Austas šalis

Iš plonyčio prašmatnaus vilnos ir šilko derinio WYS Exquisite Lace mačiau įvairių skarų – megztų ir nertų – ir visos jos buvo prabangios ir dailios, bet šitame nuostabiame austame šalyje aš tik pabaksnota atpažinau siūlus, kuriuos kartu su autore parduotuvėje čiupinėjome ir derinome. Komplimentas „kaip iš parduotuvės” mezgėjams dažnai nuskamba dviprasmiškai ir nors jo autoriai tikrai turi tik pačius aukščiausius pagyrimus galvoje – akių lygumą, tvarkingą apdailą – dažnai toks „komplimentas” demonstruoja ne itin gilų amato išmanymą. Taip, lygių akių konkurse su mašinomis sunku varžytis (nors tikrai ne neįmanoma daugeliui), bet rankinis darbas dažnai turi savyje tiek daug subtilių meistrystės niuansų, kokių jokia mašina ir į greitą rezultatą minimaliomis sąnaudomis orientuota technologija nepajėgi padaryti. Gėda man prisipažinti, bet apie audimo subtilybes neturiu jokio supratimo, todėl ir mano pagyrimai šaliui greičiausiai nuskambės „kaip iš parduotuvės” stiliumi, bet aš tiesiog negaliu suvokti, kaip iš tokio plonyčio siūlo įmanoma namuose pagaminti tokį delikatų, subtilų, juvelyrišką daiktą.

Prie sodrių brangakmenius primenančių Exquisite Lace spalvų prisiderino ir tokio pat plonumo Lace Ball 100 kamuoliukas, Arbatos Ceremonija (2249), turintis savyje ir žalius, ir fuksijos atspalvius. Teoriškai jo perėjimai turėjo sužaisti su vienspalvėmis sruogomis, bet praktikoje šaliui teko tik viena šviesiai žalios spalvos atkarpa, idealiai įsijungusi į bendrą koloritą. Spalvos audime kitaip sąveikauja nei spalvotame mezgime, jos čia ne tik neprapuola viena kitos kaimynystėje, atvirkščiai, paryškina ir pabrėžia viena kitą. Pažiūrėkite į paskutinę nuotrauką – brangakmenių mozaika juvelyrikoje, kur kiekvienas brūkšniukas spindi ir žėri, kaimyno – kaip tobulo rėmo – apsuptyje.

Pati medžiaga dailiai krenta ir yra tokio delikataus plonumo be jokių nereikalingų skylių, kad prarijus tuos taip besiveržiančius į laisvę žodžius „kaip iš parduotuvės”, pamačius šalį aš kuriam laikui pavirtau mini Eločka Liudojedka, nes net ir tų 17 žodžių nebeturėjau.

Šalis – Liepos dovana mamai.

Liepos Žukauskaitės austas šalis ir nuotraukos. Siūlai – WYS Exquisite Lace 585 (Belgravija), 388 (Smaragdas), 371 (Savoja) ir Schoppel-wolle Lace Ball 100 2249 (Arbatos Ceremonija).

4 komentarai apie “Austas šalis”

  1. Kaip netikėta (nenerta ir nemegzta), bet kaip gražu, dailu, subtilu ir stilinga. Nuostabi dovana!

    Atsakyti
  2. Įrašo tekstas vertas šalio rezultato 🙂 Nuostabu, – ir tekstas, ir šalis, ir auksarankė Liepa, ir modelis Kotryna!

    Atsakyti

Parašykite komentarą

Item added to cart.
0 items - 0,00