Likučiai ir atradimai

Aš kuo toliau, tuo daugiau įžiūriu idėjų panašumų į virusus. Sklando ir tie, ir tie ore, nutūpia, kur jiems norisi. Kartais aplanko ir visai atokius planetos taškus, bet su statistika nepasiginčysi – didesnės žmonių susikaupimo vietos visada yra pačios pažeidžiamiausios ir labiausiai linkusios pasigauti tiek vienus sklandytojus, tiek kitus.

„Stripe Tease” modelis yra tikrai ne naujiena MZ bendruomenėje, bet dabar jis nusitaikė į pačią jautriausią jos tašką – ketvirtadienio klubą. Jei dar pažiūrėjęs nuotrauką gali ir atsilaikyti, nuspręsti, kad ne man, per sunku, nenoriu skaityti instrukcijų angliškai… pratęskite sąrašą patys, bet kai šalia mezga draugė ir sako, kad čia super lengva, ir jos visada gali pasiklausti, jei būsi kitos nuomonės, situacija ryškiai keičiasi ;)).

Visos, pabandžiusios, vienu balsu tvirtina, kad modelis, kad ir sudėtingai atrodantis, yra išskirtinai lengvas ir patogus megzti, tam netrukdo net susikaupti neleidžiantis fonas 🙂 . Užtai jis yra vienas įdomiausių, netikėčiausių ir, kiek mano gerokai daugiau nei 20 porų patirtis sako, vienas pačių užtikrintai sėkmingiausių – šis modelis „valgo” net pačius keisčiausius siūlus ir absoliučiai nereiklus atskirų dalių kiekiui, jame tikrai galėsite sunaudoti visus likučius iki paskutinio centimetro ir viskas stebuklingu būdu susijungs į harmoningą visumą.

Jei nedrąsu šokti nuo lieptelio tiesiai į pačią gelmę, galite pradėti kaip Gražvydė – nuo kelių giminingų spalvų kamuoliukų. Triukas, suveikiantis kaip rėmas paveikslui, yra pasirinkti vienos spalvos (ar vieningos pereinamos) pirštus, kulnus ir atnaras – visas pagrindinis juostelių margumynas bus suvaldytas ir gražiai apjungtas.

Jolantai žaidimai su spalvomis yra prie širdies (matote, kojinių fone megztinį? 😉 ), todėl ji drąsiai jungia visus turimus kojininių siūlų galiukus, pirmai porai parinkdama raudonų atspalvių „rėmelius”,

antroje rausvus palieka tik stulpelius, o pirštukai su kulnais – melsvi.

Kad negalvotumėte, jog šis modelis tinka tik likučiams – švelni ir subtili Eglės pora. Tiesa, iš vieno kamuoliuko joje megztos pagrindinės juostelės, bet pirštų, kulnų ir stulpelio „rėmelis” su pagrindu labai giminingai suderintas. Tokiu būdu su švelniai pereinančiais siūlais galime išgauti ne tik horizontalius perėjimus, kurie susidarytų mezgant tradiciniu būdu, bet sudėtingą spalvinį horizontalių bei vertikalių žaidimą, primenantį abstrakčią tapybą. Panašų efektą gausite ir megzdami iš vieno kamuoliuko, kurio dažymas imituoja žakardinius raštus – bendras spalvynas garantuos juostelių vieningumą, bet spalvinių plėmelių išsidėstymas leis išvengti praminto ir gamintojų numatyto kelio, sukuriant savo unikalų paveikslą.

Spalva Eglės parinkta neatsitiktinai – sūnus kasmet gauna dovanų naujas megztas kojines, pagal susiklosčiusią jau šeimoje tradiciją „Oranžinė yra naujoji juoda” 🙂 . Tiesa, su amžiumi ryškiai oranžinę pakeitė švelnesni gamtiški atspalviai, bet iš pagrindinio kelio neišklysta 😉 .

Visos kojinės megztos pagal tą patį modelį – „Stripe Tease„. Pirma pora megzta ir fotografuota Gražvydės Norkienės, siūlai – Opal Safari 9534 (Namibia) kartu su Schoppel-wolle Admiral Tweed bunt 6271. Kitos dvi poros megztos Jolantos Vainutienės, visus siūlus sunku buvo mums abiems atrinkti, tikrai procese dalyvavo Regia Pairfect, Schoppel-wolle Admiral Flakes, Zauberball Crazy, lašiukas ir Opal įsimaišęs. Paskutinė pora megzta ir fotografuota Eglės Lašinskienės, siūlai – Schoppel-wolle Zauberball Crazy 2472 (Orangerie), Admiral Tweed Bunt 1873 ir Drops Delight 15.

Parašykite komentarą

Item added to cart.
0 items - 0,00