Kur vaikšto elfai

kaip-tinka-virbalu-spalva

Pradedam nuo spalvos – su jokia kita taip darniai neįsiliesi į supančią gamtą kaip su gražia žalia.

tekstura-numezgus

Siūlai – be jokios abejonės – gryniausia vilna. Elfai – gamtos vaikai, o ten nėra nei sintetikos, nei grubios chemijos. Šaltos žiemos daiktams – pirštinėms – vilna pasirinkta iš šiauriausių kraštų, kur avys seniai prisitaikė prie atšiauraus klimato ir dalijasi savo apsauga su draugiškomis joms būtybėmis. 

forma-numezgus

Islandiška Plotulopi draugauja mezginyje su vilna iš Farerų salų, kartu sukurdamos turtingą ir išraiškingą medžiagą. Kaip tos samanos ant medžio…

tekstura-primena-medi-sode

Mamai teko megzti „tris tokias pirštines. Tai vieną, tai kitą pametė, po to rado, žodžiu, baigės tuo, kad vaikšto su dviem dešiniosiom, ir sakė, jokiu būdu dar vienos kairės nemegzt – puikiai prisitaikė pirštinė prie rankos, siūlių išvis nejaučia. Grožių ten nekurta, bet jos vertos didžiausių liaupsių dėl šiltumo, tikrai nuostabūs siūlai.”

kaip-laiko-forma-panesiotos

Visos geros apsauginės vilnos savybės sustiprėja šią pavėlus. Visi tą patyrė su pirštinėmis iš Sirri;).

IMG 2663

Mama pirštines tik numezgė, velti teko jau pačiam,

IMG 2760

panašu, kad be didelio vargo;).

IMG 2775

Su didžiausiu džiaugsmu greičiau…:)

IMG 2781

IMG 2791

IMG 2799

IMG 2818

pp

Šilta elfams turi būti ne tik lauke, bet ir namuose bei mokykloje. Todėl šiltos vilnonės šleputės – must-have.

numegztos-pries-veliant

Jos gamintos jau labai rimtai. Pačiam pagrindui sudėti 2 trigijai Sirri siūlai (puošiantiems lapams – vienas dvigijis siūlas). „Kaip formuoti elfišką nosį, ieškojau idėjų Ravelryje – čia. Net pribloškė, kad radau tiksliai tokią šleputę, kokios norėjau, ir net paveltą – na, neįtikėtina! Tik išmezgus vieną kojinę pamačiau, kad pagal schemą nosis labai mažai riečiasi ir tie lapeliai ne gudriausiu būdu daromi (tikras vaizdas, kas gaunasi iš schemos, čia.). Tai nosį siaurindama pirmus 4 kartus mažinau akis tik kelties dalyje, pėdą ilginau kaip ir siūlo schema trumposiomis eilėmis, prieš pat galiuką trumposiomis net po du kartus… ir užbaigiau icord 4 -> 3 -> 2 akys.”

pries-veliant-kaip-tik-mamai

Prieš vėlimą šleputės buvo ~20% per didelės ir tiko mamai. „Vėliau du kartus, abu su skalbiniais ir lauko teniso kamuoliuku. Pirmąkart 60 laipsnių temperatūroje valandą, apsivėlė per mažai (bet lapai susivėlė super, akių nesimatė – atradau, kad veliant retas sumezgimas tiesiog idealu). Antrąkart 95 laipsniai 1,5 val. Rezultatas nuostabus! Minkštutės, laiko formą, švelnios, nesijaučia jokio storumo-kietumo ar sunkumo. Šarūnas baisiai patenkintas. Vos nuėmiau nuo kojų 🙂 Ir jau atsirado draugų, prašančių „ir jiems tokių pačių”, nors dar nė į mokyklą išėjęs nebuvo :)”

apveltos

Suvėlimu viskas nesibaigė!

kyso-nosys

Kad nesliduotų šlepučių padai buvo padengti lateksu. Visą naktį džiovinami, turėjo būti sunku laukti…

kaip-dziovinom-padus

 O dabar? Dabar jau galima autis.

IMG 2903

O kur vaikšto elfai, sužinosite, jei turėsite tokias pat geras akis kaip jie patys ir sugebėsite perskaityti įrašą ant greitai greitai prašmėžuojančių kojyčų.

visi-keliai-tavo

Kristinos Milčienės mezginiai, nuotraukos ir pasidalijimai. Siūlai – Sirri 5/2 C23 ir C6, Sirri 5/3 C23, Istex Plotulopi 1423.{jcomments on}

Parašykite komentarą

Item added to cart.
0 items - 0,00