Mezgimo pagalbininkai

Šioje siuntoje džiaugiamės ir gausiu būriu pačių įvairiausių pagalbinių priemonių mezgimui, kurios gal ir nėra toks esminis dalykas (aišku, kad nėra 😉 ), kaip virbalai ir siūlai, be ko mezgimas neegzistuotų iš viso, bet jos labai palengvina, paspartina ir labai pagražina mezgimo procesą.

Virbalai pynėms atkeliavo šį kartą dviejų formų – kablio formos, ant kurio nukeltos akys stabiliai laikosi ir gali nebijoti paleisti pagalbinį virbalą iš rankų, o sukeitę akis lengvai jas permegsime nuo ilgesnio galo; ir Seeknit virbalai pynėms, primenantys Egziuperi gyvatę, prarijusią dramblį. Aš pastarųjų nebandžiau, bet Gunta, kuri yra išskirtinai gera meistrė, sakė, kad taip pat puikiai laikosi akys. Abiejuose komplektuose yra po 3 skirtingo dydžio virbalus.

Rinkinys didelių žiogelių akims laikyti, o po to ir numegzti galima nuo to paties žiogelio.

Eilių matuokliai abu veikia tuo pačiu principu (mygtuko viršuje paspaudimas keičia skaičiukus „akytėse”), tik vienas yra rausvas taškuotas, o kitas – žalsvai melsvas ir turi savo maišiuką 🙂 .

Pasipildėm ir didelių adatų atsargas, nuo ne tokių stambių (bet didele skyle) DMC gobeleninių adatų komplekto iki labai stambių tokios pat rūšies Addi adatų, kurios parduodamos po vieną. Metalinės yra ir KnitPro adatos su vieline skylute, pro kurią pralys ir storiausias siūlas . Šalia atkeliavo visokiausių rūšių ir gamintojų plastikinės adatos – dviejų rūšių Milward (tiesios ir lenktais galais), komplektai Prym ir KnitPro.

Savaime suprantama, jokia aksesuarų siunta neapsieina be mezgimo žymeklių, jie linkę reguliariai dingti kartu su vienišom kojinėm 😉 . Dabar MZ rasite pačių įvairiausių: užmaunamų ant virbalo, įsriegiamų ir įsegamų.

Gana dideli Opry mezgimo žymekliai – naujiena MZ, jie didesni už tokios pat formos KnitPro ir puikiai tiks tiek storiems siūlams su dideliais virbalais, tiek pasaugoti kelias akis.

AddiMoon Formos bumbulams daryti yra šviesmetis patogumo ir greitumo prasme palyginus to paties veiksmo darymą ant kartoninių formų. Tereikia ant jų išskleistų privynioti siūlo, suglausti, perkirpti ir… slėpti siūlus nuo vaikų, nes jie labai mėgsta šitokio tipo rankdarbius 😉 .

Kojinių blokatoriai yra daugeliui jau pažįstamas daiktas iš keistos formos vikšro pavidalo mezginio padarantys tobulos formos kojines „kaip iš parduotuvės”. Išskalbkite numegztas ir išdžiovinkite užmautas ant blokatorių ir savo akimis pamatysite bjauraus ančiuko metamorfozę į gražuolę gulbę. Atkeliavo M dydis (36 – 38).

Virbalų dydžių matuokliai vis augančioje virbalų kolekcijoje yra kaip žemėlapis kelyje, be jo nerasi nei kelio, nei takelio ir eisi pirkti penktos poros trečio numerio virbalų. Raudonas, termometrą primenantis (mezgėjų taip ir vadinamas) virbalų matuoklis be pagrindinės funkcijos turi dar padidinamą permatomą juostelę su pažymėtais 10 cm ir 4 coliais, kad lengvai galėtumėte pamatuoti mezginio tankumą. Tokią pat funciją atlieka stačiakampis langas drambliukų formos virbalų dydžių matuokliuose, tik jie po straubliu dar turi paslėptą peiliuką siūlui nukirpti. Eglutės bumbulo formos matuoklis papildomų funkcijų neturi, užtai yra kompaktiškas ir tilps net kišenėje 🙂 .

Šalia virbalų dydžių matuoklių atkeliavo taip pat matavimui skirtas daiktas – Milward metras, kuris pats sugrįžta į savo namus paspaudus mygtuką viduryje.

Ir paskutinis daiktas naujienų sąraše (bet tikrai ne paskutinis pagal svarbą) – magnetinė lentelė raštams sekti. Mezgantys raštus (žakardus, kiauraraščius, riešines karoliukais…) su šituo daiktu judės pirmyn bent dukart greičiau, nes nereikės nuolat akimis ieškoti, kurioje rašto vietoje esate. Magnetinė juostelė rodys vietą, o papildomi maži magnetukai prilaikys lapą, ir viskas liks vietoje net lentelę užvertus ir įsidėjus į krepšį! Jei reikia sekti raštą dviejose vietose, galima įsigyti papildomą magnetukų komplektą. Šį kartą atkeliavo mažo formato lentelės, trijų skirtingų viršelių bei spalvų, pats tas į vasaros nuotykių krepšį 🙂 .

Parašykite komentarą

Item added to cart.
0 items - 0,00