Susitikti kolegas iš viso pasaulio ten, kur kuriami vieni gražiausių siūlų ir modelių, yra toks didelis džiaugsmas ir įkvėpimo šaltinis, kad kas antri metai Isager firmos organizuojami tarptautiniai susitikimai Tversted visų, dirbančių su šio gamintojo siūlais, yra labai laukiami ir ilgai šiltai prisimenami. Negąsdina net tolima kelionė į pačią Danijos šiaurę – šių metų susitikime lankėsi viešnia net iš tolimos Kinijos!
Isager kompanija įsikūrusi buvusioje Tversted mokykloje, dabar čia vyksta įvairiausi kursai, užsiėmimai, susitikimai. Šiuo metu visą vasarą čia darbuojasi Camillo’s Kitchen virtuvė su savo nedidele parduotuvėle. Jos šefas džiugino ir susitikimo svečius ne tik nepaprastai skaniu, bet ir labai gražiai patiektu maistu.
Laikrodis virš pagrindinio užsiėmimo yra labai draugiškas vėluojantiems mokiniams (kai čia dar buvo mokykla) – jis pats atsilieka dešimt minučių. Aš pati nė nebūčiau atkreipusi į tai dėmesio, jei ne pastabi Gezinos iš Berlyno akis. Jis lyg visos čia vyraujančios atmosferos simbolis – kad tau čia būtų gera, jauku, šilta…
Kairėje kiemo pusėje esanti mokyklos dalis dabar yra Isager sandėliai, kur laikomi siuntimui paruošti siūlai bei knygos.
Kurį laiką nebuvo labai populiaraus moherinio siūlo ir kai kam neužteko patikinimo, kad dabar yra visos spalvos ir tikrai pakankamas kiekis. Juokdamosis kelios siūlų parduotuvių šeimininkės ėjo į sandėlius savo akimis tuo įsitikinti;).
Pastatai išsidėstę ratu apie didelį vidinį kiemą.
Į dešinę pusę nuo pagrindinio įėjimo į mokyklą, priešais sandėlius, įsikūrę svečių namai, kuriuose gali apsistoti įvairių kursų ir susitikimų dalyviai.
Kompaniją svečiams palaiko nedidelis avyčių būrelis, gali su jomis pasilabinti tik išėjęs pro duris:).
Kitoje pievelėje už mokyklos gyvena būrelis alpakų, kurios lyg sinchroninio plaukimo dalyvės viską daro kartu.
Net gulasi į vieną pusę;).
Mokyklos foje išeksponuoti iš šių mokyklos gyvuliukų vilnų suverpti siūlai – visi vardiniai, savaime suprantama;).
Pirmąją susitikimo dieną, tiksliau vakarą, visus susirinkusius mokykloje sveikino šeimininkai.
Dizainerė Marianne Isager kelia pirmą taurę…
Visai šalia svečių namų, buvusiame vaikų darželyje, dabar yra įsikūrusi galerija, kuri buvo atvira visą susitikimo savaitgalį ir joje savo darbus eksponavo dizaineriai, kuriantys iš Isager siūlų.
Marianne trumpai pristatė pagrindinius vardus ir kolekcijas,
o aš pagaudžiau labiausiai man patikusius mezginius.
Žymi dalis buvo Annette Danielsen mezginių, ji kuria savo modelius iš Isager siūlų, nuolat leidžia knygas.
Labai graži buvo Susie Haumann skarų kolekcija – jos knygą atvežiau į MZ biblioteką.
Vaikiški Helga Jóna Thórunnardóttir modeliai tokie pat minimalistiniai ir subtilūs kaip ir suaugusių drabužiai –
vieną megztukų demonstruoja mažytė Helgos Isager dukra.
Megztukais aprengti net laikraštiniai zuikiai stikliniame kabinete:).
Isager parduotuvė įsikūrusi truputį atokiau nuo mokyklos, kitoje kelio pusėje.
Tikrai jos nepražiopsosite – kelią parodys iš toli matoma iškaba:).
Prie parduotuvės didelis kiemas mašinoms parkuotis, o šalia pievelėje –
– kaip gi kitaip! – ganosi dar vienas pulkelis avių:).
Didelėje erdvioje praduotuvėje šalia siūlų ir knygų bei įvairių su mezgimu susijusių daiktų yra jaukus kampelis su sofomis ir staliuku bei lentyna su visais (visais!!!) Isager modeliais!
Tuo kampeliu netrukom pasinaudoti;).
Pavyzdžiais nukabintos ir sienos,
kai kurie išeksponuoti kartu su siūlais, nes kartais sunku paskaičius siūlų numerius patikėti, kad šios dvi absoliučiai kontrastingos spalvos duos tokią gražią ir turtingą visumą.
Parduotuvėje kaba ir skara, kurią dizainerė Marianne Isager ryšėjo pirmą susitikimo vakarą – ji bus naujojoje jos knygoje:).
Net negaliu išsirinkti, kas čia man gražiau – ar megztiniai, ar jiems eksponuoti pagamintos spintos iš skirtingų spalvų medienos “likučių”.
Apėjusi siūlų lentynas aš kaip katinas nuslinkau prie maisto podėliuko mezginių lentynos,
kad savo akimis pasigrožėčiau iki tol tik virtualiai matytais mylimiausiais modeliais – megztiniu lietingai dienai (net keliomis jo versijomis)
ir ypatingai gražiais nertais šalikais
ant ne mažiau gražaus suolo.
Už parduotuvės salės esančiuose kambariuose dizainerė Marianne Isager pristatinėjo naujas senesnių modelių versijas, permegztas kitais siūlais,
pristatė dvi naujas taip mylimo moherinio siūlo spalvas – brendžio ir alyvinę. Jos abi kartu su visa likusia palete jau tuoj bus MZ:).
Čia fotografavau naujų siūlų pristatymą, bet kažkaip netyčia į kadrą pateko trys kartos – abi dizainerės Marianne ir Helga bei mažutė Helgos dukra, gal ji pratęs šeimos tradiciją?
Pakalbėjom ir apie mezgimo tamprumą. Šiam megztiniui buvo numatyta, kad vienas kvadratėlis yra 16 cm, mezgėjai išėjo 17 cm, bet ji nekreipė į tai dėmesio;) – modelyje, kuris mezgamas iš atskirų gabaliukų ir gali po pirmojo pasitaisyti, net nemezgęs pavyzdėlio prieš! Rezultatą – gerokai per didelį nei numatyta daiktą – demonstruoja viena susitimo viešnių.
Pats modelis vadinasi “Trobelė miške” ir bus naujoje Marianne knygoje. Spalvoti kvadratėliai sujungti vėjo malūnėlio formos juostelėmis, tokie kaba virš trobelės:).
Helga Isager demonstravo jos mėgstamą tubular bind off, naudotą beveik visuose naujos knygos “Stitches” modeliuose.
Vakare šventinių pietų metu svečių laukė dar vienas renginys – buvo pristatyti visi naujos knygos modeliai ir juos komentavo pati autorė.
Pagrindinė naujos knygos idėja (ją nusako ir pats pavadinimas – “Stitches”) yra mezgimo praturtinimas siuvinėjimu ir audimo (adymo) elementais. Mezginiai gali būti ir tiesiog numegzti pagal aprašymą (kaip modelio demonstruojama kepurė), bet papildomas siuvinėjimas (tuo pačiu raštu numegztame megztuke) visai pakeičia bendrą paveikslą.
“Chilli cardigan” demonstruoja labai mylimą Isager derinį – medvilnę su moheriu. Mums neįprasta sąjunga, bet labai verta dėmesio, kai šaltos žiemos nebeaktualios puikiai šildomose patalpose. Toks megztukas bus išties visiems metų laikams…
Sumanytas kaip trumpas platus švarkelis, numegztame pirmajame variante jis negražiai kabėjo atsiknojęs nugaroje. Helga sugalvojo, kaip nepridedant stulpelio padaryti jį prigludusį prie liemens ir platų viršuje – pridėjimai įkomponuoti tarp gerų akių juostelių. Ne venas šis megztinis jau buvo pademonstruotas prieš tai dalyvių, ir ne vienas mezgamas susitikimo metu…
“Stormy dress” suknutėje dizainerė sudėjo kartu Isager Spinni su moheriu šiltam ir lengvam daiktui. Minimalistinio ir labai nešiojamo dizaino.
Prie modelių parado prisijungė ir Helgos dukra, kuri taip rimtai pažiūrėjo į šį darbą ir taip susikaupusi ėjo improvizuotu podiumu, kad buvo sutikta plačiomis šypsenomis ir palydėta audringomis ovacijomis:).
Trumpoji pilkos suknelės versija – “Windy Sweater“.
Kaklas gali būti užlenkiamas į išorę kaip golfo, o gali būti ir sukišamas į vidų – visai kitokiam vaizdui.
“Cloudy blouse” – vienas pačių populiariausių naujos knygos modelių, naršantys internete greičiausiai susidūrė su ne vienu ir ne dviem mezgamais…
Helga kartu su savo bendravarde islandų dizainere susitiko kartu vieną savaitgalį paeksperimentuoti su adymo dygsniukais, mat islandė labai yra šio reikalo specialistė. Bet pats procesas siūlų apmetimo, paskui jų ataudimo Helgai pasirodė labai daug laiko valgantis, todėl negrojantis. Ir ji prisiminė šį nenaują paleistų akių raštą – juk jame savaime susidaro “apmatai”, tereikia juos tik adata ir kitu siūlų “suadyti”.
Vienos kiauraraščio geldelės paliktos kaip yra, kitos užadytos skirtingų spalvų siūlais. Idėja – kaip ir nebūtinai labai tinkančių tarpusavyje siūlų panaudojimas, nebūtinai simetriškas, gali būti pasiuvinėti tik keli fragmentai.
Tas ryškiai matosi ir tuo pat raštu sukurtame šalike,
Jis pats dekoruotas simetriškai, bet dizainerė kviečia išbandyti ir “atsitiktinai” išdėstytų spalvinių dėmelių versiją.
Visi siuvinėjimo dygsniai yra labai paprasti ir tikrai lengvai įgyvendinami. Vienas iš modelių – “Misty Sweater” – yra labai paprastas modelis tradicinio reglano rankovėmis. Pagal Helgos sumanymą, tai turėjo būti megztinis-pareiškimas, todėl labiausiai tam tiko išsiuvinėtos DIY (do it yourself) raidės.
Pasirodymą vainikavo pavadinimą – “Frosty sweater”– atitinkantis lyg apšerkšnijęs megztinis. Tokie spalviniai melanžai – didi šio Isager dueto jėga ir kompanijos firminis vaizdas.
Po Helgos Isager knygos “Stitches” pristatymo buvo surengtas dar vienas – Annette Danielsen pristatė savo būsimą knygą, įkvėptą kelionės į Butaną. Bet pasirodymas buvo uždaras, nes knyga dar neišėjusi, teks palaukti kitų metų. Laukti verta – modeliai nuostabūs! O “Stitches” atkeliauja į MZ kartu su didele naujų siūlų siunta jau artimiausiu metu:).
{jcomments on}