pritaikyti „du viename” formatui, jei dar neapsirūpinote megzta antklode ir nesate patyrę, koks tai didelis gėris – tiek megzti, tiek paskui ilgai juo džiaugtis 🙂 .

Modelių yra įvairių, o ir be jų visai nebaisu eksperimentuoti, nes pledukas – ne megztinis, tikrai tiks 😉 . Norintiems turėti palaikančią ranką iš visos širdies galiu rekomenduoti „Ten stitches Blanket„, kurį pati mezgiau ne kartą (tiesa, apvalią versiją), o jau grožėjausi kitų mezginiais kokį melejoną kartų, vieną šio modelio įgyvendinimą matėte ir MZ dienoraštyje. Matote ir šiandien – niekur nematytą labai originalią versiją.

Renata atsisakė ripso ir mano, kad lygus mezgimas kiek pakoregavo pleduko formą -„gal būtent todėl skylėti kraštai ištįso į graužtuką„. Na, autorė kaip daugelis mūsų labai savikritiška, bet nuotraukose jokių nukrypimų nuo stačiakampio formos nesimato, vienareikšmiškai niekas įsisupęs su kampainiu jokios antklodėlės nematuoja, o ir visai atvirai kalbant, tikrai nėra vienareikšmiškai akivaizdu, ar 100% sutapimas su originalu yra pliusas ar minusas ;).

Lygus mezgimas labai gražiai ir švelniai leidžia skleistis spalviniams perėjimams, o pasirinktas juostų plotis (40 akių vietoj 10) visiškai pakeičia spalvų išsidėstymą – vietoj dryžiukų turim didelius tapybiškus spalvinius plėmus. Ir šitas PLIUSAS toks garsus, kad užgožia visus menamus netobulumus.

Originalo autorė neturi jokio vargo su krašteliais – visur nesiraitantis ripsas. Lygus mezgimas taip ir taikosi susivynioti išvirkščiosios pusės link – Renata užkirto tam kelią vienspalve (iš to paties pereinamos sruogos kolorito) smulkių kvadratėliu juosta užbaigdama savo pleduką.

Estiška vilna tokiems mezginiams yra tinkama kaip reta kuri kita – yra lengva, šilta, labai vilnonė. Bijote vilnos šiurkštumo? Paklausykite šį kelią sėkmingai įveikusio žmogaus, kurio šiandieninis pledukas „jau smagiai pasitrynęs, nes baisiausiai mėgstamas dėl savo šilumos, lengvumo ir švelnaus šiurkštumo 🙂 . Taip nuo latviškos vilnos (Ogre) per šią estišką iki pat islandiškos ir nukeliauja žmogus, kuris tiesiog negali (dar nedrįsčiau teigti, kad negalėjo) nepastirti vilną vien matydamas 🙂 „.

Šilto savaitgalio ir pavasario visiems!

Renatos Ustilaitės megztas pledas ir nuotraukos, Modelio prototipas – „Ten stitches blanket„, siūlai – Aade Long 8/2 artistic (Lamb).

2 komentarai apie “40 stitches blanket”

Parašykite komentarą

Item added to cart.
0 items - 0,00