Linas ir vasara

Linas gal ir nėra pats maloniausias siūlas megzti (na, bent prie rankų mažiau limpa per karščius 😉 ), bet vienareikšmiškai yra nepakeičiamas rūbuose karštą vasaros dieną.

Visus rankovių statymo būdus nuo viršaus įvaldžiusi vilnos pavidalu, ponia Jūratė pasikartoja pamokas vasariniame pluošte. Ir jei mezgant vėsų pavasarį rankos gal labai nesidžiaugė kietoku ir neelastingu siūlu, tai šiomis dienomis pati palaidinės šeimininkė turi triumfuoti :).

Rimtos mezgėjos neišgąsdino ir 2 mm virbalai – rausvai palaidinei džiuginant šeimininkę, jie jau užimti dar viena. Pirmojoje pakartotas reglanas, kurio takelius dailiai pabrėžia išvirkščios akys. Lygų mezginį puošia efektingas musyčių raštas, dėl kurio dar reikėjo pasukti galvą kombinuojant su reglano modeliavimu. Bet tą stebiu nuolat – lengvų kelių niekas neieško, ieško gražių ;).

Antra palaidinė, ta, kuri dar ant virbalų, mezgama statytomis rankovėmis kitam modeliavimo būdui pasikartoti. Labai laukiam :).

O Aušra jau dviem gali pasigirti – ir pačioje vasaros pradžioje!

Šis melsvas debesėlis, megztas ratu, patys matote, kokiu įmantriu skylučių raštu sudėliotas, kad viename daikte būtų visi vasaros elementai – linas, žydras dangus, jūra ir gėlės.

Rašau apie dvi palaidines, o mintyse turiu tris, nes ši, antroji, pilnai permegzta – pirmas variantas buvo nertas (žemu stulpeliu!!!) vąšeliu. Aušrai nepatikęs ir tuojau pat išardytas, pasiliekant iš senojo modelio tik nertą kraštų apdailą. Skamba istorija truputį žiaurokai, bet nuotraukos liudija laimingą pabaigą ir jau tikrai patenkintą nauju rūbu mezgėją :).

Pirmoji palaidinė megzta Jūratės Tamošauskienės, kitos dvi – Aušros Svarauskienės. Melsvosios modelis – „Sexfoil Top„, raudonos – užuomina į „Palermo„. Visos trys megztos iš 4 gijų lietuviško lino.

2 komentarai apie “Linas ir vasara”

  1. Grožiuosi palaidinėmis ir pavydžiai dūsauju: eina dar viena vasara, kai aš neturiu lininės palaidinės…(O norėčiau bent trijų:))

    Atsakyti

Parašykite komentarą

Item added to cart.
0 items - 0,00