Paskui vėl bus pavasaris…

Dalia kojinių sezonus uždarinėja savu būdu – iš kojininių siūlų megzdama ir nerdama vaikams pledus – šis jau antrasis. Urtei skirtas megztas virbalais, antrajam Dalia pasirinko vąšelį. Ir tradicinį močiutės kvadratėlių raštą, tik ne kvadratėliais, o zigzagu per visą antklodės plotį einantį.

Siūlai kaip ir iš to paties lizdo, bet kitas įrankis ir kitas raštas visiškai pakeičia mezginio nuotaiką ir charakterį. Trumpi perėjimai sukuria tokį graudžiai efemerišką bangavimą, skylutės – lyg langai, tarpeliai mūrų sienose, trūkstantys spalviniai potėpiai – lyg pokalbių nuotrupos, prisiminimų fragmentai, sapno šleifas. Fotografuoju pledą ir šąla rankos, o galvoje kaip užkalbėjimas sukasi ir sukasi Juditos Vaičiūnaitės eilėraščio eilutės…

Paskui bus vėl pavasaris.
       Ir sniegas vėl sutirps
       kaip klavesino garsas,
ir purvinas kiemų galerijas
       pripildys rūkas –
       mėlynas ir salsvas,
ir nudažys padžiautas paklodes…
       Tas vienas vakaras.
       Tas vienas kartas.
Paskui nubluks kaip rašalo dėmė
       ant paliktų stalų,
       kaip renesansas…
Ir vėl kitaip pasikartos
       šiaurietiškos,
       lengvu ledu aptrauktos arkos.
Ir bus itališkas pajuodęs kiemas
       panašus į mažą tuščią salę.
Ir prievartėj girdėsi tuos,
       kurių seniai nėra –
       tuos kiemsargius ir arklius…
Kažkur arbatą gers…
       Arkados prieblandoj nubrėš
       simetriją ir saulę…

Judita Vaičiūnaitė. Kiemas su arkadomis. Iš rinkinio „Gatvės laivas”.

Dalios Liepuonienės nertas pledas. Siūlai – Opal „Mažasis princas” 7765, 7761; Best of Opal 5042, 4001; Opal Illusion 9314; Opal Schafpate XI 9755, 9752; Opal Schafpate X 9605; Opal Hundertwasser 1436, 2106, 2100, 3206, 2103; Opal Relief2 9661.

6 komentarai apie “Paskui vėl bus pavasaris…”

 1. VaJezau,VaJezau kaip gražu….(ilgas atodūsis)…Dalia,gal ir galima kitaip džiaugtis …
  bet taip žavėjosi moterytės prie Šaltuonos, o aš tik atkartoju :):)

  Atsakyti
 2. Dėl pirmojo grožio jau dūsavau, belieka ir dėl šito pakartoti: ak, ak… Ir turėjau laimę akies krašteliu pamatyti jį parduotuvėje gyvai, tai kad ir kokios nuostabios nuotraukos, gyvai jis dar nuostabesnis! Ir toks stebuklingas: ir trapus, gerai Sonata sako, efemeriškas, mistiškas, ir tuo pačiu gyvas, akį traukiantis, žaižaruojantis.

  Atsakyti
 3. Dėl pirmojo pledo grožio jau dūsavau, belieka ir dėl šito pakartoti: ak, ak… Ir turėjau laimę akies krašteliu pamatyti jį parduotuvėje gyvai, tai kad ir kokios nuostabios nuotraukos, gyvai jis dar nuostabesnis! Ir toks stebuklingas: ir trapus, gerai Sonata sako, efemeriškas, mistiškas, ir tuo pačiu labai gyvas, akį traukiantis, žaižaruojantis.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

Item added to cart.
0 items - 0,00