Optinės pirštinės

I variantas. Marga su margu.

Noro Kureyon

Reikės 3-3,5 mm kojininių virbalų arba su valu ir 2 skirtingų kamuoliukų Noro Kureyon. Šioms pirštinėms naudotos spalvos 259 ir 217. Galima imti ir tos pačios spalvos kamuoliukus, kad tik prasidėtų nevienodai ir gautume pakankamą kontrastą raštui išryškinti. Nors su Noro gali atsitikti visaip, tarpais raštas bus ryškiai matomas, tarpais gali susilieti. Taip pat pirštinės nė iš tolo neprimins dvynių, geriausiu atveju brolį su sese. Ir tikrai niekas neturės tokios pat poros, nei jūs pats.

Mezginio tankumas: 10*10 cm= 25 akys*28 eilės. Aš naudojau plonesnius virbalus nei paprastai megzčiau tokio storumo siūlais, kad pirštinės būtų pakankamai tamprios. 

Uždėti 48 akis ir tolygiai jas paskirstyti ant 4 virbalų (galit ir ant 3, tik ant 4 virbalų patogu megzti raštą, kuris pasikartoja 4 kartus), kas mezga ant virbalų su valu, tas paskirsto akis per pusę. Kryžiuku pažymėtas langelis mezgamas viena spalva, baltas ir žalsvas – kita. Dryžiukai mezgami stulpeliu 2 geros, 2 išvirkščios, toliau gerosiomis akimis pagal schemą. Nykščiui skirtos 9 akys (pažymėtos geltonu ir raudonu dryžiu, priklausomai nuo rankos) išmezgamos su pagalbiniu siūlu, vėl gražinamos ant kairio virbalo ir išmezgamos pagal raštą. Suiminėjant akis pabaigoje, suimamos 2 pirmos 1-ojo virbalo akys, 2 paskutinės antrojo virbalo akys, 2 pirmosios trečiojo ir 2 paskutinės ketvirtojo. Likus 4 akim, per jas pertraukiamas siūlas ir gražiai suslepiamas.

Nykščiui ištraukiamas pagalbinis siūlas ir turime 18 atvirų akių. Surenkame jas ir dar po 1 akį iš abiejų šonų (viso turim 20) ir mezgam gerosiomis akimis dryžiukais pakaitom viena ir kita spalva, jas keisdami kas eilutę. ~ Pasiekus nagą pradedama suiminėti kas eilutę, per paskutines 4 akis siūlas pertraukiamas ir paslepiamas. Pastaba. Tam, kad būtų šilta, nykštys neturi būti apspaustas. Jei per mažai 20 akių, galima iš šono pakabinti daugiau akių.

Schema

II variantas. Spalvotas su vienspalviu.

Viskas kaip pirmame variante, tik naudojami ne 2 skirtingai spalvas keičiantys kamuoliukai, o vienas pereinamų spalvų, kitas – vienspalvis. Šioms pirštinėms naudotas Noro Kureyon 259 ir Drops Lima 3145. Kad raštas pakankamai ryškiai matytųsi, geriau paimti kontrastingų spalvų kamuoliukus. Dar vienas niuansas. Mezgant 2 skirtingais siūlais vienoje eilutėje, kad raštas būtų raiškus ir aiškus, labai svarbu siūlų nepersukinėti, o vieną siūlą (fono) nuolat kelti iš viršaus, kitą (rašto) – iš apačios. Siūlas, pakeliamas iš apačios, atsiranda pirmame plane, išryškėja. Šiose pirštinėse tuo sužaista. Nors megzta tik 2 spalvom ir pagal schemą Noro Kureyon siūlu megztas langelis su kryžiuku, o Lima – baltas ir žalsvas, balti langeliai (6 rašto eilutės) išmegzti Limą keliant iš apačios, o žalsvi atvirkščiai, iš viršaus; žiūrint į pirštines kiek prisimerkus, pastebėsite juostas, schemoje pažymėtas baltai ir žalsvai. Nes baltose juostose Lima, keliama iš apačios išryškėja, užgožia Noro, tuo tarpu žalsvose eilėse ji, keliama iš viršaus, tampa fonu, pasitraukia į antrą planą, užleisdama vietą Noro ir juostelė atrodo tamsesnė.

Noro Kureoyn su Lima

III variantas. Spalvotas su juodu ir baltu. Spalvotas siūlas yra tamsesnis už baltą ir šviesesnis už juodą, tuo ir žaidžiama.

Reikės 3 kamuoliukų: 1 Noro Kureyon 254 ir 2 kamuoliukų Drops Lima 0100 (balta) ir 8903 (juoda). Stulpelio kryžiuku pažymėtos eilės mezgamos Noro Kureyon, baltos – pakaitom juodu ir baltu siūlu. Raštas mezgamas pagal schemą: baltose juostose kryžiuku pažymėti langeliai mezgami baltu Lima 0100, o balti – Noro Kureyon, žalsvose juostose žalsvi langeliai mezgami Noro Kureyon, pažymėti kryžiuku – juodu Limos siūlu. Vienos pirštinės nykštys megztas naudojant Noro Kureyon baltiems ir baltą siūlą – pažymėtoms kryžiuku, kitas nykštys – Noro Kureyon mezgami balti langeliai ir juodu siūlu – pažymėti kryžiuku.

Juoda ir balta

Didelis ačiū Agnei už schemą, o visiems linkiu kūrybiškai į ją pažiūrėti ir sukurti savo versiją. {jcomments on}

Parašykite komentarą

Item added to cart.
0 items - 0,00