Vasarinė premjera

Gal dėl to, kad pati aktyviai įpuoliau į vasarinių daiktų mezgimą, tai tendencija iš vidaus daug ryškiau matosi, nei iš tolimo rakurso, bet jausmas toks, kad dar ne taip seniai kukli iki šiol vasarinių siūlų lentyna tuoj ims plėstis iki vilnonių podėlių ir tai, kad vasara yra trumpas sezonas, kuriam ir siūtų drabužių, ir fabrikinio trikotažo netrūksta, yra greičiau argumentas megzti vasarines palaidines nei atvirkščiai. Jei anksčiau galėdavai apsikabinęs vilną (na gerai, nedidelę kojinytę 😉 ) tuos kelis šiltus mėnesius išgyventi ignoruodamas vasarinius pluoštus (vasara prabėga greitai, anokia čia naujiena!), tai dabar, atvirkščiai, jausmas toks, kad mezgantys mezga, o neriantys neria dvigubu greičiu, kad per tą trumpą laiką suspėtų kuo daugiau atsinaujinti ir kuo daugiau savo darbo rūbų panešioti, nes ką besiūlytų masinė gamyba parduotuvėse, su nusimegztu ar nusinertu daiktu atrodysi unikaliai, originaliai ir nepakartojamai. O ir daiktas tas vasarą, kai niekas nebesislepia po storais viršutinių drabužių sluoksniais, yra gerai matomas, greičiau pastebimas. Tai, kad vasarinis garderobas (tiek rankomis, tiek mašinomis gamintas) yra spalvingesnis, įdomesnis, drąsesnis, prideda gerokai karmos taškų vasarinių projektų naudai.

Visa šita ilga įžanga aš noriu pasakyti tik vieną dalyką – vasarinių mezginių daugėja visur, tai daugiau jų matysite ir MZ dienoraštyje 🙂 .

Jolanta, kurios naują palaidinę iš naujų vasarinių siūlų šiandien matote, prie vasarinių mezginių atkeliavo tikrai ne su šia mados banga – ji niekada jų neignoravo, visada pasirūpindavo keliais naujais topais (čia be lengvų megztukų) kiekvienam šiltam sezonui, tiesiog dabar atsidūrė vasarinių mezgėjų minioje 😉 . Ji bene pirmoji išbandydavo beveik visus naujus vasarinius siūlus, juolab kad jų pasirinkimas iki šiol ženkliai skyrėsi nuo žieminio sezono siūlų pastarųjų naudai, todėl savaime suprantama, kad jai pro akis neprasprūdo ir po Kiolno mugės iš Portugalijos atkeliavęs naujas lino, medvilnės bei viskozės derinys – Ciranda.

Šis siūlas turi tiek tekstūrinių, tiek spalvinių nelygumų, todėl Jolanta pasirinko patį minimaliausią kiauraraštį, kuris išsaugo savo švarią geometriją net ir tokiame tvidą imituojančiame siūle, kartu suteikdamas jam žaismingumo ir vasariško lengvumo.

Siluetas pats visiškai minimalus – vos vos pečius apgaubiantis stačiakampis siluetas, kuklaus madingo ilgio, kurį gali susikišti į kelnių ar sijono liemenį bei truputį pagilinta iškirpte, juk vasara! Dailus topas karštai vasaros dienai ir originalus apatinis sluoksnis po švarkeliu vėsesnę.

Jolantos Žilinskienės megzta palaidinė iš Rosarios4 Ciranda 15.

Parašykite komentarą

Item added to cart.
0 items - 0,00