Vaisingo rudens derlius

Mes MZ pavasarį pasitinkame labai simboliškai – rinkdami vėlyvo rudens derlių, tai yra, džiaugdamiesi ir didžiuodamiesi praėjusio lapkričio megztinių nuo viršaus mezgimo kursų (tiek reglano, tiek statytų rankovių) rezultatais.

1-100

Kai kurie megztiniai po kursų gimė tiesiog rekordiniu greičiu, kaip šis Vilmos megztas mamai, nes buvo suplanuotas po eglute, tai ir laiko Snieguolė ne kaži kiek turėjo;). Mezgimo greitis man niekada nebuvo vertybė pati savaime (su mezgimo mašinomis vis tiek nepalenktyniausime), bet, sutikite, įspūdį daro! Ypač kai gimsta toks didelis (megztukas toks jau į paltukus pretenduojantis) ir ne šiaip tik mechninio darbo reikalaujantis daiktas – megztinis statytomis rankovėmis (puikiai įstatytomis ir neturint galimybės pamatuoti, nes mezginys – kalėdinis siurprizas) yra tikras aukštasis pilotažas!
Vilma sudėjo kartu naminę lietuvišką vilną su pereinamu estišku (Aade Long 8/2 artistic) natūralių spalvų siūlu, tokį neploną derinuką pakankamai tankiai sumezgė ir parinko jam dar iškilų spurgelių raštą raiškiai tekstūrai ir dailiam perėjimui. Na, ir gražiai formai:). Beje, tik sagos nulėmė, kad ši pusė tapo gerąja, nes tiek raštas, tiek tokia pat daili kita pusė sėkmingai leidžia iš vieno daikto pasidaryti du;).

1-102

Dar vienas megztinis – siurprizas, nors tiksliausia būtų jį vadinti STEBUKLU. Tai taip pat yra kalėdinė dovana-siurprizas, tik jei Vilma nuolat mezga, tai šio megztinio autorė Durga paskutinį kartą mezgė 11 metų mokykloje (tikiuosi, nepainioju) ir dabar (vėlyvą rudenį!!!!) nusprendė savo mylimam žmogui numegzti Kalėdoms dovanų megztinį. Ji išsirinko siūlus (islandišką Lett Lopi vilną) ir kaip tik pamatė kursų skelbimą. MEGZTINIO STATYTOMIS RANKOVĖMIS NUO VIRŠAUS, atkreipkite dėmesį, ne šaliko ar bent jau kojinių! Laiko ir patyrusiai mezgėjai iki švenčių ne kaži kas buvo belikę, o čia dar tiek visokių kitokių išbandymų – mezgimas pastaruoju laiku žingtelėjo technologijų prasme gerokai į priekį, patyrimo daug nėra ir kaupti jo visai nėra laiko, o prie viso šito dar nėra jokios galimybės matuoti ant žmogaus (aš primygtinai prašau pirmą megztinį megzti sau būtent dėl tos priežasties, kad modelis yra visada po ranka).

1-unnklamed 2

Ilgą istoriją trumpinant – prašom nuotraukas! Apdovanotasis pats netekęs žado buvo:).

1-unnamlked 1

IMG yy9366

IMG 93yy71

„Studentiškas” Saulės V. darbas – paskutinę dieną baigtas, sukišti siūlai ir megztukas išdidžiai pozuoja prieš pradėdamas bendrą gyvenimą su savo kūrėja:). Saulė pasirinko vieną iš eksperimentinių lengvo tvido efekto estiškos vilnos (Aade Long 8/2 artistic) spalvynų  ir tokį eksperimentinį, kad iš sruogos būdavo sunku suprasti, keis siūlai spalvą ar ne. Tai vienos sruogos keitė, kitos, deja, ne, kas visai nesutrukdė bedram gražiam rezultatui – iš dviejų kamuoliukų kas eilutę keičiant siūlą megztos rankovės ne tik kad organiškai su visu megztiniu susilieja, bet ir neturi tos nedailios eilutės pradžios ir pabaigos linijos.
Apykaklę norint galima nešioti pastatytą, norint atsilenkti, o plotis labai gudriai bus reguliuojamas susiautimo diapazonu. Be viskas-viename rankovių įstatymo, megztinis dar turi trumpas eiles krūtinės linijoje – kaip matote, šiais laikais ne tik telefonai yra išmanūs!

1-20200302 002427 resized 20200302 123541776-001

Ponia Jūratė megztinių mezgimą  nuo viršaus įvaldė visais įmanomais būdais ir laiminga anūkė pozuoja ir su šio rudens kursų reglano rankovėmis megztu ripsiniu megztuku (siūlai – Alb Lino 0701),

1-IMG 4162

ir su kitu, seniau jau išmoktais būdais, kai megztuko rankovės nuo viršaus primezgamos prie jau numegzto kūno. Pati technika kaip ir nebūtų sudėtinga, jei ne kojas kišantis nukeltų akių raštas, kuris iškreipia mezginio tankumą ir sujaukia visą skaičiavimą. Bet, kaip matote, skaičiai sugaudyti, proporcijos suvaldytos ir obelų sodas pilnas pilnas obuoliukų, net rankovėse:). (Siūlai – Drops Cotton Merino 10, 12, 25.)

1-IMG 4150

Joana savo mezgtuką taip pat paskyrė dovanų ir jis jau išskalbtas yra pakeliui pas savo naują šeimininkę. 

1-IMG 6050

Visos norimos detalės – ilgas golfo kaklas, priekio iškirpimas, kiek platesnis siluetas, itališkas akių uždėjimas bei nuėmimas – įgyvendintos. Atkreipkite dėmesį į raštą – tuo pačiu Vilma mezgė megztuką mamai, tik pasirinko kitą pusę:). Ir dar į vieną dalyką norėčiau atkreipti dėmesį – ant kokio gražumo megzto pleduko megztinis guli;).

1-IMG 6052

Dar viena laiminga naujo megztuko šeimininkė:).

1-IMG 9641

Kaip ir Joana savo megztiniui, Vilma pasirinko pečių juostai antpečio formą ir sėkmingai suvaldė skaičiavimus derindama lygų mezgimą su ripsu. 

1-IMG 9639

1-IMG 9563

Labai labai tikiuosi, kad čia tikrai ne visi baigti megztiniai, todėl labai laukiam nuotraukų šiandien ir ryt. Kam liko nedaug, prisiminkit studijų laikus, kad egzaminams pasiruošti užtekdavo tiek laiko, kiek jo buvo likę;). Ryt dar galite ir užsukti nusifotografuoti, kam sunku su pagalba:). O vakare gaudysiu nykštuką ir trauksime burtus – mano mamos siūtą projektų krepšelį:).{jcomments on}

2020.03.03 Sulaukėm!!! Živilės megztukas dar šlapias, bet BAIGTAS!

88131057 2701388966582165 737104443413102592 n 2

Vėlyvas vakaras. Jokių megztinių daugiau nesulaukę, mes su nykštuku baigiam paskutinius naktinius darbus:)

1-DSC04808

Visi megztinių autoriai ant lapukų surašyti ir iš projektų krepšelio taip ir prašosi – kiekvienas! – nykštuko išrenkami. Šis nusiteikęs labai ryžtingai ir nedvejodamas beda pirštą – Vilma Balčiūnienė!

1-DSC04813

Jos MZ laukia mano mamos siūtas pavasarinėmis našlaitėmis puoštas projektų krepšelis. Valio nugalėtojai ir tris kartus valio visoms išmokusioms naujų dalykų, neišsigandusioms nei skaičiavimų, nei ardymų, nei tikrai rimto darbo. Toks megztinis yra pats rimčiausias aukštasis mezgimo pilotažas ir jūs turite dar vieną pagrindą labai savimi didžiuotis!

1-DSC04814

Parašykite komentarą

Item added to cart.
0 items - 0,00