Vasariniai megztukai

Vasariniai megztukai pas mus nėra tokie populiarūs kaip šiltos storos vilnos – teisinamės trumpu šiltuoju periodu. Man tai primena šiltų kraštų namų šildymo politiką – kam statyti brangius įrengimus (pirkti šiltus batus, paltus ir t.t.), jei šaltas sezonas tetrunka mėnesį kitą. Čia, aišku, kiekvieno pasirinkimas – kentėti dešimtadalį gyvenimo ar pasirūpinti kiekvienos dienos komfortu. Tik su medvilniniais megztukais gyvenimas trunka toli gražu ne dešimtadalį gyvenimo, net jei atmesime tuos žiemos mėnesius, kuriuos kai kas praleidžia labai prišildytose patalpose ir vilnos visai nenešioja, ne šaltas, bet vėsus oras pas mus trunka nuo pavasario iki rudens, net po karštų dienų turime vėsias naktis, todėl vienareikšmiškai siūlau neignoruoti šios spintos dalies 😉 . Ir pasisemti įkvėpimo iš kolegių 🙂 .

Mane pačią ir nustebino, ir pralinksmino faktas, kad iš pirmo žvilgnio neatpažinau megztuko siūlų. Ką jau čia aš apgaudinėju, neatspėjau nei iš antro, nei iš trečio, tik autorei prisipažinus 😉 . O būčiau iš bet ko susilažinusi, kad ką jau ką, o virvelės pavidalo ploną Isager japonišką medvilnę tikrai atpažinsiu. Mačiau ją nertą, mačiau megztą iš vieno siūlo, mačiau megztą pynimo raštu iš 3 (populiarieji Vaidos ir Dalios Petitknit krepšeliai, o kad jau juos prisiminėme, tai ar pastebėjote naujausią modelį?), o va du siūlai kartu sudėti ėmė ir pasislėpė nuo manęs ;(.

Nijolė išbandė ir viengubą variantą, bet jis per skystas pasirodė, užtai du siūlai – pats auksinis viduriukas. Medžiaga tapo nepermatoma, bet ir ne stora, juostelės pavidalo siūlai gražiai kartu susidėliojo, sukurdami lengvo nelygumo efektą, kas suteikė ir gana neutraliai spalvai papildomo gylio.

Lengva laivelio formos iškirptė (iš tiesų tai ji tam tikra optinė apgaulė, nes kaklas patogiai suformuotas trumpų eilių pagalba) ir iš to paties sumanymo išplaukiantis netradicinis reglanas, prasidedantis nuo vieno taško pečiuose kuria lengvą marinistinį efektą. Jam pasitarnauja ir spalva, ir reguliuojamo ilgio platokos rankovės, ir prailginta apačia bei trumpas ir praplatintas siluetas, ir lyg natūralias virves ar pajūrio viksvas primenanti spalva. Megztukas, pilnas aliuzijų į vasaros atostogas prie jūros, yra, mano galva, pati tobuliausia vasariškos spintos dalis. Net jei ta vasara paeina mieste ir darbe – jis pasirūpins apgobti mus vasaros galiomis visai ateinančiai žiemai.

Nijolės megztas megztukas pagal pačios sugalvotą modelį. Siūlai – dvigubas Isager Japansk Bomulin 13.

Parašykite komentarą

Item added to cart.
0 items - 0,00