Per amatą į meną

Žavi mane, kai mezginys atliktas taip virtuoziškai, kad viduramžiais be menkiausios abejonės tas žmogus nešiotų garbingą mezgėjų gildijos meistro vardą. Neprisikabintum nei prie vienos akytės, joks raštas jam nebūtų per sunkus ar neaiškus. Kitoje šio reikalo svarstyklių pusėje kraunam ne menkiau sunkius polėkio, fantazijos, skonio ir drąsos svarelius. Šiandienos mezginių autorė vienareikšmiškai motų mechaninei tvarkai ir taisyklėms iš kitos barikadų pusės, o gal net valiūkiškai parodytų nosį. Nesakau, kad šie du poliai yra nesuderinami ir priešiški – jokiu būdu! -, bet kas groja pirmu smuiku, abejonių nekyla.

IMG 8536

Istorija (man žinoma) prasidėjo nuo šio žalio megztuko, pastarajame žodžių derinyje vienareikšmiškai svarbesnis yra būdvardis. Ieva susirinko visus žalius Schoppel-wolle kamuoliukus, nes tiesiog žūtbūtinai siela prašė šios spalvos. Tvarkingas amatininkas mano asmenyje bandė kažką murmėti apie nevienodus siūlų storius, bet meninė idėja visiškai paignoravo tas nereikšmingas smulkmenas.

IMG 8529

Meluoju, atvirkščiai, paignoravo parduotuvėje, bet mezginyje apžaidė tuos menkus netolygumus, pasirinkdama plonesnį siūlą rankovėms ir apatinei megztuko daliai, kuri vien tik storumo pasikeitimu gražiai išmodeliavo siluetą, susiaurėdama ties liemeniu, o klubams Ieva pridėjo netolygų lyg iš mezginio išaugusį išvirkščių akių takelį.

IMG 8525

Apačiai panaudotas vėl storėlesnis siūlas užbaigia modeliavimą dailiai praplatėdamas. Vos pailginta nugara – mažytė, bet labai stilinga detalė.

IMG 8515

O kad žalia spalva neprapultų po išoriniais drabužiais, švarkelis papuoštas storos Sirri vilnos kišenėmis ir rankovių lopais. Patogu ir stilinga. Ir žalia!

IMG 8513

Žalios spalvos kraštelis neatpažįstamai pakeitė ir jau anksčiau nešiotą kepuraitę.

IMG 8507

Nežinau, gal ir į ją būčiau taip pat atkreipus gatvėje dėmesį, bet į tokį kosminį žydintį derinį tai tikrai būčiau net apsisukus, jei nebūčiau turėjus progos nesislėpdama grožėtis per fotoaparato objektyvą.

IMG 8510

Kraštelis gali skrybėliškai nukristi,  gali – koketiškai atsilenkti. Abu variantai – vienodai įspūdingi.

IMG 8523

Visas šis sužaliavęs Ievos garderobas – akims ganyti, įkvėpimui gaudyti ir stiliumi džiaugtis, bet man, melanžų mylėtajai, šis krepšelis –  

IMG 8519

pati saldžiausia vyšnaitė ant pyragėlio.

IMG 8505

Liūdina pilka gamta? Laikas žaliuoti patiems:)!

IMG 8534

Ievos Abraitytės mezginiai, visi pačios sukurti.  Megztukas megztas iš Schoppel-wolle Zauberball 1966 (žolės stiebas) ir Edition 6.0 2298 (skalbimo diena). Švarkelio rankovių lopai ir kišenės megzti ir nerti iš Sirri 5/3 C6. Skrybėlaitės kraštelis primegztas iš Zauberball100 1391 (visžalis). {jcomments on}

Parašykite komentarą

Item added to cart.
0 items - 0,00