Patiems mažiausiems

Kad jau gavosi tokia improvizuota mini liemenių serija, jokiu būdu negalima užmiršti pačių mažiausių. Ir aišku, tradiciškai šitą gerą ir gražią idėją pradedam melejoną vaikų turinčios Gražvydės mezginiu.

Jos aplinkoje vėl naujas vaikiukas (jos abi su Alma, kuri taip pat labai daug mezga vaikams, turbūt tuos mažiukus savo megztais burtais artimoje aplinkoje prisišaukia 😉 ) ir, aišku, naujas mezginys jį, atvykusį į mūsų žemę, pasveikinti. Nukeltos akys – firminis Gražvydės raštas jau labai seniai, nuo pat pirmų kursų ir Šanel stiliaus švarkelio po jų, o kad liemenė yra pats geriausias ir universaliausias mažylio rūbas, ji, spėju, galutinai įsitikino susilaukus savo anūko.

Siūlai, pagal nutylėjimą – mašina skalbiama plona merino vilna, patys švelniausi ir praktiškiausi. Nukeltų akių raštai suteikia liemenytei ne tik spalvų ir žaismės, jie ir stipriai vizualiai suteikia daugiau „kūno” šiaip jau plonai vilnelei. Būtinos mažam žmogui didele galva sagutės abiejuose petukuose – kad rengimosi procesas būtų kuo sklandesnis 🙂 .

Aušra, susilaukusi pirmo anūko, taip pat praplėtė svo mezgimo repertuarą visais įmanomais vaikiškais daikteliais ir, aišku, kad neapsiėjo be tokio gero daikto kaip liemenė. Siūlą išsirinko švelnutį ir taip pat mašina skalbiamą, taip pat ploną, kad mažiuko nevaržytų. Aušra mezgė liemenę, kai jos anūkėlis kaip tik pradėjo šliaužioti, tai kartu juokėmės, kad ant virbalų – labai prašmatnus grindų skudurėlis. Susižavėjau modelio gerumu – dviejų gerų ir dviejų išvirkščių akių stulpelis duoda išskirtinį elastingumą. Toks rūbas turi laaaabai platų dydžių diapazoną, kas super aktualu augančiam žmogui (ir mezgančiai močiutei, jei nori spėti į tarpus dar ką sau nusimegzti 😉 ). Mezgant iš plono siūlo, toks raštas ir apimties daugiau turi. Centre stulpelis dailiai susivingiuoja pynute, priekyje pereinančia į užsegimą. Ir kaklas apmegztas I-cord juostele, labai organiškai susijungiančia su bendru raštu. Modelis, turbūt jau įtariate, skandinaviškas 😉 .

Paskutinė liemenė yra mano, ir net jei nieko kito šis projektas nenustebins, man tai buvo pasiekimas lygus kelionei į mėnulį (na gerai, į Ameriką). Aš labai daug metų nemezgiau mažiems vaikams – nuo tada, kai mano pačios vaikai tokie buvo. Ir supratimo nei apie modelius, nei juolab apie dydžius neturiu anei jokio. Tai artimai draugei, pirmai močiutei mūsų tarpe, susilaukus anūkėlio teko kliautis labiau patyrusių mezgėjų patirtimi. Iš Gražvydės išmokau, kad pats reikalingiausias daiktas mažyliui yra liemenė, o nuo Aušros nusižiūrėjau modelį, taip tikėdamasi, kad paslėpsiu savo dydžių neišmanymą po elastingu raštu (bet instrukcijose griežtai laikiausi nurodytų skaičių 18 mėnesių). Dar metukų neturinčiam Pranukui ji buvo ryškiai per didelė, bet… per didelė – ne per maža 😉 .

Siūlus išsirinkau taip pat pasirėmusi kitos močiutės – Vilmos – patirtimi, kad gerai nešiojasi, yra vidutinio storio ir visų sezonų. Lygią ir gal nelabai vaikišką spalvą stipriai pagyvina gražiosios Kristinos sagutės.

Pirmoji – Gražvydės Norkienės megzta raštuota liemenytė ir nuotraukos. Siūlai – Drops Baby Merino 30, 25, 03, 02, sagutės – Union Knopf. Vienspalvė mėlyna liemenė megzta ir fotogratuota Aušros SvarauskienėsRegia Premium Silk 00053, modelis – „Sigge„. Mano liemenė pagal tą patį modelį megzta iš Drops Cotton Merino 11, sagos – „Smagu visiems„.

Parašykite komentarą

Item added to cart.
0 items - 0,00