Yeti

Siūlų parduotuvė atnešė į mano gyvenimą daug – taip, ir siūlų:) – mezgančių žmonių. Ir jei iki šiol vienintelė mano draugė ištikimai man dovanojo siūlus kiekvienam gimtadieniui, tai per šių metų šventes aš kaip niekada anksčiau praturtėjau pačiais gražiausiais ir įdomiausiais siūlais. Juk kas geriau supras mezgėją už kitą mezgėją? O jei žmogus jau prieina tokią ribą, kaip siūlų parduotuvė, tai siūlai jį turi labai labai džiuginti ir dominti. Siūlus myli visos mezgėjos. Galim kiek norim skelbti visokias dietas, moratoriumus, dejuoti, kad jų per daug, siūlai traukia. Kaip lengvai išsiskiriam su senais daiktais, drabužiais, o lagaminas, į kurį galim padėt nereikalingus siūlus kaip pustuštis, taip pustuštis…

Yeti pullover

Viena iš dovanų buvo labai švelnūs ir gražūs Araucania „Copihue”, rankom dažyta alpaka. Su margintais trumpais gabalais siūlais gana komplikuotas mezgimas. Patys jie sruogoje – puikiausia interjero puošmena, jų jau nereikia kišti nei į palovius, nei į jokias antresoles. Išeksponuoji gerai matomoje vietoje ir gėriesi. Bet niekada nežinai, kaip jie atrodys mezginy, kaip susidėlios spalvos. Todėl visai verta priderinti kokį vienspalvį siūlą, kuris lyg rėmas paveiksle viską sustatytų į vietas. Vieną variantą jau seniau matėte, ten vienspalvis su margu mezgami augaliniais raštais. Yra ir dar vienas mano labai mėgstamas būdas – vienos eilutės dryžiukai. Vieną eilutę mezgi margu, kitą – vienspalviu. Vienspalvis suskaido galimas spalvų dėmes (pooling) ir suteikia papildomų spalvų. Rodau tobulą variantą – Jurgos P.R. tuniką:

Rainy Cloud

Viena eilutė Araucania Ranco Multy, kita – Drops Alpaca.

Rainy Cloud

Gėrėjausi savo siūlais interjere neilgai. Pastebėjau labai man patikusią liemenę testerių grupėje, siūlo storis tiko idealiai, prisitaikiau jau anksčiau Rūtos J. išbandytą derinį (su Drops Nepal) ir pirmyn. Kiek kartų buvau nusprendusi nesiimti jokių testavimų, ir taip pačios galva braška nuo idėjų, bet po šio karto pakeičiau savo nuomonę. Kai darai ką savo, dažnai eini jau pramintu taku, darai, ką įpratęs, kaip visada darei… Testuojamame mezginy turi daryti viską labai tiksliai – tam ir testas. Ši liemenė, be smagaus rūbo, man padovanojo du naujus dalykus. Ne naujus, žinomus, bet vis apeinamus.

Yeti pullover

Pirmas – contiguous metodas, pagal kurį megztinis mezgamas nuo viršaus, bet ne tradicinėm reglano, o statytom rankovėm. Raverly daug susidomėjusių ta banga, ne vieną mezginį patį čiupinėjau, taip, labai įdomu ir novatoriška, bet gi aš moku megzti paprastas statytas rankoves nuo apačios, įsiuvimas man jokių problemų nekelia, gal taip ir megsiu. Ši liemenė buvo megzta būtent tuo naujuoju metodu ir aš norom nenorom turėjau pati nueiti šį kelią. Turiu pripažinti, kad geriau įstatytų rankovių nesu turėjus.

Antras „atradimas” visai juokingas – pynių mezgimas su pagalbiniu virbalu. Daug pynių mezgiau ir visada apsieidavau be jo, kitos mezgėjos mane įtikinėjo, kad su pagalbiniu virbalu yra daug greičiau ir paprasčiau, bet visi žinom, kad kiečiausias dalykas pasaulyje yra ne deimantas, o išankstinė nuomonė… Nebuvau prieš tą pagalbinį virbalą nusistačius, bet man gerai ir taip, o rutinos didi jėga. Su šia pyne kapituliavau. Pati aš tokios nebūčiau išsirinkusi ir gal taip ir nugyvenus gyvenimą be to pagalbinio virbalo, bet tiek daug akių ir dar slidi alpaka!.. Paėmiau tą kreivą mažą virbalą ir po kiek laiko komfortabilaus mezgimo turėjau su pripažinti, jog niekad pynių megzti nemėgau, dariau jas tik dėl rezultato, o tas akių gaudymas ore gerokai stabdė mezgimą ir mažino jo teikiamą malonumą.

Trečia „atradimas” skirtas jums – jei kada gausit kokio labai įdomaus ar originalaus siūlo ir norėsit jį „įrėminti”, MZ visada parūpins tinkamo storio ir spalvos rėmelį. Ar pastebėjot, kaip Araucania siūlai „limpa” su Drops produkcija? 😉

Originalus dizainerės variantas iš balto tvido, greičiausiai jis ir pagimdė pavadinimą („Yeti pull”), nes priminė sniego žmogų storu baltu kailiu. Aš prie rausvai melsvos Araunia Copihue derinau trijų spalvų Drops Nepalą, kad nuo šviesiai žalsvo pereitų prie melsvo. Todėl mano variantas galėtų vadintis „Sniego žmogus saulei leidžiantis, žiūrint į jį pro žaliuzes”.

Sniego žmogus

Ta proga labai smagu dar kartą pasakyti „AČIŪ!” visiems brangiems draugams, ir už siūlus naujus, žinoma;), bet labiausiai už tai, kur tie siūlai nuveda – naujus atradimus, naujus kelius, naujus modelius ir patį brangiausią dalyką – daug konfortabilesnį net už pagalbinį virbalą pynėms – giminingą sielą šalia.

Yeti pullover

Liemenės modelis – Yeti Pullover, siūlai – Araucania Copihue 903 su Drops Nepal 7120, 7139, 6220. Antra ir trečia nuotraukos – Jurgos P.R., jos pačios megzta tunika pagal B.Walker aprašytą reglano mezgimą nuo viršaus, siūlai – Araucania Ranco multy 2750 su Drops Alpaca 8120.{jcomments on}

Parašykite komentarą

Item added to cart.
0 items - 0,00