Vikingų palikimas

Tai, ką matote šiandieninėse nuotraukose, lygiai taip pat galėjo atrodyti ir prieš gerą tūkstantmetį, kai šią techniką – nalbinding – VIII-XI a. dar prieš paplintant nėrimui vąšeliu ir mezgimui virbalais šiltų daiktų gamybai naudojo vikingai Šiaurės Europoje, o šios technikos pavyzdžių dar gerokai prieš Kristų randama visame pasaulyje. Pastaruoju metu ją gana sėkmingai nukonkuravo virbalai ir vąšelis, kurių pagalba mes galime sukurti elastingesnę medžiagą iš nenutraukiamo siūlo, bet džiaugdamasi stebiu ir kitą šių dienų tendenciją – domėjimąsį pačiais įvairiausiais amatais ir tekstilės technikomis bei jų atgimimą.

Rasa sukūrė nalbinding technika dailiai stilingą kolekciją, parinkusi ir labai tikrą natūralių spalvų šiaurietišką vilną (airiškas tvidas, vilna iš Farerų salų ir lašelis nedažytos alpakų vilnos iš Peru (suokalbiškas mirktelėjimas globalizacijai 😉 ).

Kaip ir kiekviena technika, nalbinding turi savo priemonių arsenalą ir Rasa savo kolekcijai kurti naudojo ne tik skirtingus siūlus bei spalvas, bet ir pynimo būdus. Pilkoji mova pagaminta Broden dygsniu (Broden stitch), jis yra platesnis ir plonesnis, o visi kiti daiktai – Jorko dygsniu (York stitch), kuris yra elastingas ir dėl to ypač tinka kojinėms.

Rasos Staniūnaitės nalbinding technika nerti daiktai ir nuotraukos. Kepurė nerta iš Isager Aran Tweed (Sand), kaklo movos – iš Sirri 5/3 20 ir 31, viena pora kojinių – iš Sirri 5/2 20 ir Isager Alpaca 2 E3S, kita – iš Sirri 5/2 10, 31, 32.

1 komentaras apie “Vikingų palikimas”

  1. labai įspūdinga ir labai sunkiai suvokiama, kaip įmanoma su nykščiu ir adata tiek gražių daiktų numegzti. nu bet labai gražūs daiktai.

    Atsakyti

Parašykite komentarą

Item added to cart.
0 items - 0,00