Kalbant apie nėrimą vąšeliu, galim pasidžiaugti tik, kad mes, lietuviai, esam artimesni japonams, nei amerikiečiams ir daugeliui europiečių, kurie nėrimą nuo mezgimo atskyrę vos ne kinų siena. Patarimai, kaip pritraukti nėrėjus į siūlų parduotuves (jos a priori skirtos mezgėjams virbalais), primena diskusijas apie ekumeninį judėjimą. Japonai tai kaip ir neskiria šių technikų kaip kažko skirtino, vienoje knygoje gali būti ir tokių, ir tokių modelių ar raštų, viename modelyje gali būti naudojamos abi technikos, nes abiejų esmė yra ta pati – siūlas ir pagaliukas. Lietuvoje mes šias technikas skiriame, turime joms atskirus pavadinimus, bet siūlų parduotuvės yra visiems, priemonių yra jose ir nėrėjams, ir mezgėjams, dažniausiai visi puikiai valdo tiek tiesias, tiek kabliu besibaigiančias priemones, gal tik kas tiesiog labiau mėgsta vieną ar kitą techniką. Skamba kaip ir neblogai, bet realybė yra tokia, kad virbalais megztų daiktų, raštų ir modelių knygų yra žymiai žymiai daugiau nei nertų. Atmetus neskoninką kičą, rezultatas dar prastesnis. Vąšelio nenaudai… Toks truputį užburtas ratas susidaro. Patinka nerti vąšeliu, bet gražių modelių ir įkvepiančių pavyzdžių tiek nedaug. Mados industrijoje megztas trikotažas visai išstūmęs vąšelį, nes mezgimo mašinos sukurtos jau seniai, o nėrimo? Nežinau pastarųjų metų technologinių pasiekimų, bet visai neseniai jų dar nebuvo. O industrija su rankų darbu kartu nekeliauja… Tad ieškantiems gražių stilingų modelių tenka būti labai kūrybingiems, pasitelkti visą išmonę, fantaziją ir gerą skonį.
Vieną tokią kūrybingą sielą ir norėčiau šiandien pristatyti. Kristinos nėriniai nėra naujiena MZ dienoraštyje, šiandien – sauja naujų. Įkvėpimui:).
Kristina, kaip ir daugelis kūrybingų žmonių, užsiima pačia įvairiausia kūryba ir blizga įvairiose srityse. Vąšelį atrado (ar intensyviau nerti) pradėjo ne taip jau seniai. Grožėdavausi jos darbais (su krepšeliu ir baisiai patenkinta vaikštau:)) kaip grožiuosi ne vieno, kol ji galutinai mane pribloškė savo naujausiu nėriniu. Pamačiusi jos pirmas nertas pagalvėles, pasijutau lyg man būtų paskelbtas šachas. Pažįstu siūlus, moku (daugiau mažiau) ar laisvai galiu išmokti techniką ir pats modelis – ne kaži kokia naujiena, bet tas daiktas, kurį ji padarė, buvo toks unikalus, toks jos, kaip kad atsitinka tada, kai kažkas atsiduria tam tikru laiku, tam tikroje vietoje, su tam tikrom priemonėm, kur susikryžiuoja visos tiesės ir vyksta stebuklai.
Ši svogūninė kepurė man buvo matas. Ne absoliutus mano pralaimėjimas, kad aš taip tikrai negaliu (aišku, kad negaliu, galiu kitaip ir kitką;)), o absoliutus kūrybos ir grožio laimėjimas.
Apšnekėjom visai neseniai Kristinos nėrinius su Gitana, tai ją, mezgančią kojines, (ir, beje, kaip daugelis iš mūsų puikiai neriančią) nokautavo šis nėrinys:
“Kažkoks kosmosas!”, – tiek teišspaudė.
Aš po kepurės tai jau nustojau žiūrėti į Kristinos darbus iš techninės pusės (kaip, iš ko), tik laukiu naujų, kaip laukiu mylimų dailininkų paveikslų ar mėgstamų poetų naujų eilių.
Visus kviečiu į tą kosminę kelionę pasigrožėti, kokios dailios, stilingos ir labai modernios gali būti nertos riešinės (o prireikus ir blauzdinės),
kepurės,
bepirštės pirštinaitės
kaklašildis,
skara
ar šalis.
Kristinos Bajorienės nėriniai ir nuotraukos. Margoji kepurė nerta iš Drops Nepal 506 ir Noro Stained Glass 7, modelis – “The Best Guy Hat Ever“. Svogūninė kepurė nerta iš Noro Arale 105 ir Alb Lino 7490. Kojinės nertos iš Regia Tweed 9066 ir 9065, modelis – “Hidden Rib“. Riešinės nertos iš Sirri 5/3 28 ir C12, modelis – “Crocheted hat and wrist warmers in wave pattern – with color change“. Kepurė su pomponu nerta iš Rowan Tweed 596, 389 pagal tą patį modelį, kaip ir riešinės. Bepirštės pirštinaitės nertos iš Sirri 5/3 31, modelis – ” Super Easy Grunge Gloves“. Kaklašildis nertas iš Noro Arale 105, modelis – “Can’t Knit Can Crochet Cowl (Todd to Men Sizes)“. Skara nerta iš Sirri artistic 5/2 C105, modelis – “Butterfly Stitch Prayer Shawl“. Gelsvas šalis iš naujausio Schoppel-wolle spalvyno – Zauberball100 2264 (šviesa tunelyje), modelis – “Sangria’s Surprise“.{jcomments on}