Dienoraštis

Ten Stitches

El. paštas Spausdinti PDF

IMG 2jj5 2

Ten stitches Blanket yra tobulas modelis, norintiems megzti negalvojant, nesirūpinant iš anksto būsimos antklodės dydžiu, nežongliruojant galvoje nebetelpančiu akių skaičiumi (jų visuomet tik 10:)) ir ieškantiems gero projekto pačių įvairiausių galiukų panaudojimui. Pastarasis punktas turbūt yra lemiamas galutinei mezginio išvaizdai ir iš vaizdų jau supratot, kad Anžela GALVOJO!

IMG 254if

Pradėjusi nuo turimų kojininių siūlų likučių, ji labai greitai persiorientavo prie švarių grynų spalvinių segmentų iš tokio pat storio vienspalvių Drops Alpaca ir Flora siūlų ir dėliojo patinkančias spalvas jas taikydama savo nuožiūra, ne per ilgais segmentais, pakaitom jungdama šviesią spalvą su tamsia. Juostelės eilučių gal ir neskaičiavo, bet pasirūpino, kad vienoje juostoje esantys dryžiai nenutrūktų toje pačioje vietoje, kur baigėsi kitoje linijoje.

IMG 254gg9 2

Antklodės dydį ir formą ji taip pat pasikoregavo mezgimo eigoje. Pradėjusi nuo kvadrato, papildomais vingiais šonuose pavertė jį patogiu užsikloti stačiakampiu.

IMG 25jj39 2

Mezgimas, aktyviai įjungiant kūrybinį mąstymą, turbūt dar labiau įtraukiantis buvo (nors jau pats modelis turėtų būti kaip ir Schoppel-wolle siūlai pažymėtas ženklu, jog gali sukelti priklausomybę, nes sukelia, išbandyta!),

IMG 2mm1 2

o rezultatas toks skambus ir gražus, kad sėkmingai galėtų ne tik kelius šildyti, bet ir kokią modernaus muziejaus sieną.

IMG 255jj2 2

Mes pasilinksminom fotografuodamos kieme ant skalbinių virvės:),

IMG 2553 2

o Anželos namuose jis šildys ne tik savo vilniška sudėtimi, bet spalvomis pirmiausia!

IMG 253ll2 2

IMG 252mm7 2

Anželos Bizunovič megztas pledas iš pačių įvairiausių Drops Alpaca ir Flora spalvų, modelis - "Ten Stitches Blanket".

 

Ilmava. 6 serija

El. paštas Spausdinti PDF

IMG 2bb654 2

Po praeito ketvirtadienio pertraukėlės, vėl tęsiame Ilmavos serialą - prašom jau šeštąją seriją! 

IMG 2fg655

Audronė pagrindinį vaidmenį atlieka jau antrą kartą, o kadangi šis modelis jai labai patiko, tai galima tikėtis ir tolimesnių pasirodymų;).

IMG 2nn662 2

Dalios geltono megztuko įkvėpta, Audronė savo Vitamino C kamuoliuką nusprendė panaudoti ne skarai, kaip buvo planavusi pradžioje, o megztukui, tik jos turimas geltonas spalvynas padiktavo daug dramatiškesnį spalvų pasirinkimą.

IMG 26gg58 2

Audronė megztukui ne tik pasirinko du skirtingus Vitamino C spalvyno perėjimus - Zauberball100 ir ilgesnes Zauber Flower spalvų atkarpas, kad būtų galima žaisti tomis spalvomis keičiantis akių skaičiui. Ji prie ryškiai kontrastingo vitaminizuoto kamuoliuko prisiderino ir trijų skirtingų atspalvių moherius.

IMG 26ggg5 2

Modelį mezgė šį kartą tiksliai pagal aprašymą, tik praleido skylutes pagrinde, 

IMG 26nn36 2

bet ne šoninę siūlę! 

IMG 264nn0 2

Užtai ką ji darė su pasirinktais siūlų kamuoliukais, tai alchemiko diplomo vertas darbas!

IMG 266gg4

Tegu tai ir ne iš pirmo karto viskas taip susidėliojo, bet kai jau susidėliojo, tai į labai turtingą niuansų, harmoningą ir išbalansuotą paveikslą.

IMG 2647bb

Ar reikia stebėtis, kad prie jo ir Marimekko merino vilnos kelnės užsakytos atvažiavo, ir batai gelsvi prisiderino, ir net reklama mieste!!!

IMG vf649

Audronės Steponaitienės megztas megztukas iš Isager Silk Mohair 47, Rowan KidSilk Haze 597, 663, Zauber Flower 2403 (Vitaminas C), Zauberball100 2403 (Vitaminas C), modelis - "Ilmava".

 

Prie jūros

El. paštas Spausdinti PDF

IMG 25jj97 2

Medvilnė su merinu - dar vienas tobulas derinys pereinamo laikotarpio orams. 

IMG 26kk00 2

Šis Guntos variantas - antrasis pasirinkimas, siūlai buvo pirkti kiti šiam modeliui, bet reikalai nesiėjo, o dabartinis variantas jau buvo džiuginantis, todėl prie gražaus mezginio moralas. Neskubėkite nurašyti tiek vieno, tiek kito (turiu galvoje modelį ir siūlus), gal jiems tiesiog reikia parinkti kitus partnerius darniam bendram gyvenimui;).

IMG 26kk19

Nes kai jau reikalai išjudėjo, Gunta siūlu džiaugėsi - ir mezgasi labai smagiai ir greitai, ir skalsumo nesvietiško.

IMG 26kk26 2

Šis modelis - dar testuojamas, Gunta prie originalaus sumanymo pridėjo ne tik savo dailų išpildymą, bet ir individualumo. 

IMG 2610 jhy2

Bangelėmis megzta apykaklė susegta tik maža sagele, o tai, kas atrodo kaip vėrinys ant kaklo, yra prisiūti gintariniai karoliukai.

IMG kk2604

Su tokia palaidine tik prie Baltijos jūros važiuoti - rasi tą patį mėlį, gintarus, o ir dalis vilnos prie mūsų jūros dar niekam nepakenkė.

20200725 154350

Tiesą sakau - matot, kokia laiminga Gunta prie jūros. Kas nebūtų?:)

20200725 155541

20200725 155602 1

Guntos J. megzta palaidinė iš Rosarios4 Jardim 33, modelis - testuojamas Zaneteknits.

 

Vasaros margumai

El. paštas Spausdinti PDF

IMG 24ttt 2

Vasara eina į pabaigą, bet ji neužleidžia taip lengvai pozicijų, save priminti rudeniui palikdama tik naktis su vėsiais rytais ir vakarais. Bet ir šių užtenka, kad pirmu smuiku mūsų garderobe imtų groti megzti medvilniai megztukai trumpomis rankovėmis. Oras, kai norėdavosi nusivilkti net odą, jau praeityje, ateina šiltesnės vidutinio storumo medvilnės laikas, su kuria, apsirūpinę dar vienu šiltesniu sluosniu, patogiai pereisime į kitą sezoną:).

IMG 25hh00 2

Šiandieniniai du įrašo herojai numegzti iš populiariausių vasarinių siūlų. Margąjį vasaros atostogų prie jūros spalvų tikrai atpažins visi MZ draugai - tai greičiausiai lentynas paliekanti organinė medvilnė iš Portugalijos, atkeliavusi šiemet net per karantiną, nes LABAI trūko!

IMG 25jj03 2

Iš jos ponia Jūratė mezgė ne pirmą daiktą - po megztuko sau atėjo eilė anūkei:).

IMG 250hh5 2

Reglanas tobulai įvaldytas, prie margo siūlo parinktos minimalistinės kiauraraštės juostelės ir laimingas vaikas:).

IMG 25jku82 2

Jolanta - tai tikra olimpietė vasarinių palaidinių mezgimo fronte, jau ne pirma ir greičiausiai ne antra vien šiemet:). 

IMG 258nn6 2

Šioji, naujoji, turėjo būti labai šviesiai pilkos spalvos, kad tiktų prie atnaujintos vasarinės spintos ir atostogų prie jūros;).

IMG 25jj84

Jolanta išsirinko medvilnės su kašmyru derinį ir prie viso to elegantiško sudėties ir spalvos pasirinkimo pridėjo dailų minimalistinį modelį - lygus reglano rankovėmis pagrindas su siauromis ripso juostelėmis kraštui ir labai moteriškas dailus kiauraraštis apačioje, lyg žolynai sujungiantis visas sijono gėles į pačią gražiausią vasarišką puokštę:).

IMG 25kk93 2

Pirmasis megztukas megztas Jūratės Tamošauskienės Rosarios4 For Nature print 117, antrasis - Jolantos ŽilinskienėsRosarios4 Candy 14. Abu modeliai - autorių kūryba.

 

Starflanket

El. paštas Spausdinti PDF

DSC05972

Karštis ne tik sustiprina mano meilę vąšeliui, turi jis ir kitų šalutinių efektų (keistokų, beje;)) - mane nesuvaldomai ima traukti megzti pledai. Vienas paskutinių pavyzdžių - nerti šešiakampiai. Praleidau tik praeitus metus, bet kažkaip labai tie karščiai ir nepasireiškė ar ilgai neužsibuvo. Šiemet taip pat nebuvo jų ilgų ir daug, bet gabaliuko birželio gale užteko man pradėti ir pabaigti (vis tik 4 mm virbalai;)) naują antklodę.

DSC05979

Modelį nužiūrėjau jau seniau, bet... pavasaris buvo labai nešiltas;). Ši Stephen West antklodė - jo skaros tęsinys, kurios labai pasistengiau nenusipirkti (!), nes skarą sunkiai įsivaizdavau nešiojamą, nebent iš jos išeitų pledas. Kol aš svarsčiau, kaip čia vieną pavertus kitu, dizaineris padarė šį darbą už mane;).

DSC05977

Pagrindinis traukos punktas yra vidurio motyvas - laimės žvaigždė, visuose liaudies raštuose pasitaikantis aštuoniakampės žvaigždės motyvas, nešantis laimę. Ir šiaip jį mėgau, bet Estijoje liaudies audinių parodoje sužinojusi jo prasmę, pamėgau dar labiau;). Dizaineris prie skaros šešių spindulių pridėjo dar du motyvus, kad uždarytų ratą ir aš supratau, kad man skaroje ne nešiojimo patogumo trūko - laimės!

DSC05968

Į vieną krūvą susiėjus ne tik žvaigždei, bet ir karščiui, trumpoms atostogoms kaime su keista to paties storio dėžute natūralių nedažytų atspalvių vilnų, burtas buvo mestas.

DSC05988

Ta dėžutė siūlų buvo surinkta megztiniui, bet niekaip negalėjau rasti tinkamo modelio tam keistam rinkiniui iš nedidelių įvairių atspalvių kiekių kamuoliukų. Atsirado jie pas mane įvairiais keliais, labiausiai pramintas - pabandymui, gal tiks parduotuvei. Prisidėjo prie to reikalo dovanos, kurias beveik visas galima priskirti prie pirmo punkto, Kaziuko radiniai (taip pat pirkti tuo pačiu tikslu), užsilikęs Noro Kureyon kamuoliukas iš tų laikų, kai MZ Noro siūlai buvo kamuoliukų, ne ričių pavidalu, porai juostelių pasitarnavo Drops Lima, o kai jau reikalas įsivažiavo ir akių skaičius atitinkamu santykiu ėmė valgyti siūlus, ir reikėjo normalaus kiekio balansui, gelbėjo to pat storio geroji, šiltoji ir (svarbiausia!) lengvoji islandiška Lett Lopi vilna. O visai į pabaigą atradau išardytą šį megztinį ir jis savo alpakos svoriu ir neutralia pilka gražiai įrėmino visą margumyną siūlų.

DSC05980

Viskas megzta tiksliai pagal aprašymą išskyrus pabaigos I-cord juostelę, kuri man labai sutraukė viską ir teko ją išardyti ir permegzti tarpais primezgant prie pagrindo, tarpais išmezgant trečią akį ore.

DSC05986

Daiktas, kaip matote, gavosi didelis - dizainerio nuomone, jei antklodė yra už tave mažesnė, tai nežinia, ką su ja veikti. O jis žmogus didelis ir matuoja viską, savaime suprantama, savimi;)). Nepaisant to, nusimezgė super greitai - aš po kojinių jau buvau ir pamiršusi, ką reiškia megzti 4mm virbalais. Tai kaip iš vingiuoto ir gofruoto žvyrkelio įsukti į autostradą;). Vienintelis nepatogumas buvo valo ilgis (jo vis trūko), tai pabaigoje tiesiog mezgiau su dviem ilgiausiais valiniais virbalais, padalinus pledo akis pusiau.

DSC05996

O kadangi karščiai pas mus neužsibuvo (rugpjūčio orai tai jau antra banga), tai spėjau šitą šiltą gerą daiktą panaudoti pagal paskirti nė rudens nesulaukus. Ir nors kiauraraščiai pledai yra gražu nors ant sienos kabink, bet rimtai šilti man jie tik kaip antras sluoksnis ant tankesnio audinio, ši antlodė praėjo ir vieno sluoksnio egzaminą - net menkam lietučiui krapnojant nereikėjo vietos po obelimi keisti į sofos kampą;). Ant betoninių laiptelių ji taip pat tinkama. Ne tik pozavimui:).

DSC06000

Antklodė megzta iš įvairių panašaus storio vilnonių siūlų (50g~100m), tarp kurių - Lett Lopi, Noro Kureyon, Drops Lima, Schoppel-wolle Natur Pur... Modelis - "Starflanket".

 


Puslapis 1 iš 30