Raštuotas Noro

Šiandien dar apie vieną būdą pažaisti su margais „Noro siūlais”- mezgimą spalvotais raštais.

Lietuviškos kojinės

Kojininis „Kureyon sock” siūlas puikiausiai dera su bet kokiais vienspalviais 4 gijų tos pačios paskirties siūlais ir sumodernina tradicinius lietuvių liaudies raštus (abiejų porų modeliai paimti iš tarpukario liaudies meno rinkinių).

Lietuviškos kojinės

Toks gyvas tapybiškas siūlas ypač tinka augaliniams motyvams. Šiose kojinėse Kureyon sock tik žalias augalėlis,

Audrey

o iš kito, rausvo kamuolio, įvairiuose vienspalviuose fonuose pražydo visas rožynas;)

Nostalgia

Šioms pirštinėms parankiojau šviesesnius gabalėlius,

Nostalgia

kitoms, atvirkščiai – tamsesnius,

Nostalgia

kad išsiskirtų šviesiai gelsvame fone.

Nostalgia

O trečiai porai nebedraskiau nieko,

Nostalgia

įkvėpta lipduko nuo ką tik atėjusio siuntinio,

Lipdukas

auginau rožes be jokio įsikišimo į originalų spalvyną…

Nostalgia

Dar viena pora liaudiškų pirštinių, kuriose storasis Noro Kureyon suderintas su Drops Lima – juoda ir balta šioje poroje

Optinės pirštinės

bei rausva kitoje.

Optinės pirštinės

Liaudies menas čia jau sunkiai ir beatpažįstamas.

Būsimos optinės pirštinės

Žydrė, nusimezgusi tokias vaisinių ledų spalvų optines pirštines, tikiuosi, man pritars…:)

Optinės pirštinės

Kartais, atvirkščiai, tradiciniuose raštuose, pvz., Fair-Isle salų mezginiuose, kur naudojami vienspalviai siūlai, bet jų daug ir jie sudėlioti taip, kad sukuria labai turtingą pereinamų spalvų efektą, vienas Noro kamuoliukas sėkmingai gali pakeisti pusę lentynos Šetlando vilnos – ir be jokių mazgų kaišymo po to!

 Three Tams - C

Dar vienas puikus Noro derinimo su vienspalviu Rowan Felted tweed pavyzdys:

Catkin

Catkin

Jurgitos skaroje dryžiukai mainosi su nukeltų akių raštais,

Catkin

mezgimas nesudėtingas, o efektas – užburiantis.

Catkin

Margas Noro siūlas gali būti naudojamas raštui, o gali pabūti ir fonu, kaip šitame nepamirštamame Virginijos megztinyje.

Žolinių žolynai

Ar naujose mano pirštinėse,

Auksinės žuvelės

kurios prieštarauja visoms kontrastingumo teorijoms (žuvyčių reikia ilgai paieškoti ;)), bet nebuvo pasmerktos dėl to vandeniško gražumo mano vienos mylimiausių Kureyon sock spalvų.

Auksinės žuvelės

Net ir visai nedidelis gabaliukas, raštuotas su Noro siūlais, subtiliai priderintas prie vienspalvių raštų ploto, smarkiai pakeis megztinio vaizdą:

Šokoladinės gėlės

Derinys – margas siūlas su vienspalviu – nors ir nėra tiksliai paskaičiuojamas, dažnai nuspėjamas.

Optinės pirštinės

Variantas – margas su margu – visai neprognozuojamas.

 Checkerboard Cap

Gerumas tokių bandymų yra tas, jog jie nereikalauja didelių finansinių ar dvasinių investicijų (Noro siūlai garsėja savo pakantumu ardymui:)) – čia jums ne vedybos, vaikai ar emigracija.

Žydinti kepurė

Didelė tikimybė, kad nestatant viso gyvenimo ant kortos, sukursit kažką labai labai gražaus ir netikėto. Jei mėgstat šampaną – pirmyn!

Žydinti kepurė

Pirmųjų dviejų porų kojinių modeliai paimti iš A.Tamošaičio knygos „Mezgimas”(1935m.), vienspalviai 4 gijų kojininiai siūlai derinti su Noro Kureyon sock S102 ir S188, poros su augalėliu modelis – „Audrey II„, žaliems lapams panaudotas gabalėlis Kureyon sock S236. Pirštinių su rožėmis modelis – „Nostalgia„, pirmoje poroje fonas megztas iš plytų spalvos Aade Long 8/2, visos rožės – iš Kureyon Sock S240. „Optinės pirštinės” megztos iš Noro Kureyon 254 su Drops Lima 0100 ir 8903, rausvos megztos iš Kureyon 259 ir Drops Lima 3145, Žydrės tas modelis megztas iš Kureyon 264 tos pačios rausvos Drops Limos 3145 fone. Beretė megzta ir fotografuota Jurgos Motiejūnienės, modelis – „Three Tams, C„, siūlai – Kureyon 242 ir Karisma 56. Skara su sagutėm megzta Jurgitos Žilinskaitės, modelis – „Catkin„, siūlai – Noro Silk Garden sock S313 ir Rowan Felted Tweed DK 152. Virginijos Sankalienės megztukas „Žolinių žolynai” megztas iš  Silk Garden sock S321 su vienspalve nedažyta balta vilna. Pirštinių su žuvytėm Natalijos Morevos modelis dar bus (jos testuojamos), fonas megztas iš Kureyon sock S150. Raštuoto megztinio fragmentas – Virginijos Sankalienės, jame panaudotas Kureyon 242, suderintas su Natur Pur 980. Tos pačios optinės pirštinės megztos iš Noro Kureyon 259 ir 217. Paskutinės kepurės megztos ir fotografuotos Daivos Gridziuškaitės, pirmosios modelis – „#4 Checkerboard Cap”, antrosios – iš galvos, siūlai – Kureyon 170, 221, 259.{jcomments on}

Parašykite komentarą

Item added to cart.
0 items - 0,00