Visas Van Goghas

Kai nebepamenu kokiame kontekste parduotuvėje paminėjau, kad gavau dovanų pledą, išgirdau: „Kokia neteisybė!”. Manau, teisingai supratau reakciją – juk galiu nusimegzti pati. Ir tikrai esu numezgus ne vieną, bet šitokį galėjo numegzti tik Dalia, tik jai galvoje visi aštuoni Van Gogh paveikslų motyvais dažyti Opal siūlai susidėliojo į trumpų eilių rombus ir įsirėmino spalvota I-cord juostele kaip aštuonių paveikslų koliažas. Ir sudėlioti rombai ne vienos Dalios idėjos valia: ji turėjo pradinį sumanymą, bet siūlai atkakliai nenorėjo juo sekti ir patys diktavo savus kelius (matyt stipri ir maištinga dailininko siela toliau veikia per visus jo kūrinius liečiančius dalykus), todėl reikėjo didelio jautrumo rasti su jais bendrą kalbą 🙂 .

Aš pati neteisybe gauto pledo niekaip nepavadinčiau ;). greičiau labai didele laime ir mano reakcija jį išpakavus buvo ne žodžiai – aš tiesiog kuriam laikui netekau amo. O kai atgavau, išsinešiau pledą į savo kiemą fotosesijai ir tik tvarkydama nuotraukas supratau, kad Dalia mane aprūpino ne tik labai išskirtine šiluma, pasirūpino, kad du mano mylimi menininkai visada būtų šalia ( turiu galvoje C. Monet kelnes prie Van Gogh pledo), ji realizavo dar vieną mano seną svajonę. Kažkada, vartydama Kaffe Fassett albumą su jo namų interjeru, susižavėjau spalvotais rombais išsklijuota siena ir svajojau kada nors iš tapetų pasidaryti savo namuose tokią popierinę mozaiką. Idėja manęs laukė, laukė, o nesulaukusi išėjo, gal net ir pas Dalią užsuko 😉 . Dabar turiu tą rombinę mozaiką sau ant kelių ♥.

Megztas pledas trumpomis eilėmis, kiekvienas rombiukas atskirai, pagal G. Hogbuffer kojinių „Broken Jack” modelį, veikti tikrai yra ką, mezgiau ne vieną tokią kojinių porą, galiu paliudyti. Tik pledo idėja man net į galvą neatėjo ir tai dar vienas akmenėlis į daržą, manančių, kad mezgančiam žmogui nieko megzti nereikia – pats gali. Pats deja, gali tik tai, ką gali, ir kiekvienas mes esame unikalūs savo galėjimuose. Gali būti, kad būtent mezgantis žmogus ir galės pilnai įvertinti gautą daiktą, žinodamas, kiek į jį visko sudėta, ir kad pats tokio pasidaryti… negali 🙂 .

Spalvos, kaip aš suprantu iš vaizdų, eina viena po kitos, labai gražiai per tuos rombus susijungdamos ir susiliedamos į vieningą paveikslą. Smalsuoliams – išvirkščioji (tokia pat graži 🙂 ) pusė ir subtilus užbaigimo kraštelis.

Dalios Liepuonienės megztas pledas iš visos Opal Van Gogh serijos, rombelių technika – „Broken Jack„.

7 komentarai apie “Visas Van Goghas”

  1. Miela Dalia, nenustojate stebinti ir džiuginti savo preciziškai ir su polėkiu įgyvendinta kūryba.

    Atsakyti

Parašykite komentarą

Item added to cart.
0 items - 0,00