Latviškos pirštinės iš islandiškos vilnos

Dar viena pora pirštinių ateinančio sezono įkvėpimui. Latviai ne veltui savo pirštines megzdavo vasarom – ilgai šviesu ir šilta lauke, galima ramiai sau krapštytis su daugiau nei 100 akių turinčiomis raštuotomis gražuolėmis.

Sigitos istorija panaši į Aušros – ji taip pat mėgsta plonus siūlus, myli raštuotus mezginius ir nebijo smulkiausios krapštalynės. Kaip tokia mezgėja nesižavės latviškomis pirštinėmis – pastarųjų storiausią tomą jai dovanų!

Sigita išbandė labai specifinį siūlą savo pirmai porai iš naujosios knygos – islandišką povilnę Einband. Kas iš to siūlo mezgė, žino, kad jis labai unoravas, iškart pajusi, kad ne šiaip eilinė plona vilnelė. Ir pūką turi – gražų ir šiltą. Tas pūkas kiek glumina ir pačias latves, jį jau įtraukusias į savo repertuarą – į Kaziuką atvykusios bičiulės rodė savo pirštines iš Einband, numegztas parodai. Jos net skalbti bijo, kad tik rašto raiškumas nedingtų. Sigita taip pat planuoja kitą porą išbandyti kokia paklusnesne vilnele, bet kad ir kaip islandiškas siūlas elgėsi procese, rezultatas gavosi nuostabaus gražumo, pūkas suteikė jam prašmatnos ir šilumos pojūtį. Ir tikros šilumos be jokių išorinių miglų: visi žino – su islandiška vilna žiemą neprapulsi!

Kelionių sezonas artėja – jei ieškote nedaug vietos, bet daug darbo reikalaujančio projekto, būtinai apsvarstykite raštuotas pirštines. Žiemą sau padėkosite 🙂 .

Sigitos Janušonienės megztos pirštinės iš Istex Einband 1038, 0851, 9165; modelis iš M.Grasmane knygos „Latvian Mittens”.

2 komentarai apie “Latviškos pirštinės iš islandiškos vilnos”

Parašykite komentarą

Item added to cart.
0 items - 0,00