Raštai lengvai

Apie nukeltų akių raštus pirmą kartą išgirdau iš savo tetos, kuri man, mezgančiai paauglei, kartą pasiūlė: „Tu ateik kada pas mane, pamokysiu raštų, kuriais taip lengva megzti, megztinio nugarą per vakarą numezgi, o padarai klaidą, jokio skirtumo, dar geriau atrodo”. Skamba kaip stebuklas, tiesa? Dabar jau gan išsamiai su šio tipo raštais susipažinus, negaliu pilnai sutikti nei su vienu jos teiginiu. Klaidos nesimato, jei mezgi nesimetriškai, improvizuodamas (santykis 3-1), juo labiau kiekvienas nugaros per vakarą nenumegs, kokiais raštais ar visai be jų bemegztum (mano teta nemezgė iš „Escimo”, toli gražu…), tam reikia nemenko įgudimo. Bet kad šitie nukeltų akių raštai yra labai lengvi, logiški ir malonūs megzti – šventa tiesa.

Šalikas

Jie turi savo specifiką ir pilnai pakeisti tradicinio mezgimo raštais tikrai ne visuomet gali, bet turi ir kai ką labai savito, kas tam tikruose projektuose nepakeičiama.

Pirmiausia – greitis. Mezgasi vienu siūlu žymiai sparčiau nei 2 ar juolab 3.

Dobilo lapas

Dėl savo nukeltų akių mezginys gaunasi pusiau dvigubas, todėl net ir iš gana plonokų siūlų numegztas jis nebus skystas, o turės apimtį ir formą.

Jurgio megztinis

Galima megzti ripsu, kaip matote apačioje,

Jurgio megztinis

galima vien gerosiomis akimis, arba ir taip, ir taip, pvz, fonas – lygiuoju mezgimu, raštas, kad būtų iškilesnis ir išraiškingesnis – ripsu.

Kristinos megztukas

Mezgiau gana daug savo vaikams nuo pat kūdikystės (žemiau matot jau visai praradusį prekinę išvaizdą Kristinos megztuką, su juo ji ėjo pirmą dieną į darželį…), nes šis būdas turi dar vieną nuostabią savybę – kokios ilgos bebūtų rašto linijos, išvirkščioje pusėje jokių palaidų siūlų!!!

Kristinos megztukas

Štai taip visa tai atrodo mezginį išvertus:)

Išvirkščioji pusė Išvirkščioji pusė
Išvirkščioji pusė Išvirkščioji pusė
Išvirkščioji pusė Išvirkščioji pusė

Dvigubas raštas ir jokių pertraukimų viduje be kūdikų drabužėlių yra labiausiai reikalingas kam?

Pirštinės

Teisingai, pirštinėms.

Pirštinės

Kaip jau turbūt supratote iš pavyzdėlių, galima tokiu būdu megzti pačius įvairiausius raštus –

Voverytė

nuo geometrinių abstrakcijų iki įvairiausių motyvų.

Širdis

Tokie kvadratėliai gali virsti bet kuo – puodkelėm, kempinytėm prausimuisi, kišenytėm ar krepšeliais – joks mažas pirščiukas belįsdamas į juos neįsipainios… Dėl tos pačios priežasties – dvigubumo ir jokių palaidų siūlgalių – neįsivaizduoju patogesnio rašto spalvotam pledui, tie dideliam, tiek vaikiškam.

Širdis1

Raštai šie yra sudaryti labai logiškai, todėl jei motyvą mezgant dar reikės pažiūrėti į schemą (ir tai lengvai nuspėsit, ką daryti toliau), tai geometriniai raštai mezgasi patys savaime. Sort of;)

Karolio megztinis

Zuikis

Šalikas megztas iš Drops Limos 100, 3609, raštas „sukurtas” šio nukeltų akių raštų generatoriaus, kvadratėlis su dobiliuku megztas iš Safran 03, 26, modelis – Cloverleaf Dishcloth / Washcloth, Jurgio ir Karolio (žalias apačioje) megztiniams bei pirštinėms panaudoti raštai iš Barbaros Walker knygos „A Treasury of Knitting Patterns”, pirštinės megztos iš estiškos vilnos Aade Long artistic 8/2,  Kristinos megztuko raštas (medžiai) iš R.Bartlett knygos „Slip-Stitch Knitting”, kvadratėlis su voveryte megztas iš Noro Kureyon 255 ir balto storo merino fonui, modelis – Squirrel Away the Dishes Cloth, sužeistų širdžių modelis – A Big Heart & Cupid’s Dart Cloths, pirmoji megzta iš Drops alpakos 6736m, 3800, 3770, 2921, 3900, 3969m, 3140, 0100, antroji iš alpakos 3900 ir Baby Merino 22, zuikio modelį rasite čia – Some Bunny to Do the Dishes Cloth.{jcomments on}

Parašykite komentarą

Item added to cart.
0 items - 0,00