Visi mes metams keičiantis turbūt stabtelim ir atsigręžiam atgal, apžvelgdami svarbiausius įvykius, ryškiausius įspūdžius, gražiausias ir laimingiausias akimirkas. Vienų įspūdžiai galvoje saugiai saugomi, kiti pasidalija žodžiais, garsais ar vaizdais. Talentingų ir kūrybingų žmonių patyrimai išsilieja menine forma, kam kuri arčiau širdies.
Mezgantis žmogus savo kūrybinius polėkius pirmiausia realizuos virbalais. Ir jei dar nepamatėt, kas bendro tarp nuotraukų viršuje ir apačioje, įdėmiai pažiūrėkite dar kartą.
„Šį rudenį sulaukiau savo seniai svajotos kelionės į Iraną, o tikriau – senovės Persiją. Ji pranoko bet kokius lūkesčius. Sužavėjo nuoširdūs žmonės, didingi architektūros paminklai, žmogaus prisitaikymas išgyventi sudėtingomis gamtos sąlygomis, pagarba savo istorijai, mokslui ir menui.
Paskutinę kelionės dieną praleidau gėlių ir lakštingalų mieste Širaze, kur ir pamačiau Karim chano tvirtovę, kurios bokštai man priminė riešines. Vienas iš jų yra pasviręs ir todėl labai garsus – panašiai kaip Pizos Italijoje. Kai pradėjau piešti plytų ornamentus ant popieriaus, supratau, kad paprasta nebus, teks megzti ilgas riešines – tokias, kaip tos šalies moterys nešioja, norėdamos pasiilginti rankoves. Riešinėse, kurias pavadinau „Širazo bokštas”, yra keletas savarankiškų rašto elementų, kuriuos galima panaudoti mūsų tradicinėse riešinėse, todėl kol kas numezgiau vieną porą ir tokių.”
Taip, šitos įspūdingos riešinės – garsusis Širazo bokštas (ar greičiau bokštai) ant rankų.
Visos detalės kruopščiai apgalvotos, nuo pradžios iki banguoto riešinių kraštelio.
Ornamentai sudėlioti, sukomponuoti, perpaišyti taip, kad tokio grandiozinio pastato dekoras taip pat gerai atrodytų ir ant tokio smulkaus daikto kaip riešinės.
Tema nulėmė ir karoliukų bei siūlų spalvą.
Taip man norisi dar ką pridėti visam savo susižavėjimui išreikšti, bet nuotraukos pakankamai iškalbingos.
Tokie įspūdžiai – meno kūriniai patys savaime ir kartu patys įdomiausi visiems. Gal todėl asmeniniai kelionių dienoraščiai daug įdomesni už sausus turistinius vadovus?
Antrojoje poroje panaudotas tik vienas bokšto motyvas. Fotografuodama neįsižiūrėjau įdėmiai, tik pagalvojau, kad toks, rodos, paprastas geometrinis raštas taip gražiai atrodo.
Pati ir nesusigaudžiau, kol manęs nebakstelėjo kaip šuniuko nosimi: raštas, iš pirmo žvilgsnio simetriškas, toks nėra. Va ką reiškia menininko prisilietimas!
Aldonos Puteikienės megztos riešinės, kelionės nuotraukos bei tekstas. Didžiosios riešinės megztos iš Fine Wool 2067, mažosios – iš Merino Land 17.{jcomments on}