Maži dideli stebuklai

Maždaug prieš metus, tokiu pat geru vasarišku oru Kristina surengė mums MZ šventę prieš atsisveikindama kuriam laikui su mezgimo draugėm – atėjo laikas naują draugę pasitikti:).

IMG 8787

Valgėm šventinį priešgimtadieninį tortą ir apžiūrinėjom jos suruoštą megztą kraitelį dukrytei.

IMG 8790

Lyg ir niekam ne paslaptis, kokiuose kopūstuose gandras palieka naujagimius, bet su kiekvienu tokiu radiniu negali atsistebėti ta nuostabia transformacija, 

IMG 8782

kai megztas kombinezoniukas, taip patogiai apgaubęs mamos pilvą, staiga pakeičia modelį.

IMG 1938

Kepurytė, vos ant kumščio tilpusi, 

IMG 8786

atsiranda tikroje savo vietoje.

IMG 1482

Kruopšti ir tiksli Kristina geriausiai pati papasakos apie kiekvieną suruoštą daiktelį (čia toli gražu ne viskas!).

IMG 1759

Šliaužtukai su širdelėmhttp://www.garnstudio.com/pattern.php?id=5406&cid=19
Kojinaitės prie johttp://www.garnstudio.com/pattern.php?id=5434&cid=19
Siūlai: Baby Merino 1, 5.
Šliaužtukus mezgiau pagal schemą, tik raštą pakeičiau – visus elementus pakeičiau tik širdelėmis. ant kojinaičių širdelės išsiuvinėtos atskirai, jau numezgus (kojinaitės galiuką mezgiau kita spalva ir užbaigdama palikau ilgą siūlą, kuriuo galėčiau siuvinėti).
Praktinis komentaras: kojinaitės ant kojos išlieka trumpai, nes per tamprus riešiukas. Reikėtų sutvirtinti gumele arba išmegzti skylutes virvelei.

kepurele

Priglundanti kepurėlė su raišteliais ur dekoratyviu krašteliuhttp://www.garnstudio.com/pattern.php?id=6585&cid=19
Siūlai: Rowan Finest (
pirmoji, balta), dryžuota – Rosarios4 Silk4Milk.
Puikus modelis, paprasta numegzti, gražiai priglunda. Labai patiko šis kraštelis, jau spėjau panaudoti jį porai kitų mezginių. Puikūs ir šilti siūlai. 
Komentaras dėl modelio: bent mano mažajai norėtųsi kiek didesnio pločio – kitą kartą megzdama užsidėčiau daugiau akių. Jei megzčiau kažkam dovanų, irgi užsidėčiau kiek daugiau akių, nes kepurėlės ilgis tikrai su perspektyva, o plotis šykštokas.

IMG 1375

Viršus nertas pagal šią schemą, persiskaičiavus, nes nėriau iš kelių gijų labai plonyčio (mašininio) šilko siūlo. Pasiteisino, nes nėrinys tapo labai minkštas (išbandžiau įvairius variantus, pramoniniu būdu suvyti šilko siūlai man kietoki, o ypač jei gaminys nertas, ne megztas).
Apačia – šilko audinys, „padalkas” siuvinėjau siuvimo mašina.
Sagos iš Mezgimo zonos, nuostabiausios ir gražiausios! Ant rankų nešiojamam kūdikiui nėra tiesa, kad nugara – ne fasadinė pusė 🙂 

IMG 137g7

Ši suknelė, atrodė, bus nepraktiškiausia, ką galima suregzti laukiant vaikelio, bet mane ji padarė tokią laimingą :)) Tartum reikalingiausias mezginys būtų. Gal tiesiog daug džiaugsmo, kad galiu megzti kažką labai mergaitiško mergaitei, nes štai, turiu mergaitę? 🙂
Karščiausiomis vasaros dienomis ji labai pasiteisino… kai lauke virš 30, važiavom su ja ir į sodą.

IMG 1974

Antroposofinė medicina tikina, kad nėra kūdikiams tinkamesnio pluošto už šilką, o kai reikia šilumos – antru sluoksniu ant šilko turėtų būti vilna, arba šilko/vilnos miksas. Tai štai ant šios suknelės – gėlytėmis siuvinėtas dryžuotas megztukas (prie jo atsirado ir kelnytės, nes net princesėms ne visur gyvenime paranku vaikščioti šilko suknelėse).

IMG 1765

Perskaičiavus akis megzta iš Baby Alpaka Silk siūlų. Labai nuostabus siūlas, jau nekalbant apie tai, kad sudėtis atitinka tai, ko ieškojau (natūralus šilkas + jauno kirpimo vilna, nuostabu), jis švelnus ir gražus mezginyje. Patiko, naudosiu vaikiškiems mezginiams ir toliau :). 
Megztuko įdomus mezgimo būdas, neįstatant atskirai rankovių – turėtų patikti norintiems kuo mažiau siūti.
Dėl kelnyčių labai labai džiaugiausi, kad radau modelį, kur trumposiomis eilėmis padaroma „normali” ilgesnė nugarytė. Puiki schema.

IMG 1767

Siūlai: Baby Alpaka Silk
Numezgiau dar ir tokią pat bangų suknelę „iš akies”, tik akis buvo kreivoka – suknelė atiteko lėlei. 

IMG 1749

Siūlai: Baby Merino 1
Mezgiau mažulytę su viltimi, kad tai bus pirmas vasarinuko naujagimio rūbelis.
Ir panaudojau ją tuo tikslu, tačiau aprengusi supratau, kad mezginio papetė turi problemą – vaikas linkęs rankas atmesti į viršų, o tada visas rūbelis „lipa” aukštyn. 
Jei kam patiktų toks modelis, siūlyčiau verčiau rinktis kitą Garnstudio schemą: http://www.garnstudio.com/pattern.php?id=6611&cid=19,
rankovių nebūtina daryti ilgų (nors jei megzčiau iš naujo – tai nors kiek pridurčiau rankovytes, nepalikčiau taip, kaip siūlo mano naudotoji schema). 
Užsegamo klyno nenorėjau iš principo, nes mąsčiau, kam vasarą dar labiau šildytą tas sauskelnes.
Tačiau dabar jį megzčiau be klausimų. Rūbelis liktų vietoje.

IMG 1773

„Nykštuko” komplektukas:
Įkvėpimas – iš Debbie Bliss mezginių http://debbieblissonline.com/books/ 

IMG 1821
 
Megztuką ir kelnytes mezgiau pagal schemas Debbie Bliss knygoje, kepurėlę mezgiau savaip, tačiau įkvėpimas iš ten pat.
Bambuko siūlai, sagos iš Mezgimo zonos, o tarsi sagoms kaip tyčia sukurtą prisiuvamą drambliuką turėjau visiškai atsitiktinai.
 
IMG 1742
Kepurėlės „bumbuliukas” – gėlytė iš Rowan dizainerės Lucinda Guy knygos vaikų mezginiams http: http://lucindaguy.com/designs-for-kids/
Ne per karštas siūlas vasarai, ir dydžiai naujagimiui, mezgiau pajutusi tokio dalyko poreikį vaikeliui jau gimus…

IMG 1734

IMGhh 1801

Drambliukas turėjo būti Pomelas, kaip knygoje.  

IMG 1u751

Susiradau nuostabią reikalą atitinkančią schemą iš Twin’s: http://twinsknit.blogspot.lt/2008/07/flower-power-elephants-free-knitting.html
Tik mano dramblys gavosi „riebesnis” – kūną dariau ilgesnį, kad įtalpinusi barškutį (Kinder kiaušinio geltonajį kiaušinuką su grikiais viduje), dar galėčiau kaip reikalas jį „užmaskuoti” apkamšiusi iš visų pusių, ir drambliukas liktų minkštutėlis. Drambliukas, mano nuostabai, domina jau mėnesio kūdikį – geras švelnus tas grikių barškėjimas.

IMG 1729

Antra dalis

20160721 1830491

Laikas – praėjus metams. Vieta – ta pati, MZ ketvirtadieninis klubo susitikimas.

20160721 1909471

Tortai – du! Mamos rankose – gitara, ant jos kėdės atkaltės – naujas megztukas sau, brangiajai.

20160721 1830171

Solenizantė likusi namie.

IMG 4116

Šilko suknelės kol kas atidėtos į šoną, nes gyvenime tiek daug neištirtų dalykų, tiek nenuveiktų darbų, tiek numatytų žygių. O jau kaip čia neišnagrinėsi iš esmės ir iki pačios gelmės, iš ko ta mama visus savo stebuklus kuria…:) 

IMG 4119

Kristinos Milčienės pasidalijimas svarbiausiu metų „nuotykiu” – mezginiai, komentarai ir nuotraukos.{jcomments on}

Parašykite komentarą

Item added to cart.
0 items - 0,00