Puodkelės

Puodkelės

IMG 0099

Imam vąšelį (čia 2,5mm) ir storokų medvilninių siūlų kamuolį (Drops „Muscat soft”) ir pradedam.

Neriam puodkėles

Pynelės kilpom nuneriam juostelę (~ 16 akių, jei norim lygaus kvadrato pabaigoje, nes pirmoje eilėje bus 8 stulpeliai, lygiai pusė pynelės sudarys gražią ir simetrišką kilpelę pakabinimui).

Neriam puodkėles

Pabaigę kilpelę, pusstulpeliu (įkišam vąšelį į pynelės kilpą, užmetam siūlą ir ištraukiam jį per tą kilpą ir kilpą, buvusią ant vąšelio kartu) prikabinam juostelės pabaigą prie pradžios – turim gražų apvalų maždaug 2 Lt. dydžio žiedelį.

Neriam puodkėles

Išneriam vieną pynutės kilpą (tą darysim kiekvienos eilės pradžioje lygiam kraštui suformuoti) ir neriam 4 žemus stulpelius į ką tik nusinertą pynelių žiedą. Tada išneriam 2 pynutės kilpas (čia bus puodkelės vidurys)

Neriam puodkėles

ir bedam vąšelį į penktą apatinės eilės kilpą. Ką tik išnertos 2 pynelės kilpos yra „ore”, šitoje vietoje kiekvienoje eilėje prisideda po 2 kilpas ir taip susidaro taisyklingas kvadratas.

Neriam puodkėles

Toliau neriam kitą puodkelės pusę – vėl keturi žemus stulpelius į prieš tai nusinertą pynelę. Apsisukam ir išneriam vieną pynelės kilpą gražiam kraštui.

Neriam puodkėles

Neriam 4 žemus stulpelius į prieš tai buvusių 4 žemų stulpelių eilę bei penktą žemą stulpelį į prieš tai buvusios eilės 2 pynučių kilpelę eilės viduryje. Išneriam vėl tokią pat 2 pynučių kilpelę ir vieną žemą stulpelį į tą patį vidurinį tarpą. Toliau – 4 žemi stulpeliai į prieš tai išnertą žemų stulpelių eilę.

Neriam puodkėles

Taip neriam visas likusias eilutes: pradedam eilę nuo vienos pynelės kilpos kraštui, neriam žemus stulpelius į prieš tai buvusios eilės stulpelius (su kiekviena eile jų skaičius daugės po 1), pasiekę 2 pynučių kilpų vidurėlį, neriam į jį dar vieną žemą stulpelį, 2 pynučių kilpą ir dar vieną žemą stulpelį, baigiam eilę žemais stulpeliais į prieš tai buvusios eilės žemus stulpelius.

IMG 0010-003

Neriam tiek, kiek norim, ar tiek, kiek turim siūlų. Puodkelė turi pilnai pridengti mūsų delną ir tuo pačiu nesitaikyt įmerkti kokio krašto į verdantį puodą. Mes paprastai neriam ~16 cm2. Mano mama mėgsta jas apnerti vėžlio žingsniu – čia jau kaip kam patinka.

IMG 0029{jcomments on}

Parašykite komentarą

Item added to cart.
0 items - 0,00