Senovinės istorijos

„Senovinės istorijos” yra šio nerto kilimėlio modelio pavadinimas, bet man jis pasirodė simboliškas ir kita prasme. Daug, kažkada populiarių ir madingų rankdarbių būdų, dabar atgimsta nauja jėga, nauju stiliumi, šiuolaikiniu dizainu ir aktualiais modeliais. Tik prisiminkime, kokie gausūs seniau buvo nertų rankdarbių namams arsenalai (kas neprisimena dėl amžiaus, pasiprašykite į ekskursiją po močiutės spintas 😉 ) – pagalvėlės, takeliai, staltiesės, puodkelės, lovatiesės, kultinės servetėlės. Visa tai kuriam laikui buvo nustumta į šoną kaip neaktualu ir nemadinga, dabar jau keliama į dienos šviesą, super stilingai pritaikoma šiuolaikiniams interjerams, o jauni žmonės vėl iš naujo mokosi primirštų technikų savo idėjoms išreikšti.

Ir nesvarbu, ar imamės jau kadais naudotos technikos, ar tomis pačiomis priemonėmis kuriame naujus būdus, mes gaiviname tą ilgaamžę tekstilės kūrybos tradiciją – šios dienos žodžiais pasakojame senovines istorijas…

Šią vasarą išbandžiau mozaikinį nėrimą (nežinau, ar toks lietuviškas atitikmuo). Labai pagavus užsiėmimas – meditatyvus ir ritmiškas. Rezultatas – kilimėlis į vonią (~85cmx130cm dydžio).”

Nesu tikra, ar mozaikinis nėrimas toks jau senas dalykas (tokio tipo mezgimas tai tikrai ne), bet naudojami raštai primena simbolių turtingą tradicinių kilimų ornamentiką, kuri, nors dizainerės pirminiame užmanyme pritaikyta antklodei, Rasos panaudota kilimėliui, tinka idealiai. Linas, medvilnė ir viskozės siūlas ypač draugiškas tiek prisilietimui basomis kojomis, tiek skalbimui – vonios kambario daiktui aktualu tiek viena, tiek kita 🙂 .

Naujos technikos ir įdomūs projektai – džiaugsmas kuriančioms rankoms, o tokie šilti rankų darbo akcentai interjere yra tai, kas namus daro NAMAIS.

Rasos Balčiūnaitės nertas kilimėlis ir nuotraukos. Siūlai – Drops Belle 10, 11, 13, 22; modelis – „Ancient Stories„.

Parašykite komentarą

Item added to cart.
0 items - 0,00