Simila antrą kartą

Ta proga, kad sulaukėm didelės siuntos iš Grundl, darom kojininę pertraukėlę naujienų pristatyme – šiltos kojinės gal ir nėra šiuo metu aktualiausias dalykas spintoje, bet projektų krepšių jos nepalieka niekada, o kad tai yra vienas populiariausių daiktų tiek tarp kelioninių mezginių, tiek tarp kalėdinių dovanų, faktas nenuginčyjamas 🙂 .

Ir pirmiausia su didžiausiu džiaugsmu pristatau atgimusią Simila (75% vilna, 25% poliamidas, 100 g ~ 400 m) kolekciją. Atgimusi ji todėl, kad buvo sprendimų nutraukti jos gamybą kasmet atnaujinant kolekcijas, bet ji buvo tokia populiari, kad nuspręsta ją tęsti 🙂 .

Kolekciją sudaro 6 spalvų kamuoliukai, iš kurio kiekvieno išeina dvi identiškos kojinės. Žalias neoninės spalvos siūlas yra tik žymeklis, bet jo yra nemažai ir sėkmingai gali būti panaudotas kokiems akcentiniams dryžiukams.

Pradedam megzti iš vidurio ir nukirpę žymintį siūlą pradedame megzti raštuotą aulą ir kai jau margoji dalis baigiasi ir matosi didelis plotas pusiau vienspalvio siūlo, mezgame iš jo kulną ir pėdą, kol ties pirštais (tikslią vietą nulems kojos ilgis) vėl siūlai dailiai susimargis, susiedamas pėdą su aulu.

Vienodai antrai kojinei siūlą toliau traukiame iš vidurio ir nukirpę neoninį žymeklį mezgame tokią pačią. O jei norisi asimetriško pažaidimo, ne tvarkingos poros, antrą kojinę galime megzti iš išorinio kamuoliuko galo 😉 .

Tokius siūlus, iš kurių gaunasi dvi vienodos kojinės, turi tikrai ne vienas gamintojas, bet Simila dažymas yra labai išsiskiriantis ir geriausiai jį nusako Annos, kurios dvi poras matote nuotraukose žemiau, projekto pavadinimas – „Linksmos kojinės”. Yra tame raštuoto ir pusiau vienspalvio siūlo dalių santykyje kažkoks žaismingas valiūkiškumas. Ir jausmas (čia apie tuos, kurie nežino, kad kojinės megztos iš vientiso kamuoliuko), kad labai rimtai padirbėjote derindami spalvas ir raštus 😉 . Lengvos neoninės švieselės taip pat prisideda prie to džiaugsmo efekto 🙂 .

Raštuota dalis, skirta aului, yra pakankamai ilga. Anna, kaip matote jos dviejose porose viršutinėse nuotraukose, mezgė tvarkingai pagal instrukcijas (spėju, jos mezgimo tankumas irgi prisidėjo prie rezultato), o dvi apatinės poros – Gražvydės ir Dalios – jau truputį patrumpintos: smėlinė aulo dalis nukeliavusi į kulną. Iš tos pačios spalvos siūlo numegzta Aušros pora (paskutinės nuotraukos) dar kitaip išspręsta – ji tą paskutinę ochrinę dalį prieš pėdą tiesiog… iškirpo. Geras variantas mezgantiems ilgesnę pėdą – raštuotą aulo dalį galima perkelti į pirštukus 😉 .

Beje, toks spalvų išsidėstymas, kai pėdai ir kulnui skirta vienos spalvos dalis, leidžia megzti kokį tik nori kulną – jokie spalviniai dryželiai ir rašteliai tam nedaro jokios įtakos.

Pirmą kartą pasirodžiusi MZ, ši kolekcija akimirksniu dingo iš lentynų ir pirma pasibaigusi spalva buvo būtent pilku pagrindu – kaip turinti tobuliausią, labiausiai visiems tinkantį margumo ir santūrumo balansą 🙂 .

Ir dar – šita serija yra labai dėkingas variantas poroms. Spėju, pirmos dvi Annos poros megztos ta intencija, ir paskutinėse Aušros nuotraukose matote porą sūnui su marčia. Gali (ir turi) akivaizdžiai skirtis spalvos, bet dažymo stilius iškalbingai liudys, kad mes – ”vieno kraujo”.

Pirmos dvi poros megztos ir fotografuotos Annos Dambrauskienės, siūlai – Grundl Simila 304 ir 306. Kitos dvi poros iš Grundl Simila 302 megztos ir fotografuotos Gražvydės Norkienės ir Dalios Liepuonienės. Paskutinės poros megztos ir fotografuotos Aušros Grigelionienės, siūlai – Simila 302 ir 303.

Parašykite komentarą

Item added to cart.
0 items - 0,00