Kojinės iš likučių (sort of)

Kas mezga kojines, neišvengiamai įsigyja kokią dėžę ar pintinę su įvairiausio dydžio likučiais. Tos atsargos paprastai būna nevienodo kiekio, pačių įvairiausių spalvų ir marginimo, vienija visus kamuoliukus tik vienodas 4 gijų storis (čia kalbu apie tas teisingas mezgėjas, kurios mezga kojines iš specialiai kojinėms skirtų siūlų, gryną vilną palikdamos visoms kitoms kūno dalims;)). Visada gera išeitis – raštai arba dryžiukai.

1-IMG 0023 medium2

Apie raštus nelabai turiu ką naujo pasakyti, jų pasirinkimui ribų tikrai nėra jokių (gal nebent palaido siūlo ilgis išvirkščioje pusėje).

1-IMG 0027 medium2

Aš nelabai mėgstu raštuotas kojines, nes labai mėgstu jas elastingas, o žakardiniais raštais megztos kojinės yra gerokai mažiau tamprios. Bet yra šiltesnės ir tvirtesnės, kas yra didelis privalumas kojinėms, to nepaneigsi. Ir yra labai gražios:).

1-IMG 0031 medium2

Dryžuoti taip pat galima visaip, vienintelis sunkumas – gražus perėjimas nuo vienos spalvos dryžio prie kito. Yra įvairių būdu spirale mezgamas eiles paversti viena ant kitos susimovusiomis kaip žiedai ant kuoliuko, kad išvengtume to nedailaus spalvoto laipto šiaip jau tvarkingose juostelėse. Ši problema visai išnyksta keičiant spalvas kas eilę – telieka apsukus ratą pakelti iš apačios jau laukiantį kitos spalvos siūlą.

1-IMG 7213

 Tai vienas iš pačių paprasčiausių būdų suvaldyti nenusakomai marginą kamuoliuką, taip gražiai atrodžiusį sruogoje ir taip rėžiantį akis mezginyje savo spalvų kakofonija. Mezgant margą siūlą pakaitom su vienspalviu, pastarasis tarsi aprėmina margą kaimyninę juostelę, o po vieną eilę išmegztas spalvingas dažymo šedevras visus savo grožius atskleidžia akis po akies dailiom juostelėm, o ne neprognozuojamais plėmais. Galima, kaip šioje poroje, po eilutę keisti du margus siūlus. Jie galbūt ir varžysis, kuris kurį perrėks savo gražumu, norės savo spalvomis pridengti raštą (gerų ir išvirkščių akių zigzagus), bet viskas eis juostelėmis, o ne jau minėtais liguistai atrodančiais plėmais. Jei tų ryškiaspalvių gražuolių turite nedaug ar tiesiog jų duetas jums per garsus, galite juos „įrėminti”, atnaras, kulnus ir pirštus numezgę kontrastingu (arba ne) vienspalviu siūlu.

1-IMG 7215

Turėdami siūlų maždaug pusei vienos kojinės, galite keturis tokius suburti į vieną komandą, priskyrę penktos spalvos viršininką atnaroms, pirštams ir kulnams, šiam modeliui:

1-IMG 6525

Jei kuris nors komandos narys pasibaigs iki finišo linijos, labai nesugadinsite reikalo pakeitę jį panašiu.

1-IMG 6535

Šis modelis turi dvi variacijas – sukasi kas antrą ir kas ketvirtą eilę. Pastarąjį variantą išbandžiau, mano likučiai laukia pirmojo. Ir dar galvoju tom pačiom keturiom juostom prasieiti zigzagu.

1-IMG 6531

Rasa, turėdama va štai tokias atsargas,

 1-P7310400 medium2

dailiai jas supynė žaisdama geromis ir išvirkščiomis akimis. 

1-P7310401 medium2

Buvo visai smagus darbelis susidėlioti skirtingus spalvingus mažus kamuoliukus ir bandyti juos kažkaip derinti.

1-P8220408 medium2

<…> beveik visus siūlus išbaigiau (liko tik keturios spalvos po keletą metrų). Mezgiau dažniausiai dviem spalvom, kas eilę jas keisdama. Kartais, prieš įvedant naują, būdavo trys spalvos. Rezultatu esu labai patenkinta, man jos labai gražios, nors ir nėra visai vienodos:).”

1-P8220413 medium2

Virginija savo pradinio etapo neužfiksavo ant kokio kelmelio, bet įtariu, kad vaizdas būtų buvęs panašus.

1-IMG 0092 medium2

Tas pats raštas, tik spalvos nedryžuotos, o išrikiuotos viena po kitos.

1-IMG 0079 medium2

Rezultatas – visi puolė „Ravelry” žiūrėti, koks čia toks gražus siūlas:).

1-IMG 0078 medium2

O jei nuo kitų kojinių liks tik visai visai miniatiūriniai kamuoliukai, kuriuos ir kamuoliukais pavadinti sunku, jie sėkmingai gali sugulti į šį skiautinių įkvėptą modelį:

1-IMG 6670

 Originali versija yra trispalvė, bet, mano galva, likučiai tik dar labiau pabrėš tikrąją skiautinių prigimtį.

1-IMG 6674

Kam pasirodys sudėtinga megzti intarsija ratu, pabandykit, tik baimės akys didelės:).

1-IMG 6678

O jei nenorite žaisti likučiais tame pačiame žanre, galite juos sumegzti į štai tokią nuostabią Žydrės mezgamą antklodę:

1-2014-08-25 20-07-52 0003 medium2

Sustosite, kai pasieksite norimą dydį. O užsikloję prisiminsite visas numegztas poras:)

1-2014-03-14 16-10-53 0012 medium2

Pirmoji pora megzta Dalios LiepuonienėsDrops Fabel 300 ir 104, modelis – „Herbstliches Blütenbouquet/Fall Bouquet„. Su siūlų pavadinimais čia ir baigsim, likučiai yra likučiai… Antrosios poros modelis – „Vertizags„, trečiosios „Tilt & Twist„. Ketvirtoji pora megzta Rasos Juškienės, penktoji – Virginijos Sankalienės, abi pagal tą patį modelį: „Baby Backward Ribs„. Paskutinės poros modelis – „Flying geese„. Nuotraukos autorių.{jcomments on}

 

 

Parašykite komentarą

Item added to cart.
0 items - 0,00