Juostos akims laikyti

Į MZ atkeliavo didelė siunta virbalų, vąšelių ir visokių aksesuarų mezgimui, visi palaipsniui bus pristatyti, o pradedam nuo pačių pačiausių naujienų.

Nežinau, kaip taisyklingai lietuviškai pavadinti šitas spalvotas juosteles mezginio akims laikyti, bet jos yra vienas geriausių pastarojo meto atradimų, ypatingai aktualių išpopuliarėjus mezgimui ratu valiniais virbalais. Kad būtų patogu megzti, valas turi būti trumpesnis už mezginio apimtį, ir tam, kad pamatuotum mezginį, reikia perverti akis ant siūlo ar ant kito virbalo, ant papildomo valo, kartais ir ne vieno, jei nori, kad nesisukiojant su mezginiu nenubėgtų akys. Visi šitie būdai stabdo mezgimą ir dažnai atidėliojam matavimąsi („jaučiu, bus gerai”). Su šitom juostelėm visi procesai, kur akys kuriam laikui turi būti atidėtos, supaprastėja iki minimumo ir pagreitėja iki maksimumo 🙂 . Pamatavimui, atskirų, šiuo metu nemezgamų dalių atidėjimui (rankovės, kaklas, kišenės…)

Juostelės yra tuščiavidurės ir tereikia tvirtai užmauti vieną galą ant virbalo ir pertraukti per akis, kurias norime atidėti (atgal veiksmas vyksta lygiai taip pat – virbalą įstatom į juostelės vidurį ir grąžinam akis ant virbalo).

Juostelės yra dviejų pločių – 2 mm (plonesniems virbalams) ir 3 mm (storesniems). Abu storiai turi tris spalvas pasirinkimui ir dosnius 5 metrus kiekvienoje pakuotėje – tereikia susikarpyti jį norimo ilgio atkarpomis (nepatrumpinkit!). Trumpas atkarpas aš naudojau pirštuotų pirštinių mezgimui ir palyginus su anksčiau naudotais žiogeliais tai gerokai praskaidrino gana nemažai knebinėjimosi reikalaujantį procesą.

Lengvo ir smagaus mezgimo!

Parašykite komentarą

Item added to cart.
0 items - 0,00