Rugpjūčio pieva

Prieš kelis metus, įsimylėjusi kojinių mezgimą ir atradusi, kad galiu į jas sumegzti visus sužavėjusius peizažus (viskas prasidėjo nuo Broken seed stitch socks pakelės gelėms pavaizduoti), taip intensyviai ir su įkvėpimu tą dariau, kad net svajojau apie kojinių – sumegztų peizažų -parodą. Taip tos idėjos neįgyvendinau iki šiol… Todėl su didžiausiu susižavėjimu seku Eglės kojinių istoriją, kuri panašią idėją išplėtojo prie numegztų kojinių pridėdama gamtos vaizdus, proceso nuotraukas su augalais ir nuostabias istorijas. Aš įsivaizduoju jos darbus jau ne kaip parodą, o kaip nuostabaus gražumo knygą.

Šiandien – dar vienas naujas skyrius.

Labai myliu rugpjūtį.

Gal dėl to, kad tai mano gimtadienio mėnuo.

Buvau ir esu jam neobjektyvi.

Nežinau, kokiuose paralelinių fantazijų pasauliuose būdavau mokyklos geografijos pamokose, bet tik suaugusi susivokiau, kad ilgiausia diena ir trumpiausia naktis yra ne rugpjūčio mėnesį.

Supratimas vėlavo turbūt dar ir dėl to, kad giminėje neturime nei vieno Jono. Šios šventės ir jos atributų neteko pažinti.

Ir tai tik pusė mano klaidingo manymo apie rugpjūtį.

Antra iliuzijos pusė žlugo praėjusią vasarą.
Dirbant iš namų, kasdieniai pasivaikščiojimai iš miesto centro persikėlė į miesto pakraštį.

Sukdavau ratus netoliese esančiuose laukuose. Džiaugiausi gėlių spalvomis, kvapais, formomis. Mačiau kaip jos keitėsi birželį ir liepą.

O tada buvau priblokšta rugpjūčio pievų spalvų. Teisingiau spalvų skurdumo. Mano įsivaizduojami ryškiausio metų mėnesio žiedai – nurudę ir nugeltę, žolė nublyškusi, sėklų dėžutės ir ankštys murzinų žemės spalvų.

Bet mano meilės rugpjūčiui tai nesumažino.”

Simboliška man pasirodė ir tai, kad kojinės skirtos dovanai. Kiekvieno žmogaus gimimas – dovana jį supantiems. Iš pradžių vaikas būna dovana pats savaime, paskui – jo geri darbai pasauliui. Dovanas per savo gimtadienius gaunam, dažnai vėliau imame ir dovanoti – tam gerumui įprasminti.

Eglės Lašinskienės megztos kojinės, nuotraukos ir tekstas. Siūlai – Zauberball Crazy 1660 (Upės vaga) ir 2092 (Mano saldžioji pusė).

1 komentaras apie “Rugpjūčio pieva”

Parašykite komentarą

Item added to cart.
0 items - 0,00