Rugsėjo mėnesio kojinės

Sock Knitters Anonymous Ravelry rugpjūtį paatostogavę naujus kojinių metus pasitinka naujais iššūkiais.
Rugsėjo mėnesio tema: dizainerės Kirsten Kapur modeliai arba juodai – baltos kojinės (pilkoms – griežtas ne!).

Pirma mano pora buvo dizainerės Kirsten Kapur „Ampersand“. Jos kūriniams buvo galima naudoti kokias tik nori spalvas, bet man patiko prisilaikyti monochrominės to mėnesio paletės. Neturėjau daug nei pilkos, ne baltos (ir ta pati nevienoda), be to, buvau (ir tebesu) taip susižavėjus smulkiais dryžiukais po 1 eilutę, kad mano kojinės atrodė taip:

Ampersand

Originalas pritaikytas storesniems siūlams, aš naudojau tradicinius 4 gijų (100g=420m), tai teko raštą kiek pamodifikuoti, bet bendras smulkių zigzagiukų įspūdis išliko. Šios spalvos labai man gražu prie tamsiai mėlynų džinsų. Ir šiuo metu tai pačios mylimiausios mano kojinės.

Antra pora – Tsunami, jau beveik juoda (vos vos žilas plaukelis). Paprastai nei mezgu, nei nešioju juodų drabužių, bet šios kojinės buvo skirtos mano dėdei, tai nusprendžiau, kad tiks. Kojinės labai paprastos, bet šis modelis – vienas iš pačių gražiausių visoje tikrai nemenkoje kojinių modelių kolekcijoje. Tinka ir vyrams, ir moterims. Paprastos, bet kartu rafinuotos. Vienintelis bet… mezgant tokiu siūlu beveik nieko nesimato net realybėje, jau nekalbu apie nuotrauką. Paėję ten, kur veda nuoroda, rasite tikrai dėmesio vertų variantų. Šios kojinės buvo mano garbės skola dėdei, sumeistravusiam puikius stendus Mezgimo viešumoje dienai. Kai juos pasiėmiau, pasižadėjau numegzti jam kojines, ką daugiau moku? Mano dėdė tik ranka numojo: „Reikia man tų tavo kojinių…“. Tačiau dabar, vėstant orams, esu tikra, kad jis supras klydęs. Kojinės visada reikalingos. Visiems.

Tsunami

Trečioji pora – juodai balta. Labai žaviuosi Annemor Sundbo ir buvo smagu pabandyti numegzti kojines pagal Selbu pirštines iš jos kolekcijos. (Jos – Terri Shea knygoje „SELBUVOTTER: Biography of a Knitting Tradition“). Šiam regionui būdingi tokie man nebūdingi juodai-balti deriniai. Įdomu išbandyti ką nors nauja, ko normaliai nedarytum – man reikia spalvų ir tuo požiūriu lietuvių liaudies mezginiai daug arčiau širdies. Patiko, kad šios centrinės rožės gali būti laikomos keturlapiu dobilu, kuris traktuojamas ir kaip tikėjimo tvirtumo simbolis, ir kaip laimę dėvėtojui atnešantis talismanas. Pirmąją kojinę buvo daug įdomiau megzti nei antrą.

Selbu rožės
Siūlai: Admiral uni 980 ir 880.

Dar norėjau, pasinaudodama mėnesio tema, išbandyti vieną seniai man rūpėjusį siūlą : Admiral Flakes. Tie juodai balti lopeliai priminė man beržus ir dairiausi po truputį į pynes, norėjau sukurti beržyno įspūdį. Man besidairant po raštų knygas ir bemąstant baigėsi mėnuo. O beržines kojines už mane numezgė Joana:

Beržinės kojinės
Joanos Bartkevičienės megztos kojinės. Siūlai: Admiral Flakes 1997fla.{jcomments on}

Parašykite komentarą

Item added to cart.
0 items - 0,00