Dienoraštis

Apie dovanojimą ir džiaugsmą

El. paštas Spausdinti PDF

Paskutinę šių metų dieną norėčiau užbaigti paskutinį šių metų reikalą - mūsų kalėdinius mainus. Visus projektus matėte, tik vieno - ne, kurį Jūratė mezgė Daivai, bet nebesiuntė į Liuksemburgą, nes pati Daiva sugrįžo prieš pat Kalėdas į Vilnių, kur jos laukė šilta dovana.

Megztas kaklas

Kaip ir visos mes, ištraukusios sau porą, Jūratė ėmėsi kuo daugiau sužinoti apie žmogų, kuriam megs. Apžiūrėjo Daivos projektus, nuotraukas ir jose atrado Daivą sužavėjusio ginkmedžio medžius.

Megztas kaklas

Josios pačios sode augo ginkmedis, tai susirinkusi kelis jau apdžiūvusius lapelius, Jūratė ėmėsi megzti štai tokius paveikslus. Greitai nufotografavom nesusiūtą kaklą, kad visa kompozicija matytųsi.

Megztas kaklas

O susiūtą pasimatavo pati Jūratė (atkreipkit dėmesį, prie ko jis priderintas - prie tokių pačių siūlų sarafano :)) ir sulaukė krūvos dūsavimų: "Kaip Tu nusiimsi ir atiduosi???"

Jūratė su kaklu

Jūratė ne tik nusiėmė,

Jūratė su kaklu

bet dar nuvėlė prie jo pirštines į komplektą :)

Veltos pirštinės

Ir sugrįžus Daiva negalėjo atsidžiaugti, kaip viskas jai tiko - bet kuri kaklo pusė. "Visos mano spalvos!!!!" Bemegzdama Jūratė labai jaudinosi, tiks, patiks (kas gi nesijaudina kitam megzdamas?) ir truputį nusiramino, kad papasakojau jai juokingą sutapimą. Jūratė atėjo į parduotuvę, jau apsvarsčiusi, ką darys, išsirinko siūlus. Kitą dieną į parduotuvę užsuko Daiva, trumpam pargrįžusi į Lietuvą, ir išsirinko sau kaklui tą pačią žalsvai melsvą bukliuotą alpaką, kurios, po Jūratės pirkinio, beliko tik vienas kamuoliukas. "Atidėsiu kitam kartui", - nusprendė. "Tikrai taip:), - šypsojosi Jūratė, tą spalvą Daivos kaklui išrinkusi...

Daiva

O Jums apžiūrinėjant gražias pačios Daivos darytas kaklo nuotraukas, norėčiau pabaigti mintimis iš kito, labai panašaus kalėdinio renginio - "Kokono" mugės. Jos organizatorė Gintė po realiai įvykusios mugės, sugalvojo padaryti virtualią, kad įsigyti patikusius daiktus ir paremti naujai įsikūrusį žaislų muziejų galėtų ir tie, kuriems nepavyko joje apsilankyti. Paskelbusi apie tai FB, susilaukė pritariančių komentarų. Vienos entiuziastingos komentuotojos paklausė, kurioje pusėje ji planuoja dalyvauti (pirkėjų ar pardavėjų). "Toje, kur duoda už dyką ir gauna daug džiaugsmo" - netiksli citata, bet mintis tokia.

Megztas kaklas

Šiuo palinkėjimu ir baigiu senus bei pradedu naujus metus. Dovanokite iš visos širdies! Ir gaukite. Daug daug džiaugsmo...

Megztas kaklas

Jūratės Derkintienės megztas kaklas, jos pačios sukurtas raštas, siūlai - Alpaca Boucle 0602, 7042, 5110 ir Delight 13, nuotraukos - visų mūsų trijų jungtinės pastangos :).

 

Dar sykį apie kursus ir skaras

El. paštas Spausdinti PDF

Kad skaros - madingos, populiarios ir labai nešiojamas, įrodinėti nereikia. Ne veltui šiais metais MZ kalėdinių mainų tema - viskas ant kaklo. Skaros juose užėmė labai ryškią vietą. O kas dar nedrįso pabandyti megzti trikampės skaros, turėjo progos rudenio pabaigoje sudalyvauti kursuose. Šiandien - jau numegztų pasirodymas!

Skara pionierė (įrodymas - dar rudeniškas peizažas) - Aušros Svarauskienės. Siūlai - Regia Lace 6579.

Sand Dollar

Nuotraukos autorės.

Sand Dollar

Gražvydės Norkienės megzta skara (ačiū Agnei už pagalbą fotografuojant!). Siūlai - Drops BabyAlpaca Silk 1760.

Sand Dollar

Sand Dollar

Inesos Baltaduonienės megzta skara, siūlai - Drops Delight 06.

Sand Dollar

Renatos Blackutės megzta skara, siūlai - Drops BabyAlpaca Silk 8112.

Sand Dollar

Sand Dollar

Gintarės Tenikės megzta skara ir nuotraukos, siūlai - Admiral degrade 1309deg.

Sand Dollar

Jurgos Sadauskienės megzta skara, siūlai - Drops Alpaca 8105.

Sand Dollar

Sand Dollar

Jovitos Mikšienės megzta skara "Eglutė skarota", siūlai - Drops Alpaca 7238.

Sand Dollar

Loterija truputį užsivėlino, nes nykštukai, įsijautę į atostogų ritmą, labai vėlai keliasi;)

Loterija

Ta-da-da-dam!

Loterija

N.Epstein knyga "Dekoratyviniai krašteliai" keliauja pas...

Loterija

GRAŽVYDĘ NORKIENĘ! O Inesos Baltaduonienės ir Jurgos Sadauskienės "Mezgimo zonoje" laukia smagūs romanai - kaip tik šventėms! Dėkui visoms darbščioms ir šaunioms, puoškitės ar puoškite savo skaromis - linksmų švenčių!

 

Kas darbuojas po egle?

El. paštas Spausdinti PDF

Nykštukai

Vis kažkur sušiugžda, subrazda, subilda, eglutės rajone girdisi mažų kojyčių tapsėjimas ir karts nuo karto prašmėžuoja pro akis raudonos kepuraitės galas? Nieko nuostabaus - šiomis šventinėmis dienomis namuose karaliauja nykštukai!

Nykštukai

Jurgos Lazauskienės megztos nykštukų kepuraitės vaikams ir nuotraukos, siūlai - Rowan Felted Tweed 150.

P.S. Kursinių skarų pristatymas ir loterija - rytoj, kas nespėjo iki Kūčių atsiųsti nuotraukų ar tiesiog primiršo - visi tie šventiniai rūpesčiai!... - laukiam iki šios dienos vakaro:).

 

Bumbulai

El. paštas Spausdinti PDF

bumbulai

Maži vaikai sukasi aplinkui ir, suteikdami Kalėdoms tikrumo bei šventiško džiaugsmo, trukdo ruoštis virtuvėje ar nežino, kuo užsiimti per prasidėjusias atostogas ir prašo nuolatinio mamos dėmesio, kurio prašo taip pat daugelis pačių įvairiausių prieššventinių reikalų? O jei aprūpintume juos šiuo bumbulų gamybos rinkinuku?

įrankis bumbulams gaminti

Pirmą kartą tokį įsitaisiau ir visi mano vaikai stovėjo eilėje, gadindami mano siūlus ir klausdami, gal dar vieno reikia? Bumbuliukai tie nebuvo labai tobuli, bet jie, tokie netobuli ir mieli  nuotraukoje. Tais metais mūsų eglutė pirmą kartą pasipuošė tokiais bumbulais ir jais puošiam taip jau ne vienerius metus. Daryti šiuo prietaisiuku bumbulus - juokų darbas, pamirškit vargo kartonus iš darbų pamokų mokykloje. Tokį bumbuliuką susukti pajėgs net labai jaunas vaikas, toks, kuris sugeba vynioti siūlą. Perkirpti ir surišti galės padėti ir vyresnieji. Gražiai žirklėmis apdailinti ir garuose dar patobulinti (kiaurasamtyje virš verdančio puodo) gal papuoš ir Jūsų eglutę? Ar durų rankeną, ar dovanėlę? Priklausomai nuo vaiko pomėgio smulkiems darbeliams, jūs turėsite gerą laiko gabalą visiems kitiems neatidėliotiniems darbams - tik ruoškit visus naudotinus siūlų galiukus!

įrankis bumbulams gaminti

įrankis bumbulams gaminti

Ramaus švenčių laukimo vietoj beprotiško lėkimo!

 

Dosniam po eglute

El. paštas Spausdinti PDF

Rugsėjo riešinės

Mezgėjos yra dosnūs žmonės ir paprastai apsimezgę yra ne tik pačios, bet sušildytas ir papuoštas visas ratas artimųjų.

Sudėtingos

Rodau visas šias riešines - tik viena siaura mezgimo meno sritis - pasigrožėjimui ir pagalvojimui, kasdieną maunantis šildančias apyrankes, apie tas, kurių rankomis gimsta šie maži juvelyriniai daikčiukai.

Melsvos

Riešinėms reikia labai nedaug siūlų, ne karvės vertės ir karoliukų, joms tik daug darbo reikia. Ar Kalėdos - ne puiki proga padėkoti ir  pamaloninti tas daug darbo atliekančias rankas?

Rugsėjo riešinės

Net vienas geros plonytės vilnos kamuoliukas - smulkmena, bet labai maloni. Apsižiūrėkit, kokias spalvas nešioja pati mezgėja, kuri - oi kaip dažnai - tas iš patarlės batsiuvys be batų!

Gėlėtos

Kraitelė spalvotų kamuoliukų (riešinėms užtenka vieno paties mažiausio 50g) - puiki dovana po eglute ir džiaugsmas ilgiems mėnesiams į priekį.

Žvaigždėtos

Gal ji dar nebandė labai šiltos alpakos?

Augančios

Ar elegantiško derinio su šilku?

Islandiškos

Pažiūrėkite į jos virbalus, kurie labai linkę badyti skyles, ar ne laikas įtaisyti jai naujus, lygius ir glotnius?

Ledinės

Ar pasirūpinti antpirščiais, apsaugosiančiais tas sužeistas vietas nuo tolesnio žalojimo?

Violetinės

O gal ji dar neturi - sunku patikėti, bet... - I.Juškienės knygos "Riešinės"?

Riešinės

Ar vargsta sekdama raštą - toks menkas prietaisėlis gerokai pagražins jos kūrybinį gyvenimą. Kaip ir dailios smailios žirklutės-gervelės, apie kurias svajoja kiekviena rankdarbistė - juk žmogus, kuriantis grožį, labai jį vertina...

Raštui sekti

Pirmosios dvi poros megztos Gražvydės Norkienės, siūlai - latviška Ogrės vilna ir Merino Land 17, pirmųjų riešinių raštas - "Rugsėjo pirštinės", antrojo -nebeatseku. Trečioji pora megzta ir fotografuota Jurgitos Bulvičienės, siūlai - Fine wool, ketvirtoji ir penktoji - Aldonos Puteikienės, pirmosios modelis - "Lithuanian wristwarmers", antrosios rašto kilmės nežinau, siūlai - latviška Ogrės vilna. Žemiau einančios dvi poros megztos Bronės Paužuolienės, siūlai - Baby merino 17 ir 19, pimųjų raštas čia, antrųjų, neatseku. Likusios 3 poros megztos iš latviškos Ogrės vilnos, pirmoms dviems poroms raštas iš islandiškų raštų knygos "Islensk Sjonabok", paskutiniosios - iš M.Slava knygos "Latviesu rakstainie cimdi".

 


Puslapis 1 iš 44