Latviškos tendencijos

Ten, kur iš visos šalies kartą per metus smagiam kūrybiniam savaitgaliui susirenka mezgėjos ir dar demonstruoja savo svarbiausius darbus, nesunku pastebėti tam tikras vyraujančias tendencijas. Dar prieš pasiekdama Latvijos mezgėjų meką Vaidavą, klausinėjau Baibos apie tai, ką dabar latvės mezga. „Praeitais metais stovykla buvo pilna kojinių su voveraitėmis, o šiemet visi išprotėję dėl netaisyklingos formos entrelac mezginių, bus jų, neabejoju, melejonas, pati pamatysi.”

1-DSC04657

Pamačiau. Ir net pati nepastebėjau, kaip tokio stiliaus skara ėmė rastis ant mano pačios virbalų…;)

1-DSC04660

Idėjos autorė – latvių kilmės dizainerė Baiba Jautaike, šiuo metu gyvenanti Kanadoje, jos Ravelry puslapyje rasite ne vieną variantą, nuo visai paprasto iki labai paskaičiavimo ir pagalvojimo reikalavusio.

1-DSC04662

Aš panaudojau šią idėją seno austo divono raštui atkurti. Latvės naudoja tokiems mezginiams savąją Dundagos vilną, jos spalviniai perėjimai tam ypač tinka. Aš mezgiau iš ploniausios estiškos vilnos, o kad ilgi perėjimai nesutrukdytų rašto geometrijai atsiskleisti, juostas mezgiau pakaitom iš dviejų skirtingų pereinamų spalvų kamuoliukų. Nuo savęs dar pridėjau tekstūrinio įdomumo – mėlynos juostos yra ripsinės, o bordo su rusvu – lygiuoju mezgimu megztos.

1-DSC04671

Entrelac technika nėra greičiausias mezgimas pasaulyje, bet tikrai labai įdomi ir, mano galva, daug dar neatskleistų galimybių slepianti. Kam tai panašu į kosmosą, kviečiam šį šeštadienį į pirmą bandomąjį skrydį;).

1-DSC04670-001

Skara megzta entrelac technika iš dviejų skirtingų pereinamų spalvų Aade Long 8/1 artistic siūlų.{jcomments on}

Parašykite komentarą

Item added to cart.
0 items - 0,00