Gediminaičių stulpai

Tai nėra tikro daikto aprašymas, tik nukeltų akių raštas. Kur jį pritaikysite, tuo ir pavirs – šaliku, kepure, liemene, megztinio dalimi…

IMG 5299-001

Raštas mezgamas pagal schemą. Kiekviena jos eilutė reiškia tikrovėje 2 mezginio eilutes – vieną pirmyn, kitą atgal. Pirmoji tamsiu laukeliu išskirta akis rodo, kuria spalva tas dvi eilutes megsime. Išmezgame darbiniu siūlu vieną ar kelias akis kraštui, toliau mezgame pagal schemą taip: tos pačios spalvos langelis išmezgamas gerąja akimi, kitos spalvos nukeliamas, darbinis siūlas eina už mezginio. Pabaigoje išmezgamos krašto akys (tiek pat, kiek pradžioje). Grįždami jau galime nežiūrėti į schemą, darbinės spalvos langelis dar kartą išmezgamas gerosiomis ar išvirkščiosiomis akimis, kitos spalvos – nukeliamas, siūlas eina prieš mezginį. Kitos dvi eilutės mezgamos taip pat, tik jau kitos spalvos siūlu.
Vienu metu mezgame tik vienos spalvos siūlu, kitas laukia eilės pradžioje, kol numegsime pirmyn ir grįšime atgal. Gerojoje pusėje akys visuomet išmezgamos gerai, atgal grįždami galime rinktis. Galime rašto spalvos detales išmegzti gerosiomis akimis ir išvirkščiojoje pusėje, o fono išvirkščiomis (taip numegztas pavyzdys nuotraukoje), tuomet raštas lyg iškils reljefiškai virš fono. Galime viską megzti gerosiomis akimis ir turėsime gražų ripsinį audinį. Renkatės jūs, tik nepamirštam, kad nukeliant akis darbinis siūlas visuomet eina išvirkščiojoje pusėje.
Galime megzti ratu, tik nepamirštame tos pačios eilutės pakartoti 2 kartus, kraštinių akių tuomet nemezgame. O galime megzdami ratu keisti siūlus kas eilutę ir išmegzti kiekvieną schemos eilę tik po kartą. Eksperimentuokite ir raskite pačius tinkamiausius variantus.

Gediminaičių stulpai 1

Patriotinių idėjų ir įkvėpimo! Jei išbandysit raštą, būtų labai smagu pamatyti rezultatus:).{jcomments on}

Parašykite komentarą

Item added to cart.
0 items - 0,00