Kai lieka

Visą šitą įspūdingą Aušros kojinių kolekciją aš mačiau dar rudenį bet man buvo šiukštu uždrausta ją rodyti – mat daugelis kojinių buvo skirtos kalėdinėms dovanoms 🙂 . Sausį jau visos paslaptys atskleistos ir galima pasigrožėti išmoningais mezginiais.

Visos kojinės raštuotos ir šviesus vienspalvis raštas išmegztas margame fone, ne vienos mezgėjos mėgstamuose švelniuose Zauberball Crazy ar netikėtuose Wunderkleckse spalvynuose.

Beveik visoms kojinėms (išimtis tik plytų spalvos lapeliai) Aušra naudojo tą patį raštą, laisvai plaukiojantį virtualioje bibliotekoje, tik su švelniu Zauberball perėjimu fone jis eina per visą kojinę, parenkant priderintą smulkesnį raštelį padams, o neprognozuojamame Wundercklekse spalvyne raštas puošia tik aulą. Aš labai panašų mačiau latviškose pirštinėse, Aušra rastą savaip dar pasitobulino, pratęsdama ilgą meistrystės tradiciją – taip visi visais laikais darė, savaip prisidėdami prie raštų kūrimo ir vystymosi.

Skirtingi ir kojinių krašteliai – vienur stambesni 3*1 stulpeliai, kitur – dvigubas su dantytu krašteliu.

Ryža pora išsiskiria iš kolekcijos kitokiu – lapelių – raštu ir papildoma puošmena: latviškomis juostelėmis. Bet išsiskiria subtiliai – dantytas dvigubas aulas ir panaši visos kojinės ornamentikos kompozicija ją gražiai prijungia prie kompanijos 😉 .

Ir aišku, visos šitos idėjos pabaiga visiems mezgantiems yra nuspėjama – kai paimi raštuoti kamiuoliuką, skirtą visai didelei porai, turi nemenkai likučių. Kai jų susikaupia reikalinga kritinė masė – gimsta dar viena pora, dryžuota. Niekada nesiginčyčiau, kad raštuotos kojinės yra aukštasis pilotažas, bet… likučiai ir kūryba iš jų mano širdyje turi pačią didžiausią kertelę 😉 .

Aušros Grigelionienės megztos kojinės ir nuotraukos. Pirma pora megzta iš Schoppel-wolle Zauberball Crazy 1660 (Upės vaga). Antra pora megzta iš Schoppel-wolle Wunderklecks 2150 (Titanikas), trečia – Schoppel-wolle Zauberball Crazy 2404 (Gilūs vandenys). Ketvirta pora megzta iš Admiral ombre 1881 ombre (Raudoni lapai), o penktoji – iš Schoppel-wolle Zauberball Crazy 2332 (Smėlio laikrodis). Paskutinė pora megzta iš likučių dryžiukais.

1 komentaras apie “Kai lieka”

Parašykite komentarą

Item added to cart.
0 items - 0,00