Žvaigždėta aušra

Būtų net keista, jei latvės, turėdamos savo arsenale (ir kraujyje jau) tokį neišsemiamą lobyną simbolinių pirštinių mezgimo raštų, nepasinaudotų juo, megzdamos pačius įvairiausius daiktus, megztinius tame tarpe. Juolab kad pirštinės, megztos labai plonais siūlais ir atitinkamais virbalais, sukomponuotos iš pakankamai daug akių apimančių sudėtingiausių motyvų – imk storesnį siūlą ir jie patys peršoks į didesnį daiktą ;).

Gunta ir paėmė, kartu su dizainerės, kuriai naujas megztukas buvo testuotas nurodymais. Dvi spalvos paliktos, bet raštas toks turtingas ir išmoningai sukomponuotas, kad ir toks beveik monochrominis derinys pribloškia savo gausa ir vingrumu.

Pagrindinis rašto motyvas – Auseklio ženklas, kuris latvių mitologijoje yra aušros dievas, saulės dukters jaunikis, simbolizuojantis tamsą nugalinčią šviesą. Estai aštuoniakampės žvaigždės simbolį interpretuoja kaip laimę nešantį ženklą ir tas prasminis klodas yra tikrai daug platesnę suvokimo teritoriją apimantis. Latviai taip pat tiki, kad žvaigždžių raštai yra apsauginiai – taip jie kartu su visomis prasmėmis iš senųjų pirštinių pereina į šiuolaikinių megztinių teritoriją :).

Gunta, kaip ir visos jos tautietės, gimė su plonyčiais virbalais rankose (pats einamiausias dydis yra mažesnis už 2 mm 😉 ) ir sunkiai įžiūrimu vąšeliu kitoje, todėl tokio storio siūlas nėra jos duona kasdieninė, bet nematoma tradicijų gija sujungia šiandien megztą megztinį su prosenelių pirštinių aruodais – tas pats gausos, turtingumo, puošnumo bei didelio meistriškumo įspūdis!

Kuklesnį spalvų pasirinkimą atsveria labai turtingas melanžinis siūlas, stipriai praplečiantis rudų atspalvių diapazoną. Toks koloritas daug organiškiau įsipaišo ir į kasdienę šiuolaikinę spintą. Su visa senųjų ženklų apsauga.

Guntos Jarutės megztas megztinis iš Rosarios4 Meu Bem 07 ir 09, modelis – „Starry Dawn„.

3 komentarai apie “Žvaigždėta aušra”

  1. Tikrai kalėdinis ir labai gražus!🎅 Tik aš pagalvoju apie mezgėjas-jų kruopštumas ir darbštumas žavi.
    Visai MZ šiltų ir jaukių Švenčių!!!

    Atsakyti

Parašykite komentarą

Item added to cart.
0 items - 0,00