Permainų vėjai

Kai nuolatos stebi mezgėjų bendruomenę, nori nenori imi pastebėti tam tikrus dėsningumus – populiarius modelius, labiausiai mezgamus dalykus, mėgstamiausius siūlus. Kojinių mezgimas visada buvo ir, tikiu, liks populiarumo viršūnėse, nes rankomis megztos kojinės iš plonų specialiai tam skirtų tvirtų ir šiltų siūlų yra per daug geras dalykas, kad „išeitų iš mados”. Kojininių siūlų gaminama nesuskaičiuojama daugybė rūšių, jos truputį skiriasi sudėtimi, nors didžioji dauguma yra standartinis – 75% vilnos ir 25% sintetika – derinukas, užtai didžiausias laukas eksperimentams atsiveria siūlų dažymo procese. Kojinės yra daugmaž numatomo akių skaičiaus ir nesiskiria taip dydžiais, kaip, sakysim, megztiniai, todėl galimi gana tikslūs paskaičiavimai, lemiantys, kad kojinės, megztos lygiai iš vieno kamuoliuko, atrodys kaip mandriausiai raštuotos, įmantriai margintos, švelniai besikeičiančiomis spalvomis ar subtiliai dryžuotos (be jokių mazgų!!!), o kur dar meninis dažymas rankomis!.. Kiekvienam sezonui paruošiamos naujos kolekcijos pačiomis įvairiausiomis temomis ir pačių įvairiausių koloritų – apsvaigusiomis akimis norisi išbandyti viską!!! Ir tyliai, nepastebimai ateina laikas, kai nuo vienos įmantrybės šokdamas prie dar įmantresnės, dar naujoviškesnės, supranti, kad pasiilgai paprastų dalykų – tų kuklių margoje draugijoje vienspalvių siūlų kamuoliukų.

Mezginiai iš vienspalvių siūlų tik iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti paprastesni, iš tiesų tai, kuo mažiau papildomų dėmesį pasiglemžiančių priedų, tuo didesnė reikšmė tenka proporcijoms ir kiekvienai detalei. Margumo neprislėptas ryškiau matosi ir siūlo gražumas – ar tai būtų matinis šilko blizgesys, ar subtilus kašmyro pūkelis, ar jauki vilnos migla. Ir, žinoma, raštas – vienspalviame fone jis groja pirmu smuiku!

Šiandieninio įrašo herojės – dvi Eglės megztos serijos, dvi trilogijos. Visos iš vienspalvių siūlų, vienija abiejų serijų sudedamąsias poras bendras raštas, abu buvo testuojami.

Niekas nesako, jog nebereikia margų kojininių siūlų, ar kad jie nebegražūs, bet šios Eglės poros jautriai atspindi bendrą tendenciją, matomą didžiojoje daugumoje mezgimo krepšių – nuolat svyruojančios skonių, mados ir populiarumo svarstyklės šiuo metu lengvai pakrypusios į vienspalvę pusę 😉 .

Kiauraraščiai vienspalvėje medžiagoje man turi labai ypatingą vintažinį žavesį, kai kiekviena rūbo detalė buvo kuriama su ypatinga atida ir apgalvojimu, kai skleidėsi ir buvo vertinama meistrystė, o šios švelnios pirmosios serijos šakelės dar išsistiebė tokiose skaniose spalvose!

Tokios kojinės – jautri širdies dovana.

„Atradusi „Mezgimo zoną”, atradau ir visus nuostabiai margintus siūlus, kokių ankstyvąjame savo mezgėjos gyvenime nebuvau mačius. Užėmė kokius dešimt metų džiaugtis tais grožiais. Ir tada (ne)tikėtai gimtadienio proga nuo mielos mano draugės Židronės gavau nuostabaus grožio raštuotas vienspalves kojines, kurios įkvėpė naujų vėjų į mano mezgiminį gyvenimą. Pirmiausia nedrąsiai ėmiausi megzti pagal patikrintus aprašymus, o štai šios kojinės – mano testuojamos. Pasisiūliau išbandyti ir “išmeškerioti” galimas klaidas, bet bemešmeriodama ir pati užkibau ant kabliuko ir šiuo metu jau mezgu trečią porą pagal šį aprašymą.”

Augaliniai motyvai būdingi ir antrai kojinių serijai. Lapojantį kiauraraštį dar labiau pabrėža moteriškas dantytas kraštelis.

Būdama jautri aplinkos virpesiams Eglė žieminei trilogijai – tyčia ar netyčia? – pasirinko šaltą koloritą. Tik ryški mėlyna spalva gėliškai suskambėjo ir palaukė pavasario, kol tuo pačiu atspalviu pasipuošė pati gamta 🙂 .

Šią porą pradėjau megzti dar žiemą, bet nusprendžiau tęsti, kai pradės žydėti armėninės žydrės, nes rašto panašumas į šios žavios gėlės žiedelius, reikalavo šios pauzės. Gėlės nužydėjo, trečioji pora numegzta, laukia būti padovanota 💙.”

Eglės Lašinskienės megztos kojinės ir nuotraukos. Pirmos trilogijos modelis – „Pillars„, siūlai – WYS Signature 4-ply 632 (Cinamono lazdelė), 517 (Kvapnieji pelėžirniai), Regia Premium Silk 0001. Antrasis komplektas megztas pagal testuojamą modelį „Lacey Leafy socks”, siūlai – Regia Premium Silk 00018, 00053, 00056.

3 komentarai apie “Permainų vėjai”

Parašykite komentarą

Item added to cart.
0 items - 0,00